KÉZILABDA

2018.11.22. 12:42

Sorozatban harmadszor maradt pont nélkül a Székács KE csapata

Minden esélye megvolt a Székácsnak arra, hogy legyőzze, vagy legalább pontot csenjen a második helyen álló Békéstől az NB I. B Keleti csoportjának 8. fordulójában, de a mérkőzés fordulópontjaiból rendre rosszul jött ki, így végül három góllal alulmaradt hazai pályán.

Pabar Gyula

Felföldi Gábor (labdával) adós maradt a gólokkal

Ígéretesen kezdett a Székács, az első negyedórában mindössze két gólt engedélyezett rutinosabb ellenfelének. Támadójátékából viszont hiányzott az a fajta plusz, amivel egy Békés szintű csapatot térdre lehet kényszeríteni. Ez rövidesen visszaütött, ugyanis a vendégek 4–1 után csináltak egy öt-nullás sorozatot, és onnantól kezdve már ők diktálták a tempót.

Habár a miklósiak többször is visszazárkóztak egy gólra – a második félidőben már 12–17 is volt az állás –, de olyankor mindig valami hiba csúszott a játékukba, amit a Békés könyörtelenül kihasznált. Másfél perccel a vége előtt 20–21 állt az eredményjelzőn, ám egy labdavesztést követő leindításgól végleg megpecsételte a házigazdák sorsát.

Törökszentmiklósi Székács KE–Békés-Drén KC 20–23 (8–11)

Székács Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor.

Törökszentmiklós: VIKOR – Bernáth B. 4, Csanádi V. 4, SZÖLLŐSI 1, Gál D. 1, Felföldi 1, Gyimesi 1. Csere: Rizinger (kapus), Mitrik 2, Nyári 4, Götz 1, Katona 1. Edző: Szloska Krisztián.

Békés: PAJKÓ 1 – Fedor 2, Martonosi, Morva 3, SZÉKELY 2, HAJDÚ P. 9, Kecskés 3. Csere: Domokos (kapus), Oláh 2, Gazsó, Bátky 1, Kiss R. Edző: Papp Bálint.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 2/0.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–1. 10 perc: 3–1. 15. perc: 4–2. 20. perc: 4–5. 25. perc: 6–8. 35. perc: 12–13. 40. perc: 12–16. 45. perc: 14–18. 50. perc: 16–19. 55. perc: 18–20.

Szloska Krisztián: – Ahhoz, hogy ezt a meccset behúzzuk, támadásban sokkal kevesebbet kellett volna hibáznunk.

Papp Bálint: – A legfontosabb, hogy megszereztük a két pontot. Védekezésben nagyot léptünk előre az elmúlt héthez képest.

További eredmények: Nyíregyháza–Kecskemét 25–20, Algyő–Balmazújváros 27–30, Balassagyarmat–Orosháza 25–29, Lajosmizse–PLER-Budapest 26–26, Ózd–Debreceni EAC 28–26.

NB II.-es eredmények

Dél: Kiki Sport–Szolnok 24–21 (gólszerzőink: Takács P. 5, Fejes, Pesti 4–4, Kovács I. 3, Lengyel, Sipos M. 2-2, Túri 1), Dunaharaszti–Dunaújváros 27–27, Kiskunfélegyháza–Dabas U23 30–25, Pénzügyőr–Rév TSC 23–32, Tököl–PLER-Budapest U23 28–21, Abony–Tempo KSE 35–30.

Délkelet: Mezőtúr–Csongrád 36–31 (gsz.: Papp K. 7, Kovács A. 6, Boda, Kovács I., Kovács T. 5–5, Soós B. 3, Sárosi 2, Lipták, Pásztor, Tóth Á. 1-1), Békéscsaba DKSE–Kunszentmárton 33–33 (gsz.: Gelley 10, Tóth „Jacsa” L. 9, Cselovszki 6, Danku S. 4, Danku Cs. 2, Krasznai, Szabó Á. 1–1), Kondoros–Túrkeve 27–28 (gsz.: Gyenge 8, Békési, Farkas N. 7–7, Kóródi R., Simon I. 2–2, Keresztes I., Nagy I. 1–1), Kiskunmajsa–Felföldi István SE 33–20, Köröstarcsa–Békéscsabai BDSK 35–28, Makó–Szeged U23 24–30.

Nők, Délkelet: Gyomaendrőd–Mezőtúr 30–24 (gsz.: Gábor 8, Hornyák 6, Dömsödi 3, Jakab, Horváth K. 2–2, Koszta, Mike, Négyesi 1–1), Makó–Szeged SE 14–29, Békéscsaba U21–Bácsalmás 41–13, Gyula–Hódmezővásárhely 26–24, Felföldi István SE–Csorvás 23–28, Szeged KKSE–Szarvas 21–35.