Kézilabda

2019.11.13. 10:40

Hat kézilabdacsapatunk közül öt pontot szerzett

Megyebeli kézilabdacsapataink egészen jó hétvégét zártak, négy győzelem mellett egy-egy döntetlen és vereség született.

A Mezőtúri AFC női csapatának játékosa, Négyes Tünde (középen, zöldben) nyolc góllal vette ki a részét a hazai sikerből, a szezonbeli első győzelemből

Forrás: Facebook/Mezőtúri AFC

A férfi NB II. Dél-keleti csoportjában két csapatunk is Békéscsabán vendégszerepelt. A Mezőtúr a DKSE otthonában jól kezdte a mérkőzést, a nyolcadik percben 5–2-re vezetett, ám ezt követően feljött a hazai csapat. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a felek, a szünet előtt azonban kétgólos előnyre tett szert a csabai gárda (14–12).

A fordulást követően még két góllal növelték előnyüket, és 22–16-nál egyáltalán nem úgy tűnt, hogy lehet még keresnivalója a túri csapatnak. Azonban folyamatosan csökkentették hátrányukat, az 51. percre pedig sikerült kiegyenlíteni (25–25). Ezután négy gólt lőve elhúzott a vendéggárda, majd végül 30–27-re meg is nyerte a mérkőzést. Győzelmével a Mezőtúr a negyedik helyen áll.

Békéscsaba DKSE – Mezőtúri AFC-Syngenta 27–30 (14–12)

Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Paska, Vastag S.

BDKSE: Kecskeméti – Kéri I. 6, Murányi Á. 2, Murányi B. 6, Kocsor 3, Kovács Á. 8/3, Tusjak 2. Csere: Újfaluczki (kapus), Tóth Sz., Varga M., Bai, Tóth B., Szabó Zs., Kéri B., Novák, Benkő. Edző: Vólent János

Mezőtúr: Lipták M. – Papp K. 7, Soós B. 2, Kovács I. 3, Branyiczki 11/2, Kovács T. 1, Balázs O. 2. Csere: Styop, Kiss A. (kapusok), Zvolenszki 1, Farkas K., Farkas N., Sárosi 2, Csizmadia T. 1. Edző: Varga Antal

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/2

A Törökszentmiklós a BDSK vendégeként lépett pályára. Jó ideig egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól, az első játékrész felénél azonban 11–8-ra elment a Székács. A szünetig előnyük egy részét sikerült megőrizniük, így kétgólos vezetéssel (18–16) várhatták a térfélcserét. Aztán a 49. percig a miklósi csapatnál volt az előny, ám a hazaiak hat perc múlva már kettővel mentek, de a vendégek nem adták fel, és 25–27-ről felálltak, megmentve ezzel egy pontot (29–29).

Békéscsabai BDSK – Törökszentmiklósi Székács 29–29 (16–18)

Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Katona J., Konyári.

BDSK: Csörgő – Sári J. 3, Osgyán B. 11/3, Tokaji, Vlcskó 5, Fekete G., Farkas B. 2. Csere: Mézes (kapus), Felczán, Morva 2, Márton M. 2, Tóth A., Fekete L. 3, Biri, Nemesi, Ozsgyán Zs. Edző: Labos Tibor.

Székács: Rizinger – Major M. 10/5, Sütő M. 8, Csanádi V. 7, Csanádi A. 4, Szabó S., Hegedűs M. Csere: Varga I., Sipos M., Szollár, Deák D. Edző: Szloska Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc

Hétméteresek: 3/ 3, ill. 5/5

Harmadik Dél-keleti csoportos csapatunk, a Kunszentmárton a Csongrádot fogadta, és a hazai egylet végül nagyon sima győzelmet aratott. Az első félidőre 12–7-es előnyre tett szert a kunszenti gárda, majd Gelley Dávid (10 gól) vezérletével végül 31–20-ra győztek, s jelenleg az ötödik helyen állnak nyolc ponttal.

Az Észak-keleti csoportban a Szolnok szoros csatában, 31–30-ra nyert Nádudvaron, így fellépett a negyedik pozícióba. A Túrkeve hazai pályán viszont nem bírt az éllovas DEAC-cal. Az első félidőben még jól tartották magukat (14–15), ám a második játékrészben elhúzott a debreceni csapat, és 27–22-re győzött végül.

A hölgyek Dél-keleti csoportjában a Mezőtúr a szegedi sportiskolásokat fogadta, és a túri lányok nagy küzdelem során végül otthon tartották a két pontot. A 15–13-as első félidő után a mérkőzés végére egy gól maradt meg az előnyükből (29–28), amelyhez nagyban hozzájárult Hornyák Nikolett (10 gól) és Négyesi Tünde (8 gól) jó teljesítménye is. A Mezőtúr ezzel először nyert az idei kiírásban.

A megyebeli együttesek eredményei

Férfi NB II. Dél-kelet: Békés­csaba DKSE–Mezőtúri AFC-Syngenta 27–30, Katona Transsped Kunszentmárton KSK–Csongárdi KSE 31–20, Békéscsabai BDSK–Törökszentmiklósi Székács 29–29

Férfi NB II. Észak-kelet: Túrkevei VSE–DEAC NK 22–27, Nádudvari ASK–Szolnoki KCSE 30–31

Női NB II. Dél-kelet: Mezőtúri AFC-Syngenta–Kézilabda Szeged SE 29–28