Kosárlabda / Galériával

2022.10.11. 14:00

Nem termett babér kosárcsapatainknak

Nem sikerült az NB I/B Piros csoportjának harmadik fordulója régiónk csapatai számára, ugyanis a Jászberény hazai pályán, míg a Cegléd idegenben szenvedett vereséget.

A nagy múltú, az élvonaltól a nyáron búcsúzó PVSK-t fogadta az elmúlt évadban ezüstérmes jászberényi együttes.

Jászberényi KSE–Pécsi VSK–VEOLIA 75–96 (19–31, 20–21, 21–27, 15–17)

Belvárosi Játékcsarnok, 200 néző. Vezette: Hervay, Polonkai, Marton.

Jászberény: Csík 7/3, Mester 6/3, VELKEY 19/9, Meleg K. 5/3, Olasz 7. Csere: CZIRBUS 11/6, Homoki 8, Rosic 8, Kucsora 4. Edző: Miljan Rakics.

Pécs: HALÁSZ 15/6, Molnár M. 5/3, BÍRÓ O. 13/9, HARLER 21/12, Horti 2. Csere: TÓTH N. 12, Bíró L. 8/3, Antóni 6/6, Kocsis 6, Juhos L. 5, Németh A. 3/3. Edző: Juhász Olivér.

Nagyon bekezdtek a pécsiek a rangadón, akik a 7. percben már tíz ponttal jártak előrébb, mint vendéglátójuk, 11–21. A folytatásban is egyoldalú volt a rangadó, amerikai légiós, Chase Harler pontjaival tovább növelte előnyét a PVSK. A JKSE csak futott az eredmény után, az első félidő végén 39–52 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Velkey János és Homoki Donát vezérletével hat pont távolságra zárkóztak fel a kék–fehérek, 56–62. Minderre a pécsiek a Bíró-testvérek révén három gyors triplával válaszoltak, 56–71. Innentől már nem tudott visszajönni a meccsbe a JKSE. A mezőnyből 56 százalékkal dobó vasutasok végül, meggyőző 21 pontos különbséggel nyerték a rangadót.

– A támadójátékunkkal alapvetően elégedett vagyok, de a második negyedben ismét sok apró figyelmetlenséget követtünk el, ami főleg a védekezésünkön hagyott nyomot – értékelt Juhász Olivér, a vendégek edzője. – Csiszolnunk kell még a koncentrációnkon és meg kell tanulnunk a mérkőzések teljes játékidejében maximális odafigyeléssel játszani.

A JKSE edzője, Miljan Rakics pedig azt nyilatkozta: – Azt mondtam az öltözőben a fiúknak, hogy egy ilyen csapattól nem szégyen kikapni. A baj azzal volt, ahogyan kikaptunk. Tűz és energia nélkül mentünk ki a pályára, a saját csarnokunkban nem szabad 96 pontot kapnunk.

A jászberényiek vasárnap 16 órától a DEAC U23-as csapatának otthonában lépnek pályára.

Nagykőrösi Sólymok KE–Ceglédi KE 80–61 (25–21, 22–22, 11–13, 22–5)

Nagyőrös, 300 néző. Vezette: Gaál J., Pécsi Zs., Tóth K.

Nagykőrös: KOCSIS A. 9, MOLNÁR B. 15, Lakosa 11/3, Molnár M. 6/6, TIMKÓ 13. Csere: FEHÉR P. 16/6, Váits 7, Mácsai 3/3, Filep. Edző: Puszta Dávid.

Cegléd: Tóth B. 12/3, Kalassai 2, Csaba Gy. 13/3, Lógár 5/3, Karavdic 8. Csere: Erdei 8/6, Kovács B. 7, Tóth Z. 3/3, Csákvári 3, Horváth K. Edző: Siska János.

A ceglédieknél első tétmeccsét játszotta a sérüléséből felépült szlovén center, Sedin Karavdic. A Pest-megyei rangadó első nyolc pontját a vendégek szerezték, amire egy 14–4-es sorozattal válaszoltak a nagykőrősiek. A folytatásban, igaz csak néhány ponttal, de a hazaiak vezettek, de a ceglédiek ott loholtak a nyomukban. A záró felvonásban azonban lefagytak a vendégek, akik mindössze öt pontra voltak képesek, ebben a tíz percben. A nagykőrösiek pedig éltek a lehetőséggel, és megnyerték a találkozót.

– A Cegléd ma nem dobott olyan jól, mint amennyire tud, ennek azért örülhetünk, de amit beletettek a srácok, azt nem lehet elvenni – mondta Puszta Dávid, a hazaiak edzője. – Néhány egyéniségünk is megvillant amikor a legjobban kellett, de külön nem szeretnék kiemelni senkit, a siker a csapat érdeme.

A vendégek edzője, Siska János pedig ekképp nyilatkozott: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de sajnos sem támadásban, sem védekezésben, nem tartottuk be a taktikát, és ehhez társult egy nagyon rossz dobóforma. Próbáljuk kijavítani a hibáinkat és megyünk tovább.

A bajnoki folytatásban a ceglédi csapat a PVSK-t fogadja, pénteken 18.30-tól a szolnoki Tiszavirág Arénában.