2022.02.24. 06:30

Jól rajtolt a Székács és a Mezőtúr csapata is

Elrajtoltak a kézilabda NB II. Délkeleti csoportjának tavaszi küzdelmei.

Továbbra is veretlenül

A férfiaknál az éllovas Székács a 11. helyezett Újkígyóst fogadta. Az első félidőben mindkét csapat sorra szállította a gólokat, de a szünet után a hazaiak határozottabb védekezésüknek köszönhetően tíz perc alatt hét góllal elhúztak, eldöntve a két pont sorsát.

Székács KE–FISE Újkígyós41–33 (19–16)

Törökszentmiklós, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák

Székács: Rizinger – Berkes 9, Csanádi V. 6, Nyikos, Szöllősi, Holló 12, Dócs 5. Csere: Kapás, Szollár 4 (4), Pásztor, Zsigmond G. 2, Nyeső 2, Sütő O. 1. Edző: Szloska Krisztián

Szloska Krisztián: – A védekezésünkkel nem vagyok elégedett, és támadásban is sokat hibáztunk. Legközelebb, a Makó ellen ezeket nem engedhetjük meg magunknak.

Rangadót nyert a Mezőtúr

Szoros első félidő után Zvo­lenszki Attila és Zalai Csanád góljaival negyedóra alatt nyolc góllal elhúztak a hazaiak (20–12). A hajrában azonban a makóiak szépítettek, de a mezőtúriak győzelmét nem tudták megakadályozni.

Mezőtúri AFC–Makói KC23–20 (12–10)

Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Garai, Varasdi

Mezőtúr: Lipták – Zalai 3, Zvo­lenszki 7 (3), Dénes Á. 4, Papp K. 2, Farkas K. 2, Tusjak 3. Csere: Czikó (kapus), Sütő M. 1, Andrikó 1, Kovács T., Ko­csor, Schnetter, Tessényi. Edző: Boda Péter

Boda Péter: – A mérkőzés egyik tétje az volt, hogy versenyben tudunk-e maradni az aranyéremért folytatott csatában. Mindig parázs meccseket játszunk a Makóval, ezúttal is így történt. Megérdemelt a győzelmünk, mert akaratban és játékban is felülmúltuk ellenfelünket.

További ered­mények: Kunszentmárton–Szolnok 31–27 (11–13), Túrkeve–Pick Szeged U23 28–40 (10–17)

Női NB II. Délkeleti csoport: Gyomaendrőd–Mezőtúr 24–23 (11–11)