labdarúgás/galériával

2019.05.07. 11:11

Továbbra is éllovas a MÁV FC

Az NB III. Keleti csoportját vezető Szolnoki MÁV FC döntetlent játszott a Diósgyőri VTK II. csapatával, míg a Jászberény kikapott Tiszaújvárosban, a bajnokság 26. fordulójában.

Szöllősi P., Varga Cs.

Sándor Istvánék (jobbra) ismét pont nélkül maradtak

A mostoha időjárási körülmények ellenére nagy intenzitással kezdte az összecsapást mindkét gárda. Az első gólra azonban közel fél órát kellett várni.

A 29. percben egy hazaadás miatt megítélt közvetett szabadrúgást Szabó Tamás gurított le Tóth Benjáminnak, aki a tizenhatos közeléből szép mozdulattal a kapuba lőtt (1–0).

A második félidő elején a borsodiak több alkalommal is eljutottak a szolnoki kapuig. A 78. percben viszont góllá érett a diósgyőriek mezőnyfölénye, Géringer Tamás a jobb oldalról, éles szögből, laposan lőtt a hálóba (1–1).

Hat perccel később ismét előnybe került a MÁV FC, Kun László felívelt szabadrúgása után Simon Attila fejelt a vendégek kapujába (2–1). Erre is volt azonban válasza a DVTK-nak, és egy jobb oldali beadást követően Boros Gábor közelről egyenlített a hosszabbításban (2–2).

Szolnoki MÁV FC – Diósgyőri VTK 2–2 (1–0)

Tiszaligeti Stadion, 350 néző Vezette: Antal

Szolnok: Molnár-Farkas –Szabó T., Horgosi, Szabó R., Kotula – Karacs (Kovács L., 51.), TÓTH B., Földi M. – Annus (Kun, 64.), SIMON A., LACZKÓ (Nádházi, 83.). Edző: Csábi József.

DVTK II.: Bukrán – Farkas M., Géringer L., Szűcs K., Orosz M. – Korbély, (Valkay, 19.) GÉRINGER T., Szabó B. (Zsiga, 63.), Fenyőfalvi (Varga J., 87.) – Bárdos, BOROS G. Edző: Vég Csongor.

Gólszerző: Tóth B. (29.), Simon A. (84.), illetve Géringer T. (78.), Boros G. (92.).

Csábi József: – Igazságos döntetlen született egy magas színvonalú találkozón. Ugyan a 90. percben vezettünk, de nem volt több számunkra ebben a mérkőzésben. Két-három alapember pótlását nehezen tudtuk megoldani.

Vég Csongor: – A zord időjárás ellenére élvezetes meccset játszottunk, rászolgáltunk az egy pontra.

Tiszaújváros – Jászberényi FC 1–0 (1–0)

Tiszaújváros, 200 néző Vezette: Szigetvári

Jászberény: Menczeles – Szemere, Szanyi, Hevesi-Tóth, Süttő (Birtalan, 88.) – Lakatos B. (Szöllősi, 56.), Sándor I. – Herczeg, Ludasi, Svedyuk (László, 75.) – Farkas J. Edző: Huszák Géza.

Gólszerző: Papp F. (32.)

A jászberényiek ezúttal nem számíthattak Ilkovics Miklós játékára, aki sárga lapos eltiltását töltötte, illetve a vírusos fertőzéssel ágynak dőlt Albert Ádámra. A mérkőzésről annyit, hogy a jászberényiek ezúttal is sok helyzetet dolgoztak ki, de sajnos kihagyták azokat, míg a hazaiak egy jól eltalált szabadrúgásgóllal megnyerték a meccset. A jászságiak sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el, ezzel távol kerültek a bajnoki címtől.

Huszák Géza, a boon.hu-nak: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egy jogtalan szabadrúgás utáni gól eldöntötte a mérkőzést. A második félidőben szinte egy kapuztunk, de sajnos gólt nem tudtunk lőni.