Galériával

2022.06.07. 21:11

Véget ért a megyei harmadosztály pontvadászata

Hétvégén a 17. forduló pótlásával befejeződtek a megyei harmadosztály küzdelmei.

Sebestyén János

Varga Zsolt, a megyei labdarúgó-igazgatóság vezetője itt éppen az idei, 2021–2022-es szezonban végül bronzérmet szerző Jászalsószentgyörgy csapatkapitányának, Kiss Bencének (zöldben) akasztja a nyakába a jól megérdemelt medált Fotó: Pesti József

Utoljára futottak ki a gyepre vasárnap délután a megyei III. osztály együttesei a szezonban. Az elhalasztott játéknap pótlása után egyúttal kialakult a 2021–2022-es idény végles sorrendje.

Az már egy fordulóval korábban kiderült, hogy a Jászjákóhalma megvédte bajnoki címét, a Nagyiváné lett az ezüstérem, míg a Jászalsószentgyörgy végül a dobogó harmadik fokán végzett.

Nagy pozíciós harc volt várható azonban a negyedik Szolnok Fa­natic mögött elhelyezkedő csapatok között. Ám ez végül elmaradt, mivel a Tiszaszőlős a Zagyvarékas elleni vereségével nem tudta kihasználni a Besenyszög bronzérmes elleni botlását, a Tiszasas pedig a Bánhalmától kikapva elmulasztotta az esélyt az előtte adódó helycserére.

A Kétpó utolsó pozíciója ugyan már korábban biztossá vált, azonban az előtte állók egymás elleni meccsének lett volna még tétje, de a Re­be­log–Cibakháza összecsapás végül a vendégcsapat miatt elmaradt, így az újonc megőrizte 12. helyét a tabellán.

A Berekfürdő szolnoki győzelmével hétmeccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát az egyébként is szép tavaszi szezonjának végére, míg a Nagyiván–Jászjákóhalma rangadón fölényes vendégsiker született, mely bizonyítja, jó helyre került az idei aranyérem is.

Eredmények

Nagyiván–Jászjákóhalma 1–4 (1–2)Gólszerzők: Jónás (8.), ill. Fekete (10.), László D. (13.), Molnár L. (46.), Bojtos (81.)

Kőtelek–Kétpó4–0 (0–0)Gólszerzők: Túró A. (52.), Kelemen (60.), Gólya (71.), Kónya (85.)

Tiszaszőlős–Zagyvarékas 2–3 (1–1)Gólszerzők: Farkas J. 2 (1., 57. – tizenegyesből), ill. Rácz P. 2 (5., 48.), Fehér R. (80.)

Kiállítva: Major I. (85. – Zagyvarékas)

Szolnok Fanatic–Berekfürdő 2–4 (2–2)Gólszerzők: Sipos (9.), Gál P. (30.), ill. Szőke R. 3 (18., 33., 65.), Kiss T. (54.)

Bánhalma–Tiszasas 3–2 (2–1)Gólszerzők: Kurucz 2 (30. – tizenegyesből, 52.), Sárközi 36., ill. László V. (6.), Tollas (60.)

Jászalsószentgyörgy–Besenyszög 5–0 (2–0)Gólszerzők: Kovács B. (36.), Urbán (40.), Molnár D. (52.), Tóth G. (71.), Kovács A. (83.)

A Rebelog–Cibakháza mérkőzés elmaradt, mert a vendégcsapat nem állt ki, így a hazaiak kapták a három pontot 3–0-s gólkülönbséggel.