Labdarúgás – Galériával

2020.08.10. 16:40

Kiütéssel nyert a Berény, a Füred pont nélkül maradt

Az NB III. Keleti csoportjában a Jászberény kiütötte a Sajóbábonyt, míg a Tiszafüred egy hajrában kapott góllal kikapott Putnokon.

Munkatársainktól

Hodgyai Lászlóék (fehérben) kiütötték a Sajóbábonyt

A TVSE a Putnok vendége volt vasárnap, ahol az sem volt elképzelhetetlen, hogy a füredi csapat három pontot szerez. Erre minden esély megvolt, hiszen számos helyzetet dolgoztak ki Dorcsák Zoltán tanítványai, ám azokat rendre elpuskázták. Azért a hazaiaknak is voltak lehetőségeik, és a szerencsére végül melléjük állt, ugyanis a 93. percben Zimányi Ádám a kapufáról kipattanó labdát a vendégek hálójába lőtte. Úgy tűnik, a Tiszafürednek még szoknia kell a harmadosztály légkörét.

A TVSE számára hazai pályán lesz a folytatás a szerdai (17.30) hétközi fordulóban, amikor a Tállyát fogadják.

PUTNOK FC–TISZAFÜREDI VSE 1–0 (0–0)

Várady Béla Sportközpont, 300 néző. Vezette: Takács Ákos (Benkő Róbert, Deme Rajmund).

Putnok: Pápai – Gubacsi, Zimányi, Madarász (Mertse, 65.), Csirszki, Pataki (Kréti, 77.), Mahalek, Kismarton (Marczis, 56.), Keményffy, Budaházi, Ádám F. Edző: Fehér Balázs.

Tiszafüred: Ladányi – Lakatos K. (Sipos M., 7.), MÉSZÁROS N., CSIKI N., HÁDA – Kalóz (Csikós, 78.), BARZSÓ, Vincze P. (Tóth N., 68.) – Kalmár, BARNA V., Szabó T. Edző: Dorcsák Zoltán.

Gólszerző: Zimányi (93.).

Fehér Balázs: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Sajnos a játékunkba még sok pontatlanság csúszott, de mindenki az utolsó pillanatig hitt abban, hogy a magunk javára tudjuk fordítani a meccset. Ezért mindent meg is tettünk, így a tipikus egygólos mérkőzést az utolsó pillanatban sikerült megnyernünk.

Dorcsák Zoltán: – Nem érdemeltünk vereséget. A kapu előtt pontatlanok voltunk, ami a végén megbosszulta magát.

A Jászberény a Sajóbábonyt fogadta, és a jászsági csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Aztán a 47. percben emberelőnybe is került a hazai gárda, így leginkább csak a különbség volt kérdéses, ezen még növelni tudott a JFC, amely végül kiütéssel 6–1-re győzött.

A Berény szerdán (17.30) idegenbe látogat, amikor a Kisvárda II. vendége lesz.

JFC–SAJÓBÁBONYI VSE 6–1 (3–0)

Jászberényi Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (Belicza Bence, Flinta Zoltán).

JFC: Bonica – SZEMERE (Szanyi, 70.), Torkos, Aranyos, SÜTTŐ – Lőrincz A. (Gergely P., 55.) – FEKETE O., ALBERT Á., SZÖLLŐSI, PÁLINKÁS (Fekete M., 55.) – HODGYAI. Edző: Német Gyula.

Sajóbábony: Egyed – Patócs (Balogh D., a szünetben), Faggyas, Molnár M., Titkó, Varga K., Tóth I, Mikolka, Mezőssy, Matyi Z. (Turcsik, a szünetben), Pataki Zs (Lakatos R., a szünetben). Edző: Vígh Ferenc.

Gólszerzők: Fekete O. (18.), Pálinkás (38.), Süttő 2 (42. – tizenegyesből, 52.), Albert Á. (48. – tizenegyesből), Szöllősi (89.), ill. Molnár M. (55.).

Kiállítva: Mikolka (47.).

Németh Gyula: – Örülök a magabiztos győzelemnek.

Vígh Ferenc: – Addig nem fogunk tudni mérkőzést nyerni, amíg az egész héten megbeszélteket nem tudjuk megfelelően betartani. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy ekkora háttér mellett nehéz is.

További eredmények: DVTK II.–Tiszaújváros 2–3, Gyöngyös–Kisvárda II. 1–3, Füzesgyarmat–Cegléd 0–1, Hatvan–Tiszakécske 1–3, Tállya–Balassagyarmat 3–2, Sényő–Salgótarján 6–1, BVSC-Zugló–Mezőkövesd II. 2–0, Eger–DVSC II. 4–0.