2019.11.22. 10:51

Továbbra is az élmezőnyben tanyáznak csapataink

A Bajnokok Ligája A csoportjának ötödik fordulójában – mint híreltük – a Szolnoki Dózsa 5–4-re verte a horvát Jadran Split csapatát kedden este a tiszaligeti Vízilabda Arénában.

Forrás: Illusztrációfotó/Shutterstock

Ezzel a Dózsa őrzi negyedik, továbbjutást érő helyét. Zsivko Gocics csapata december 3-án a horvát Jug Dubrovnik otthonában vendégszerepel.

A B csoportban a címvédő Ferencváros 13–13-as döntetlenre végzett az olaszországi Bolognában a világválogatottnak is beillő Pro Reccóval, így mindkét sztárcsapat megőrizte veretlenségét. Hatalmas meccset vívtak a felek, kiegyenlített első negyed után 7–4-re vezetett a Recco. A folytatásban azonban Varga Dumiék parádés játékkal, egy 6–0-s rohammal fordítottak az álláson. A hazaiak azonban nem hagyták magukat, utolérték a zöld-fehéreket. A kaotikus végjátékban döntetlen született, a Fradi pedig tovább tartja vezető pozícióját.

Pro Recco (olasz)–FTC-Telekom Waterpolo

13–13 (3–3, 4–4, 3–4, 3–2)

Gólszerzők: Filipovics 4, Ivovics 3, Renzuto 2, Mandics, Echenique, di Somma, Kayes, ill. Varga D. 4, Zalánki 2, Jaksics 2, Fundulisz 2, Pohl, Vámos, Constantin-Bicari.

A B csoport másik magyar illetőségű együttese, az OSC ötgólos győzelmet aratott Spanyolországban, a Terrassa uszodájában.

CN Terrassa (spanyol)–A-Híd-OSC Újbuda

10–15 (1–4, 4–4, 3–3, 2–4)

Gólszerzők: Macarro 4, Eixarch 3, Carne 2, Santiago, ill. Brguljan 4, Erdélyi 3, Manhercz 2, Randjelovics 2, Prlainovics 2, Bundschuh, Hárai.

További eredmények: Mla­dost Zagreb (horvát)–Waspo Hannover (német) 15–13, Marseille (francia)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 17–7.

A B csoport állása: 1. FTC 13 pont, 2. OSC 12, 3. Recco 11, 4. Mladost 10, 5. Marseille 9, 6. Terrassa 3, 7. Hannover 0, 8. Tbiliszi 0 pont.