Döntetlent hoztak az elődöntők a kupában

A honi futballélet a Ferencváros–Debrecen összecsapással indult újra szombaton.

Varga Balázs

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Az NB I. első fordulójából elhalasztott mérkőzésen egyaránt kezdőként lépett pályára a Lokiban a karcagi Varga Kevin és a szajoli Haris Attila – akiket egyaránt a 67. percben cseréltek le. Az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott, Varga Kevin bal alsóba tartó lövését Dibusz Dénesnek kellett hárítania. Nem sokkal később viszont már megszerezte a vezetést a DVSC, miután Bódi Ádám 22 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Még az első félidőben fordítani tudott a Fradi: a debreceni születésű Sigér Dávid bombázott kétszer is a léc alá. Az eredmény később már nem változott, 2–1-re nyert az FTC.

A Magyar Kupában az elődöntők első mérkőzéseit rendezték meg. Az MTK és a Honvéd párharca nem hozott gólt, míg a Mezőkövesd–Fehérvár találkozón a vendégek hamar előnyhöz jutottak, miután Pátkai Máté csúsztatott a hazai kapuba. A második félidőben viszont egyenlített a Kövesd: a csereként beállt, szolnoki születésű Pekár László szögletét Pillár Róbert pofozta a Vidi kapujába, így a vége 1–1 lett. A visszavágókat kedden rendezik 18, illetve 21 órától.

Eredmények

NB I.:

FTC–DVSC 2–1 (2–1), gólszerzők: Sigér 2 (22., 42.), ill. Bódi (13.).

Magyar Kupa:

Mezőkövesd–Fehérvár 1–1 (0–1), gólszerzők: Pillár (80.), ill. Pátkai (12.), MTK–Bp. Honvéd 0–0