röplabda

2020.12.15. 07:00

Tisza-parti rangadón szenvedett vereséget a Szolnoki RK

A férfibajnokság tizenegyedik fordulójában Szegeden szerepelt a szolnoki csapat, ahol óriási csatában vereséget szenvedett.

Forrás: Shutterstock

A döntő ötödik szettben több meccslabdájuk is volt a szolnokiaknak, ám a jobban koncentráló és szerencsésebb házigazdák a maguk javára fordították az állást, és megnyerték az izgalmas összecsapást.

– Hullámzó teljesítmények voltak a játékosaimtól, ez meg is pecsételte a sorsunkat. Úgy nem lehet mérkőzést nyerni, hogy szettenként 5–6 nyitásrontást vétünk, és termeljük a pontokat az ellenfélnek. Annak örülök, hogy csapatom minden tagja egészséges, így dolgozunk tovább – fogalmazott a lefújás után Gulyás Ferenc, a vendégek edzője.

A szolnoki gárda az esztendő utolsó meccsén, vasárnap 16:30-kor a Székesfehérvári MÁV Előre legénységét fogadja a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Vidux-Szegedi RSE–Szolnoki RK 3:2 (21, –21, 16, –20, 16)

Szeged, zárt kapuk mögött. V.: Vigh, Szabó P.

SZEGED: Piti 8, Fülöp 6, Csányi 20, Kiss G. 8, Farkas Baráti 8, Nacsa 20. Csere: Borsi (liberó) 1, Bodnár, Sarnyai. Vezetőedző: Nusser Elemér.

SZOLNOKI RK: Guzmics 2, Quintz 21, Acsai 3, Banai 20, Molnár I. 17, Csendes 5. Csere: Mészáros M. (liberó), Fenyvesi, Timár 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

A bajnokság állása: 1. Kistext (9 mérkőzés) 25 pont, 2. Szolnok (11) 18, 3. MÁV Előre (7) 16, 4. Dág (8) 13, 5. Szeged (7) 11, 6. MEAFC (7) 8, 7. Sümeg (10) 0 pont. Varga Csaba