Evezés

2022.08.14. 14:49

Megvédte címét a Furkó–Szabó páros az Eb-n

Utcahossza győzve védte meg Európa-bajnoki címét a szolnoki Furkó Kálmán és a győri Szabó Bence alkotta magyar könnyű súlyú kettes.

Multisport Eb - Aranyérmes a Szabó Bence, Furkó Kálmán könnyűsúlyú kettes

Fotó: Koszticsák Szilárd /MTI

A vasárnapi müncheni döntőbe három egység, a magyar, a szlovén és a török jutott be. A szlovének kemény rajtot vettek, ám a magyar páros tartotta velük a lépést, majd 1400 méterrel a cél előtt le is hagyták őket. Az erejükkel elkészülő szlovéneket végül mintegy 70 méterrel, a török hajót pedig bő 30 méterrel verte meg a magyar páros. Furkó Kálmán és Szabó Bence ezzel magyar válogatott első aranyérmét szerezte a multisport Európa-bajnokságon.

Végeredmény, könnyűsúlyú kettes

1. Szabó Bence, Furkó Kálmán 7:17.04 perc
2. Enes Yenipazarli, Bayram Sonmez (Törökország) 7:25.55
3. Jaka Malesic, Nik Azbe Magajna (Szlovénia) 7:32.99

Kilencedik helyen zárta az Eb-t a férfi kormányos nélküli ketteseknél a Simon Béla és Juhász Adrián, a Szolnoki Sportcentrum versenyzői alkotta páros.