2020.08.04. 11:35

Bravúros tiszafüredi győzelem született a bajnoki rajton

Két csapatunk, a Jászberényi FC és az újonc Tiszafüredi VSE is elrajtolt vasárnap kora este az NB III. Keleti csoportjában.

Ábrahám Tamás, Varga Csaba

Tiszaújvárosban a vendéglátók szerezték meg a vezetést, a jászságiak Szemere Balázs bombájával egyenlítettek, a folytatásban csak lesgólokra futotta erejükből, ezért meg kellett elégedniük az egy ponttal.

FC Tiszaújváros–Jászberényi FC 1–1 (1–0)

Tiszaújváros, 300 néző.Vezette: Urbán Eszter (Deme Rajmund, Urgyán Antal).

Tiszaújváros: Tóth Cs. – Burics, Vincze Á., Kristófi, Gelsi – Pap Zs., Vitelki (Bussy, 64.), Csernák (Benke, 74.), Lőrincz P. – Tóth M. (Szilvási, 54.) Vámos. Edző: Gerliczki Máté.

Jászberény: Bonica – Szemere, Torkos, Aranyos, Süttő – László K. (Fekete O., 46.), Lőrincz A. – Albert Á., Szöllősi, Pálinkás (Szanyi, 77.), Nagy Sz. (Gergely P., 54.). Edző: Német Gyula.

Gólszerzők: Vincze Á. (36.), ill. Szemere (52.).

Gerliczki Máté: – Nagy meccset játszottunk egy jó csapat ellen, abszolút értékesnek tartom az egy pontot. Új csapatot építünk, és legalább végre láthattuk élesben, hogy mit tudunk. Nem vallottunk szégyent, a helyzetek alapján meg kellett volna nyerni a mérkőzést, játékban viszont az ellenfelet erősebbnek éreztem.

Német Gyula: – Gratulálok mindkét csapatnak, strandidőben mindent kiadtak magukból a játékosok. Összességében reális eredmény született, de megnyugodni akkor fogok, ha a három meg nem adott gólunkat visszanézem.

A harmadosztályba két esztendő múltán visszatérő tiszafüredi csapat az elmúlt évadban negyedik helyen záró sényői gárdát szép számú közönség előtt fogadta. Küzdelmes, ötgólos mérkőzésen a hazaiak Barzsó Attila vezetésével megérdemelt győzelmet arattak az esélyesebbnek tartott szabolcsi vetélytársukkal szemben. Biztató, hogy a rajton remekül működött a Tiszafüredi VSE egész csapata.

TISZAFÜREDI VSE–SÉNYŐ FC 3–2 (1–2)

Lipcsey Elemér Sporttelep, 450 néző. Vezette: Tóth Tamás (Szabó Ferenc, Kovács Zoltán).

Tiszafüred: LADÁNYI – LAKATOS K., MÉSZÁROS N., CSIKI N., HÁDA (TÓTH N., 83.) – KALÓZ, VINCZE P., BARZSÓ (SIPOS M., 92.) – KALMÁR F., BARNA V., SZABÓ T. (VARGA B., 90.). Edző: Dorcsák Zoltán.

Sényő: GAZSI – BODÓ, Kle­pács, Hadházi, Lakatos L., – Szokol, FARKAS M., Li­zák (Fe­nyő­­falvi, 67.), PÁLL (Barta G., 73.) – Bar­csay, (Kapacina K., 75.), Orosz M. Edző: Fiumei Viktor.

Gólszerzők: Kalmár F. (29.), Szabó T. (60. – tizenegyesből), Barna V. (72.), ill. Lizák (44.), Lakatos L. (45+3. – tizenegyesből).

Dorcsák Zoltán: – Büszke vagyok a csapatunkra. Fegyelmezetten és taktikusan játszottak, melynek végeredménye a forduló egyik meglepetése lett.

Fiumei Viktor: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első tíz percben voltak lehetőségeink, de aztán felhoztuk az ellenfelet. A második félidőben egyéni hibáink miatt megérdemelten nyert a hazai együttes.

DVSC II.–DVTK II. 0–0, Eger–Mezőkövesd II. 6–0, Salgótarján–BVSC 1–1, Balassagyarmat–Putnok 0–0, Cegléd–Hatvan 1–0, Kisvárda II.–Füzesgyarmat 0–2, Sajóbábony–Gyöngyös 3–0, Tiszakécske–Tállya 2–0.

A következő forduló párosítása

Vasárnap, 17.30: DVTK II.–Tiszaújváros, Gyöngyös–Kisvárda II., Füzesgyarmat–Cegléd, Hatvan–Tiszakécske, Tállya–Balassagyarmat, Sényő–Salgótarján, BVSC–Mezőkövesd II., Eger–Debreceni VSC II., Putnok–Tiszafüred, Jászberény–Sajóbábony.