2022.10.25. 21:35

Ismét parádézott az Olajbányász

Továbbra is százszázalékos az Olajbányász.

Szoljon.hu

Ezúttal is a deréksérüléssel bajlódó Pallai Tamás nélkül állt fel az Olajbányász kosárcsapata, amely a DEAC csapatát fogadta a Tiszaligetben. A vendégek egy győzelemmel és három vereséggel várták az összecsapást a hibátlanul menetelő piros-feketékkel szemben.

Auston Durham két duplája és egy triplája adta meg a meccs alaphangját. Már a negyedik percben időt kért a vendégek edzője, David Dedek, mert csapata nem találta a ritmust. Az Olaj viszont szárnyalt, már az első negyedben hat triplát szórtak játékosaik. A folytatásban sem engedett a gyeplőn a szolnoki együttes, amely kemény védekezésből kiindulva, sok könnyű kosarat dobott a DEAC asszisztálása mellett. Így nem csoda, hogy a félidőben már 17 ponttal vezettek Szuboticsék.

A fordulást követően sem vett vissza a tempóból a közönsége által űzött, hajtott hazai legénység, amelyik kis túlzással akkor dobott pontot, amikor csak akart. A showmanként feltűnő, Révész Ádám vezérletével tükörsimán nyerte a listavezető Olaj az alföldi csapatok csatáját.

A folytatás vasárnap este a címvédő Falco otthonában.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DEAC 93–75 (29–18, 24–20, 24–20, 16 –17)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Benczur, Tőzsér, Sörlei.

SZOLNOK: DURHAM 15/3, LUKÁCS 12/3, BARNES 13/6, SZUBOTICS 12/6, Williamson 10. Csere: Pongó Máté 4, Gavin 9/3, RÉVÉSZ 15/9,  Rudner 3/3, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik

DEAC: SCOTT 13/3, Gumbs 12/3, DRENOVAC 15, Gáspár 2, Taylor 11. Csere: Tóth Á.6, Polyák 3/3, Garamvölgyi 8, Mócsán3, Balázsi, Kenéz 2, Neuwirth. Edző: David Dedek

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 8. p.: 24–14. 14. p.: 37–28. 18. p.: 47–38. 24. p.: 61–46. 28. p.: 72–51. 34. p.: 83–66. 38. p.: 88–69.

Kipontozódott: Rudner (40. p.)

Így látták a szakemberek a mérkőzést

Gasper Potocnik: – Könnyű dolgom volt a kispadon, mert a játékosok megértették, hogyan működik a kosárlabda, azt játszották, amit megbeszéltünk. További pozitívum, hogy volt a meccsen 27 gólpasszunk és hat játékosunk is tíz pont fölött dobott. Örülünk a győzelemnek és köszönjük közönségünknek, hogy ismét jó hangulatot teremtettek.

David Dedek: – A szolnoki csapat nagyon jó kosárlabdát játszott, fizikálisan és dinamikában is felülmúltak bennünket. Nagyon sok védekezési hibát vétettünk, a dobásainkat is elhibáztunk, lassú volt a visszarendezésünk. Reméljük, nem súlyos irányítónk, Mike Scott bokasérülése.