kosárlabda

2019.05.22. 18:03

Fogadóelőnyben a címvédő Olaj, bajban a Jászberény

A férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésein a címvédő Szolnoki Olaj Pakson is győzni tudott, míg a Jászberény hazai pályán is kikapott a Pécsi VSK csapatától. Ezzel a Berény komoly hátrányba került vetélytársával szemben, míg a szolnoki gárdának már csak egyszer kell nyernie az elődöntőbe jutáshoz.

Az első meccsen Nemanja Milosevics dudaszós triplájával nyert az Olaj a Paks ellen. A negyeddöntő második, paksi meccsén abban bízott az ASE, hogy idén először sikerül legyőzniük a címvédő szolnoki gárdát.

Az Olaj kezdett jobban, de az ASE gyorsan a nyomába eredt, leginkább Eilingsfeld János gyártotta a pontokat. Mielőtt azonban elhúztak volna a Duna-partiak az ismét remeklő Vojvoda Dávid révén a vendégcsapat zárta előnnyel, első negyedet (16-21).

A továbbiakban összekapták magukat a hazaiak légiósai, La Dontea Henton és a Falcóból is ismert Julien Norfleet találataival fordítottak az álláson Jókor jött a félidő végén Rudner Gábor triplája, amire még Hentonnak volt ideje válaszolni (44–39).

A fordulást követően Luksa Andric kiállítása borzolta a kedélyeket, az Olaj horvát centerét második technikai hibával állították ki a játékvezetők. Közben egyre nagyobb elánnal játszottak a hazaiak, akik Nikola Jevtovics duplájával tíz pontnyi volt különbséget harcoltak ki (53–43).

Az Olaj azonban összekapta magát, és fokozatosan csökkentette a különbség, Tóth Ádám jól centerezett, Vojvoda továbbra is extrát nyújtott. Jaylin Airington három büntetőjével pedig 71–69-re módosult az állás a harmadik negyed végén.

A záró felvonás elején alig esett pont, az pedig ASE tartotta egy egy-két pontos előnyét. Hat perc után aztán Vojvoda újabb triplát dobott, majd gólpasszt a dobott Milosevicsnek, aki egy óriásit zsákolt. Airington sem akart lemaradni játékostársától, az amerikai kosaras játékos is a paksiak gyűrűjébe húzta a játékszert.

Ruják András tett be egy hármast, amire viszont Nikola Malasevics előbb egy triplával majd egy duplával is válaszolt, 87–96-os állás után a szolnoki csapat már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Ami egyben azt is jelenti, február 2. után újra nyert idegenben Dragan Alekszics együttese, amely nem mellesleg 2–0-ra vezet a párharcban. A folytatás pénteken 18 órakor a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Ezt megelőzve az NB II. rájátszásában érdekelt Olaj II. a TFSE gárdáját csütörtökön 20 órakor fogadja, ugyancsak a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

ATOMERŐMŰ SE – SZOLNOKI OLAJ KK 97–103 (16–21, 28–19, 27–29, 26–34)

Paks, 1000 néző. V: Kapitány, Praksch, Nagy V.

PAKS: Kovács Á. 9, HENTON 15/6, Nortfeet 10/6, EILINGSFELD 14/3, Jevtovics 8. Csere: FAUST 22/3, RUJÁK A. 15/12, Horváth K., Medve 4. Edző: Dzunics Braniszlav

SZOLNOK: Airington 9, VOJVODA 36/12, Rudner 7/3, N. MILOSEVICS 13, TÓTH Á. 14. Csere: MALESEVICS 17/6, Kovács P. 3, Andric 4, Frank. Edző: Dragan Alekszics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 7. p.: 9–14. 9. p.: 14–21. 12. p.: 18–23. 16. p.: 30–32. 19. p.: 40–37. 23. p.: 53–43. 27. p.: 65–57. 32. p.: 73–72

Öt esztendő múlván szerepel újra a negyeddöntőben a jászberényi csapat, amely sok gonddal küzd mostanság, leginkább sérülések nehezítik a munkát. Egy hete a középszakasz utolsó fordulójában, hazai pályán játszva elveszítették pályaválasztói jogukat a Péccsel szemben.

A negyeddöntős párharc első meccsén pedig négy ponttal alulmaradtak a Pécs otthonában. Sajnos a felek második, jászberényi összecsapása is a PVSK sikerült jobban. A vendégek szinte végig vezettek a mérkőzésen, olykor tíz ponttal is, a hazaiak pedig loholtak a nyomukban.

Látható volt, hogy Nemanja Alekszandrov és Djorde Pantelics nem teljesen egészséges, mivel a társak közül csak Damier Pitts volt igazán ponterős, nehéz dolga volt a Berénynek. Igaz, a hajrá ismét izgalmas volt, az Olaj 2011-es bajnokcsapatában szereplő Veljko Budimir jó megoldásainak köszönhetően behúzta a meccset a pécsi csapat, amelyiknek már csak egy győzelem kell az elődöntőbe jutáshoz.

JP AUTO-JKSE – PVSK-VEOLIA 68–76 (17–18, 14–22, 23–14, 14–22)

Belvárosi Játékcsarnok, 600 néző. V: Cziffra, Frányó, Mészáros

JÁSZBERÉNY: PITTS 29/6, Rakics 7/3, Brbaklics 7, Alekszandrov 8/3, Pantelics 8/6. Csere: Kerpel-Fronius B. 3, Ruják B. 2, Czirbus 4. Edző: Nikola Lazics

PÉCS: Pongó M. 7/3, Taylor 18, CSIRICS 4, BUDIMIR 27/9, Horti 13/3. Csere: Wright 2, Demeter 5/3, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–7. 5. p.: 5–10. 8. p.: 14–16. 13. p.: 21–24, 15. p.: 21–27. 18. p.: 26–36. 23. p.: 38–44. 25. p.: 43–46. 28. p.: 46–51. 33. p.: 59–61. 35. p.: 59–63. 38. p.: 66–69

Negyeddöntő, további eredmények: Sopron–Körmend 89–90 (az állás: 0–2), Kecskemét–Falco KC 56–85 (0–2).