Galériával / Kosárlabda

2021.01.19. 21:07

Kiütéssel nyert az Olaj a Körmend ellen

Az elmúlt héten még a 19. fordulóban játszottak a csapatok, kedden este pedig visszazökkentek a hetedik körbe.

Szolnoki Olajbányász- Egis Körmend férfi bajnoki kosárlabda mérkőzés.

Az Olajbányász ugyebár az utóbbi három mérkőzéséből kettőt elveszített, a pénteki, Kecskeméttel szembeni zakó nagyon nem volt bekalkulálva. A Körmend pedig egy labdás meccset veszített Pakson. A felek egyaránt 16 meccset tudtak le idáig, ebből az Olaj négyszer, míg a Körmend hatszor hagyta el vesztesen a pályát, tehát nagyon nem volt mindegy, hogy milyen eredmény születik a Tiszaligetben.

Az első félidőben Marjan Cakarunnak és Bojan Szuboticsnak köszönhetően a hazaiak uralták a palánkok alatti területet, a két légiós az övéi 41 pontjából húszat termelt. Nem feledve, hogy az irányító, Angelo Warner hat gólpasszt is kiosztott. A körmendi oldalon, mint várható volt a két amerikai, Xavier Thames és Travis Taylor vitte a prímet, de ez csak arra volt elég, hogy tisztes távolságból kövessék az Olajt az első húsz percben, 41–33.

A térfélcserét követően már állva hagyta vasi vetélytársát az Olajbányász. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, akiknek szinte minden sikerült, ezen az estén, míg a Körmend árnyéka volt önmagának. A szolnoki gárda emberemlékezett óta nem győzte le, ekkora 31 pont különbséggel Rába-parti vetélytársát.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–EGIS KÖRMEND 94–63 (24–14, 17–19, 24–17, 29–13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Papp P., Minár

SZOLNOK: WARNER 17/3, Kovács P., Rudner 3/3, SZUBOTCS 16/6, CAKARUN 23. Csere: Juhos 5/3, PONGÓ MÁTÉ 11/9 , BADZIM 16/6, Zsíros 3/3, Taiwo, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik

KÖRMEND: Thames 9/3, Takács K. 2, Mócsán 10/3, Durázi 5, TAYLOR 15. Csere: Ferenc Cs 3/3, Tóth N. 2, Moseley 2, Ireland 6, Németh Á. 6, Oroszi, Balogh M. 3. Edző: Ziga Mravljak

Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–6. 8. p.: 22–10. 15. p.: 31–22. 19.p.: 37–29. 24. p.: 49–37. 28. p.: 57–50. 34. p.: 77–56, 39. p.: 91–61