Kosárlabda

2024.04.27. 21:58

A bronzéremért csatázhat a Cegléd

A ceglédi csapat tizenhárom ponttal kikapott a MAFC-tól a kosárlabda NB I/B elődöntőjének harmadik összecsapásán. Mindez azt jelenti, hogy a kék-sárgák majd a harmadik helyért fognak játszani a Phoenix-MT Fót együttesével.

Újbuda MAFC–Ceglédi KE 96–83 (26–19, 33–27, 16–26, 21–11)

MAFC: Polgárdy 12/3, Archibald 14/9, Pintér 7/6, Bordács 3, Pápai 12. Csere: Katona 14/12, Komma 4, Biber 4/3, Buzás 15/6, Kovács 11/3, Edző: Lakits András.

A ceglédi csapat a bronzéremért csatázhat a folytatásban
Fotó: Facebook/Ceglédi KE

Cegléd: Herendic 11, Dragasevics 5, Kertész 10/6, Csaba Gy. 25/15, Csorvási 10. Csere: Velkey 15/9, Horváth M. 5/3, Zsók 2, Horváth Á., Fodor M. Edző: Sértő Ádám.

Az első félidőben gyorsabban és pontosabban játszott a ceglédieknél a nagy múltú fővárosi csapat. A CKE védekezéséről mindent elmond, hogy az húsz percben 59 pontot kaptak, tegyük hozzá, hogy 13 pontos hátrányuk nem tűnt behozhatatlannak. A harmadik negyedben aztán kijött a lépés a vendégek nehéz tűzéreinek, Csaba György és Velkey János is szórta a triplákat és rögtön szoros lett a meccs. A záró felvonás 75–72-es állásról indult. Kisszünet nem jót a vendégeknek, míg a fővárosiak sorra érték el kosaraikat, akik hamar tíz pontot vertek vetélytársukra, eldöntve ezzel a meccset és egyben a döntőbe jutást is.

Mivel a másik párban a PVSK másodszorra is legyőzte (97–83) a Fót együttesét, így a pécsiek küzdenek majd a MAFC csapatával a bajnoki címért, és egyben a feljutásért. A bronzcsaptában pedig Fót–CKE meccset rendeznek.