LABDARÚGÁS/GALÉRIÁVAL

2019.11.06. 18:13

Két perc alatt eldőlt a MÁV-Kazincbarcika meccs eredménye

Az NB II. 16. fordulójának szerdai játéknapján a Szolnoki MÁV FC két perc alatt két gólt lőtt, így 2–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát.

Szerda délután csípős idő várta a kilátogató nézőket a Tiszaligetben, és eleinte maga a játék sem fűthette a közönséget az izgalmaktól. Az első félórában nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, a fejek annál inkább: a 19. percben a hazai csapatkapitány, Tisza Kálmán és a barcikai Krausz Raul-Zoran összefejelt, és mindketten lent maradtak a földön. Szerencsére egyik játékos sem sérült meg, és visszatérhettek a pályára.

Az első játékrész utolsó negyedórája aztán már inkább a Szolnoké volt, egyszer Kotula Máté bólintott nem sokkal fölé – bár lest intett az asszisztens –, majd Tisza fejelt a kapu fölé közelről. Utóbbi volt a nagyobb helyzet, de végül is 0–0-val vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően ismét a MÁV volt a kezdeményezőbb fél, az 55. percben Vólent Roland előtt adódott lehetőség, de ez a kísérlet sem talált kaput. Ezt követően Molnár-Farkas Tamásnak kellett résen lennie, ugyanis egy távoli lövés a bal felsőbe tartott, de szögletre ütötte a hálóőr. Aztán a 60. percben Szabó Péter szögletét megcsúsztatták, a hosszún Tisza érkezett, aki egy méterről a kapuba kotorta a labdát (1–0).

A Szolnok zsinórban hatodik bajnokiján talált be valamilyen rögzített szituációból. S nem kellett sokat várni a következő gólra, egy perccel később Vólent játszott össze Rokszin Ádámmal, utóbbi aztán meglódult a jobb szélen, középre tette a labdát, a csatár középen érkezett, és két védő között, tíz méterről a hálóőr mellett a kapuba pörgette a labdát (2–0).

Vólent Roland (kékben, jobbra) szerezte a szolnoki csapat második gólját a Kazincbarcika ellen, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát
Fotó: Csabai István

A vendégek megrogytak a gyorsan bekapott két találattól, és ebből a hátralévő időben nem is tudtak felállni. A kérdés az volt, tudja-e még tovább növelni előnyét a hazai gárda.

A csereként beállt Annus Árpád kétszer is helyzetbe került, előbb mellé lőtt egy kiszorított helyzetből, majd épphogy lemaradt Szabó Richárd megpattanó lövéséről, ami így a kapusé lett. A hajrában majdnem megszületett a harmadik szolnoki gól, a rendes játékidő utolsó percében Szabó Péter lövését védte szépen Fila Károly, egy minutummal később Simon Attila ívelte középre a játékszert, amelyre Annus érkezett, és a hálóba is talált, azonban a partjelző úgy látta, lesen volt a hazai szélső. Simon még az utolsó percben kevéssel, de mellélőtt, így maradt a 2–0: a MÁV FC végül magabiztosan győzött.

A kék-fehérek legközelebb vasárnap 17 órakor lépnek pályára a Vasas otthonában.

SZOLNOKI MÁV FC–KAZINCBARCIKAI SC 2–0 (0–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert).

SZOLNOK: Molnár-Farkas – Papp Sz., Kovács O., Szabó R. – Szabó P., Berdó, Tisza K., Földi M., Kotula (Kurdics, 92.) – Rokszin (Simon A., 85.), Vólent (Annus, 68.). Vezetőedző: Csábi József.

KAZINCBARCIKA: Fila – Heil, Fótyik, Farkas A. – Iszák, Krausz, Oltean, Lakatos M. (Géringer T., a szünetben) – Ádám F. (Lukács R., 53.), Berki I. (Kercsó, 74.), Oldal. Vezetőedző: Gálhidi György.

Gólszerzők: Tisza K. (60.), Vólent (61.).

Csábi József: – Kicsit tartottam a mérkőzéstől, és ez meg is látszott az első félidőben mutatott teljesítményünkön. A második játékrészben viszont talán a játék összes elemében felülmúltuk ellenfelünket, büszke vagyok a csapatomra.

Gálhidi György: – Csapatomra nem tudok jót mondani, szégyen ez a teljesítmény, és erre nem lehet mentség, hogy volt négy-öt hiányzónk. Nehéz menetelésen vagyunk túl, látszódott is a fáradtság a játékosokon. Ki kell tisztítani a fejeket.