2022.10.18. 06:55

A JKSE váratlan, míg a Cegléd borítékolható vereséget szenvedett

Az NB I/B Piros csoportjának negyedik fordulójában régiónk egyik csapatának sem termett babér, mindketten vereséggel hangoltak a szombati, egymás elleni meccsükre.

A ceglédi csapat az első félidőben jól helytállt a bajnokesélyes Pécs ellen Fotó: Pesti József

DEAC U23–Jászberényi KSE 74–70 (25–13, 23–21, 10–18, 16–18)

Debrecen 100 néző. Vezette: Sallai I., Gergely Cs., Domán I.

Jászberény: Kucsora 7, Mester 4, Rosic 3, HOMOKI 15/3, Olasz 9. Csere: Csík 7/3, Velkey 9/9, Kovács V. 5/3, MELEG 11/6, Czirbus. Edző: Miljan Rakics.

Nehezen lendült bele a JKSE, az elején azt történ, amit a DEAC gárdája akart, amelyik negyedóra játék után 37–17-re vezetett. A folytatásban nem nőtt, de nem is nagyon csökkent a különbség, a lényeg, hogy 48–34-es állásról indult a második félidő. Szerencsére nekiveselkedtek a vendégek, sokkal keményebben védekeztek, és pontosabban dobtak, mint előtte. Mindezeknek köszönhetően felzárkóztak, sőt a 35. percben Kucsora Csaba triplájával át is vették a vezetést, 63–64. A hajrában azonban a higgadtabb és szerencsésebb debreceniek négy pont különbséggel megnyerték az összecsapást.

A Jászberény edzője, Miljan Rakics azt mondta a végső dudaszót követően:

– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, minden olyan hibát elkövettünk, amit előzetesen szerettünk volna elkerülni. A fordulás után látottakkal viszont többnyire elégedett vagyok, kivéve a lepattanózást, ugyanis tizenhét támadólepattanót engedélyeztünk a DEAC-nak, ami eldöntötte a találkozó végkimenetelét.

A jászberényi csapat szombaton 17 órától a Ceglédet fogadja a régiórangadón.

Ceglédi KE–Pécsi VSK 68–98 (15–23, 21–22, 12–36, 20–17)

Szolnok, Tiszavirág Aréna, 300 néző. Vezette: Varga Z., Vadász Cs., Borgula Gy.

Cegléd: TÓTH Z. 14/3, Erdei 7/3, Csaba Gy. 3, Lógár, Csákvári 5. Csere: Tóth B. 11/6, KOVÁCS B. 10, Berkics M. 6/3, Karavdic 6/3, Horváth K. 4, Fodor M. 2. Edző: Siska János.

Az első félidőben jól helytállt az újonc Pest megyei együttes a tavaly még A csoportos PVSK ellen, utóbbi előnye kilenc pont volt a szünetben. A térfélcserét követően azonban mindent bedobtak a pécsiek, az amerikai Chase Harler vezérelte vendégek egy 22–1-es rohammal végleg eldöntötték a mérkőzést.

– A harmadik negyedben kicsit lemaradtunk, ebben a végig nagyon fizikális játékban, akkor a kilencpontos félidei hátrányunk egy pillanat alatt megnőtt. Ezt már nem is tudtuk lefaragni! Van erre orvosság, még többet kell dolgozni – hangsúlyozta Kovács Bálint, a Cegléd centere.