KAJAK-KENU

2017.07.21. 10:51

Nem csak az Eb-n szerepeltek kiválóan a megye kajak-kenusai

Taroltak a magyar sportolók a plovdivi Európa-bajnokságon. Ám a kontinentális regatta árnyékában két olyan versenyt is rendeztek, amely azt bizonyítja, hogy a kajak-kenut nem lehet elég korán elkezdeni, sőt elég későn abbahagyni sem.

Gutai István

Több százan tették vízre hajójukat a Holt-Tiszán megrendezett masters versenyen

Fotó: Mészáros János

Szarvason rendezték a Körös Kupát, amelynek összesített pontversenyében második helyen végzett a Szolnoki Sportcentrum és Sportiskola csapata.

Aranyérmet szerzett az U15-ös lányok mezőnyében a Lődi Adrienn-Zupkó Vanda páros (K-2 500 m, 1000 m, 4000 m), Lengyel Laura (K-1 4000 m, U14), Kulcsár Anna Zsófia (K-1 1000 m, U14), Garzsik Nóra (MK-1 4000 m, U13), Dósa Zsigmond-Guttmann Szaniszló (K-2 1000 m, U15), Mátyás Hanna-Nagy Dorka (MK-2 2000 m, U12), Varga Bence (MK-1 500 m, U11) és Bósa János (MK-1 500 m, U11).

Második lett Józsa Lili (MK-1 4000 m, U13), Lengyel Laura (K-1 1000 m, U14), Kulcsár Anna Zsófia (K-1 4000 m, U14), Tanka Levente-Csiga Marcell (K-2 1000 m, U16), Dósa Zsigmond-Guttmann Szaniszló (K-2 500 m, U15), Dobler Dóra-Guttmann Brigitta (K-2 500 m, 1000 m, 4000 m, U15), Burján Kristóf (MK-1 500 m, U11) és Takács Bettina-Horváth Barbara páros (MK-2 2000 m, U12).

A két bronzérmet Tóth Dávid (MK-1 500 m, U11), illetve a Tanka Levente-Nagy Norbert duó (K-2 500 m, U16) szerezte.

A szolnoki verseny indulói jellemzően több évtizeddel a Körös Kupa résztvevői előtt járnak. Az Algyői SE-től a Zoltek Nyergesújfaluig 66 egyesület több mint ezer tapasztalt versenyzője tette vízre hajóját a Holt-Tiszán. A Masters Magyar Bajnokságon azonban nemcsak a kortalan öregfiúk/öreglányok versenyeztek, hanem a szabadidős és egyetemista lapátosok is. A megye három klubja hetvenegy versenyzőt „delegált” a bajnokságra: a Szolnoki KÖZGÉP SE 37-et, a City-Gas Tiszafüred 33-at, a Szolnoki Sportcentrum és Sportiskola pedig egyet.

Az 50–54 éves korcsoport kajak négyes mix – azaz férfi és női vegyes – számában 500 méteren második lett a Jenővári László, Tamás Ágnes Teodóra, Farkas Gabriella, Zupkó György összetételű KÖZGÉP-hajó, ugyanezen a távon egyesben hatodik helyen végzett Vaszkó Ottó a 45–49-es korosztályban. Az 50–54 évesek között Zelei Zsolt a hatodik helyen ért célba. A szabadidős és egyetemista mezőnyben első lett a Földvári Csaba, Füstös Csaba, Fülöp Fanni, Fülöp Adriána alkotta tiszafüredi egység.

Tamás Ágnes Teodóra egy BKV-s hölggyel másodikként zárt a párosok mezőnyében, míg a Fülöp Fanni-Fülöp Adriána duó megnyerte a K-2-esek versenyét. A férfiaknál ugyanebben a versenyszámban hatodik lett Földvári Csaba és Füstös Csaba. A 45–49-es korosztályú kajak párosok mezőnyében szerzett második helyet Marton Ferenc és Böröcz András, éppen megelőzve a Fülöp János, Papp Szabolcs párost.

Egyéniben a tiszafüredi Fülöp Fanni győzött a „szabadidősök” között, Fülöp Adriána pedig negyedik lett. Az 50–54 éves hölgyek mezőnyében is jutott egy közgépes helyezés, Vágó Zsuzsanna ötödik helyének köszönhetően. Ugyanebben a korcsoportban a Vaszkó Ottó, Marton Ferenc, Zelei Zsolt, Böröcz András egységnél nem volt gyorsabb a férfi négyesek között.

Fotós: Mészáros János

A 200-as távon első lett Füstös Csaba és Fülöp Adriána a mix párosban, az ötszázon győztes KÖZGÉP-négyes itt is nyert Vaszkó-Marton-Zelei-Böröcz összeállításban. A szabadidős párosok között első lett Fülöp Fanni és Fülöp Adriána, a 45–49-es csoportban pedig második helyet szerzett Tamás Ágnes Teodóra Vass Krisztinával (BKV) az oldalán. Vaszkó Ottó ötödik lett egyesben, a hölgyeknél Vágó Zsuzsanna pedig negyedik.

A szabadidős Fülöp Fanni nyert, párosban a tiszafüredi Fülöp János, Papp Szabolcs kettős ötödikként zárt, megelőzve Marton Ferencet és Böröcz Andrást. Az 50–54-esek mezőnyében bronzérmes helyen végzett Vaszkó Ottó és Zelei Zsolt, a mix párost Füstös Csaba és Fülöp Adriána nyerte, Marton Ferenc és Tamás Ágnes Teodóra pedig egy harmadik helyet húzott be a 45–49-es korcsoportban. A Jenővári László-Tamás Ágnes Teodóra-Farkas Gabriella-Zupkó György alkotta közgépes egység pedig második helyen ért célba.

A szolnoki regattára a legtöbb versennyel a háta mögött érkező versenyző az 1929-ben született Mohácsi Ferenc volt, aki az 1956-os melbourne-i olimpián bronzérmet szerzett páros kenuban. A Masters Bajnokság legtöbb indulója akkor még meg sem született. Mohácsi úr természetesen minden számban nyert, amelyben elindult. És hogy a történet még szebb legyen: tette mindezt a Központi Sportiskola versenyzőjeként.