Galériával / Labdarúgás NB III.

2020.08.28. 09:59

Győzelemmel hangoltak a rangadóra

Az NB III. Keleti csoportjában a hatodik forduló mérkőzéseit rendezték meg szerda este.

Fotó: Pesti József

Megyénk csapatai közül a Jászberény éllovashoz méltó játékkal simán verte a bajnokságban még nyeretlen Balassagyarmatot. A Tiszafüred gólzáporos második félidőt játszott – a 64. és a 73. perc között négy találat esett egyenlő elosztásban – a Gyöngyös otthonában. A lényeg viszont az, hogy kétgólos hátrányból fordítva diadalmaskodtak a Tisza-taviak a volt Szolnoki MÁV-edző, Simon Antal csapatának vendégeként. Vasárnap 17.30-kor pedig Tiszafüreden rendezik a megyei rangadót, ahol ugyebár a listavezető jászberényi csapat vendégeskedik.

GYÖNGYÖSI AK – TISZAFÜREDI VSE 3–4 (0–0)

Gyöngyös, Kömlei Károly Sporttelep, 200 néző. Vezette: Jakab Árpád (Deme Rajmund, Szilágyi Zsolt)

Gyöngyös: Szalay A. – GAAL (Molnár M., 82.), Bartha B., Rédei, GOHÉR, Márkus (Botos, 85.), PÖLÖSKEI P., Eichenvalder (Csillik, 76.), Bartusz, Tarnai, Borbély Zs. Edző: Simon Antal

Tiszafüred: LADÁNYI – HÁDA, Gajda (Szabó T., 46.), Barzsó, Kalóz (TÓTH N., 46.), Vincze P., Csiki (Szanku, 68.), KALMÁR F., SZÖVETES, Barna V., Mészáros N. Edző: Dorcsák Zoltán

Gólszerzők: Csiki (49. – öngól), Rédei (64.), Gaal (68.), ill. Kalmár F. 3 (66., 73., 94. – tizenegyesből), Barzsó (73.)

Kiállítva: Borbély Zs. (93.)

A sírból hozta vissza a győzelmet a vendégcsapat, amelyik egy-háromról fordította meg a mérkőzést. A látottak alapján teljesen megérdemelten nyertek a fürediek az utolsó percben elért tizenegyesgóllal.

Simon Antal: – Azt gondoltam, hogy egygólos meccs lesz, de a hét találat ledöbbentett mindnyájunkat.

Dorcsák Zoltán: – Csodálatosan szép játék a futball. Ismét igazi csapatként működtünk, ezért tudtunk a semmiből visszajönni, és nyerni a Gyöngyös otthonában.

Jászberényi FC – Balassagyarmati VSE 4–0 (1–0)

Jászberényi Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Mencsik László (Szarvas László, Hova­necz Máté)

JFC: Bonica – Szemere, Torkos, Aranyos, Süttő – Lőrincz A. – Fekete O. (László K., 71.), Albert Á., Szőllősi, Pálinkás (Szanyi, 78.) – Hodgyai (Nagy Sz., 61.). Edző: Német Gyula

Balassagyarmat: Balogh P. – Benő-Bíró, Gábriel A., Kamarás, Fejes – Lami, Nagy T. (Kunger, 76.), Király Á., Kovács K. (Szenecei, 49.) – Hamar Á. (Szita, 57.), Katona B. Edző: Nagy Tibor

Gólszerzők: Süttő (12. – tizenegyesből), Fekete O. (56.), László K. (74.) Albert Á. (91.)

A jól és gólra törően játszó jászberényi csapat magabiztos győzelmet aratott a nyeretlenül álló balassagyarmatiak ellen.

– Erős menetelés közepette vagyunk, nem voltunk elég frissek, ami nem csoda, hiszen ez volt a hatodik bajnoki meccsünk augusztusban – mondta hírportálunknak Német Gyula. – Talán ezért nem volt elég szép a játékunk, de nem lehetek elégedetlen, hiszen újabb három bajnoki pontot szereztünk.

További eredmények: Sajóbábony–Eger 0–1, Tiszaújváros–Kisvárda II. 0–0, DVSC II.–Cegléd 3–1, DVTK II.–Tiszakécske 1–1, Füzesgyarmat–Salgótarján 1–2, Hatvan–Mezőkövesd II. 2–1, Tállya–BVSC-Zugló 1–1, Putnok–Sényő 2–4