2019.01.27. 07:33

Az Olaj és a Jászberény is diadalmaskodott

Tovább menetelnek csapataink a listavezető Olaj papírforma győzelmet aratott a Kaposvár ellen. A harmadik helyen tanyázó jászberényi csapat székesfehérvári sikere pedig már nem is számít akkora meglepetésnek, mintha ez a szezon elején történt volna.

NSO

A jászberényi Coleman (jobbra) jó formában játszik

Fotó: Gémesi Balázs

Az Olaj sérültjei közül Sztrahinja Milosevics most már könnyített edzésmunkát végezhet, míg Jaylin Airingtonnak továbbra is pihennie kell, ezért mindketten civilben szurkoltak társaiknak.

Nagyon bekezdett a hazai csapat Tóth Ádám mellett a két kaposvári nevelésű, válogatott kosaras Benke Szilárd és Vojvoda Dávid szállította a pontokat. Négy perc után 12–3-as állást mutatott az eredményjelző. kaposvári időkérés és csere után, a Falcóból ismert, fehérorosz Aliaksandr Pustahvar öt pontot szórt fél perc alatt, ezzel megkezdte a felzárkózást a somogyi legénység.

Közben Nemanja Milosevics sorban kapta a személyi hibákat, a negyed végén már négy hiba állt a neve mellett. A játékrész utolsó eseménye Andrew Rowsey triplája volt, (24–20). Apropó Roswey, az amerikai irányító a második negyedben három büntetőjéből az első elhibázta, hasonló még nem fordult elő vele a szezonban.

A folytatásban az Olaj a szokottnál többet hibázott, a vendégcsapat pedig jól tartotta magát. a szünetig, (44-40). A fordulást követően Nemanja Milosevics, Luksa Andric és Benke Szilárd szórták a vendéglátók pontjait, a kék-fehérek elfáradtak, a harmadik negyed végén Roswey triplájával 71–58-ra módosult az állás.

A záró felvonásban pedig tovább nőtt a különbség, az Olaj magabiztosan szállította a kötelező győzelmet. Folytatás szerdán este hat órakor, amikor EK-meccsen a koszovói Pristinát fogadja a szolnoki csapat.

– Jó kezdés után dekoncentrálttá vált a játékunk, ami annak is volt betudható, hogy szerdán kemény kupameccset vívtunk Törökországban – mondta lefújás után Dragan Alekszics, az Olaj edzője.

– A szünetben megbeszéltük, hogy a kis dolgokat elengedjük, és csak a játékra figyelünk. A második félidőben aztán határozottan védekeztünk és pontosabban támadtunk, mindezeknek köszönhetően tizenhét pontos előnyt építettünk úgy, hogy a hajrában már a fiataljaink is a pályára léptek.

A vendégek edzője, Fekete Ádám azt mondta: – A végeredmény nem tükrözi híven, hogy jó mérkőzést játszottunk a Szolnokkal. Sajnos sok volt az eladott labdánk, amelyekből az Olaj könnyű kosarakat dobott, és a „festéken„ belülről is sok kosarat kaptunk.

SZOLNOKI OLAJ KK–KAPOSVÁRI KK 96–78 (24–20, 20–20, 27–18, 25–20)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1167 néző. V: Győrffy, Mészáros B., Csabai-Kaskötő

SZOLNOK: Vojvoda 10, BENKE SZ. 19, Kovács P. 6/6, N. MILOSEVICS 13/3, Tóth Á. 14. Csere: ROWSEY 15/6, ANDRIC 15, Taiwo 4, Rudner, Csák B., Frikker. Edző: Dragan Alekszics

KAPOSVÁR: Ubilla 6, JOHNSON 20/6, Baki, Hendlein 10/3, Spica 14. Csere: Pusztahvar 7/3, MARKOVICS 15/9, Halász 5/3, Hock 1, Bogdán, Kocsis. Edző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–3. 8. p.: 16–16. 15. p.: 33–31. 19. p.: 42–37. 24. p.: 50–48. 29. p.: 68–58. 34. p.: 81–63. 38. p.: 92–74

Az első félidőben egyik csapat sem játszott igazán jól, az Európa kupában menetelő Alba Fehérvár néhány ponttal vezetett az évad meglepetéscsapata, a Jászberény ellen. A vendég kék-fehérek szerencsére nem szakadtak le a nagyszünet után sem, mindez előre vetítette, hogy izgalmas hajrá várható a Gáz utcai csarnokban.

Az is volt, de záró negyedben jobbára már a JKSE vezetett. Az utolsó percben 72–74-es állásnál Lóránt Péter egyenlített, de Nemanja Alekszandrov triplájára és Djorde Pantelics duplájára elmaradtak a hazai válaszok.

– Kemény mérkőzést játszottunk, az első félidőben akadtak problémáink főleg védekezésben, mert az Alba sok támadólepattanót szerzett második-harmadik esélyből – nyilatkozta a meccs végén Nikola Lazics, a Jászberény edzője.

– A szünet után sokkal jobban és koncentráltabban kosaraztunk – akkor is voltak hibáink –, ám a kulcspillanatokban bedobtuk a helyzeteinket. Nagy győzelmet értünk el.

Jesús Ramírez, az Alba spanyol edzője pedig azt mondta, az NS-nek: – Negyven percig nagyon kemény, fizikailag megterhelő meccs volt, amelyen meg kellett küzdeni minden labdáért.

– Ez mindkét gárdára egyformán vonatkozott, ellenfelünk amit eltervezett, végre tudta hajtani, jó dobáskiválasztása volt, ami eredményesnek bizonyult.

– A csapat azt csinálta, amit megbeszéltünk a héten, de most nem volt elég, és ez azt mutatja, hogy valószínűleg nem vagyunk jó úton, s ezen változtatni kell. A társaság sokkal többre képes annál, mint amit jelenleg a tabella mutat.

ALBA FEHÉRVÁR–JP AUTO-JKSE 74–79 (17–15, 21–20, 17–24, 19–20)

Székesfehérvár, 1100 néző. V: Kapitány, Kovács N., Nyilas

FEHÉRVÁR: Tóth P. 4, Freeman 8, Zeno 6, FILIPOVITY 18, Lóránt 14/3. Csere: Cabezas 3/3, BULLOCK 15/9, Peringer, Keller I. 6/6. Edző: Jesús Ramírez

JÁSZBERÉNY: PITTS 22/6, RAKICS 13/9, COLEMAN 15/3, Alekszandrov 10/3, PANTELICS 14/6. Csere: Brbaklics, Czirbus, Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 3/3. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 5. p.: 10–4. 8. p.: 12–11. 12. p.: 20–17. 15. p.: 28–24. 18. p.: 32–33. 22. p.: 42–37. 25. p.: 46–45. 28. p.: 53–52. 32. p.: 57–62. 35. p: 61–64. 38. p.: 72–74