2022.10.30. 21:37

Szombathelyen veszítette el veretlenségét az Olaj

Vasárnap este a listavezető Szolnoki Olajbányász kosárcsapata vendégeskedett a címvédő Falco KC szombathelyi otthonában a bajnokság szuperrangadóján. Mint tudjuk a két csapat évek hosszú évek óta rendre óriási csatát vív egymással, lehet mondani, hogy váltakozó eredményekkel.

Az Olaj bedobója, Auston Barnes (labdával) sem a legjobb formáját mutatta a ranagdón

Fotó: hunbasket.hu

A hazaiak kezdték jobban a meccset, akik pontosabban játszottak az elején, a 6. percben 14–6-ra vezettek. Gasper Potocnik időt kért próbálta rendezni a sorokat. A Falco azonban Perl Zoltán vezetésével a negyed végére tíz pontra növelte előnyét, 25–15. A második negyed elején nagyot fordult a kocka, nem is nagyot, hanem óriásit, olyan történt, amire a legidősebb Falco szurkolók sem emlékeznek, ugyanis csapatuk 32–19-es vezetése után a következő nyolc percet 20–0-ra veszítette el. Bojan Szubotics és társai szárnyaltak, sorra védekezték ki a vasi akciókat, elől pedig akkor dobtak pontot, amikor csak akartak, és fordítottak 32–39-re. Öröm volt nézni, amikor a mindössze 19 éves Sebők András kér emberét is megverte, és sima ziccert dobott. Sőt a félidőt Jimmy Gavin dudaszós ziccere zárta, 37–42.

A térfélcserét követően, mintegy hét percig még tartotta néhány pontos előnyét az Olaj, a szombathelyi gárda azonban befogta a mieinket, sőt Borisz Barac kosaraival a negyed végégére öt pont előnyt építettek fel, 62–57.

A záró felvonásban küzdött, hajtott a szolnoki csapat, de görcsösen játszott, nem tudta utolérni vasi vetélytársát, amely hamarosan tíz pont előnyt szerzett, 67–57. Innen már nem volt visszaút az Olaj számára, amely a 6. fordulóban elszenvedte első vereségét, 83–71-re nyert a Falco.

A bajnoki folytatásra a válogatott vb meccsei miatt november 18-ig kell várni, ekkor az Atomerőmű SE csapatát fogadja az Olajbányász.

Falco KC–Szolnoki Olajbányász 83–71 (25–15, 12–27, 25–15, 21–14)

Szombathely, 2500 néző. Vezette: Praksch P., Kapitány G., Farkas G.

Falco: Pot 9/3, Brown 14/3, Kovács B., Tiby 8/6, Keller Á. 6. Csere: Perl 25/3, Barac 16, Cowels 2, Sövegjártó 3. Edző: Milos Konakov.

Szolnok: Durham 15/6, Lukács 6, Barnes 4, Szubotics 18/3, Williamson 8. Csere: Gavin 13/9, Révész 3, Rudner 2, Pongó, Sebők 2. Edző: Gaper Potocnik.

További eredmények: Bp. Honvéd–Körmend 66–74, Oroszlány–Nyíregyháza 81–66, ZTE–Sopron 94–87, Alba Fehérvár–Kecskemét 101–73, Atomerőmű SE–DEAC 62–69, Kaposvár–Szedeák 89–74.