2023.11.09. 16:03

Idegőrlő büntetőpárbajban jutott tovább a CKE

A Jászberény után a ceglédi csapat is kiharcolta a legjobb 16-közé jutást a Hepp Kupában, miután négy ponttal jobbnak bizonyult az Óbudai Kaszások legénységénél.

Csaba György (labdával) ezúttal 13 ponttal segítette csapatát

A felek a bajnokságban már összemérték erejüket, a második fordulóban  92–91-re nyert a CKE a fővárosban, ez volt a ceglédiek első és utolsó győzelme, azóta ugyanis gyorsegymásutánban ötször kaptak ki Velkey Jánosék. A vártnál jóval gyengébb szereplés miatt megköszönték Siska János edző munkáját, a helyére pedig Sértő Ádámot szerződtették, aki NKA Pécs másodedzője volt az elmúlt hat évben. A fiatal mindössze 28 éves tréner, tehát most debütált a sárga-feketék kispadján.

Ceglédi KE–Óbudai Kaszások 90–86 (21–28, 28–9, 21–22, 20–27)

Cegléd, 200 néző. V.: Balogh Gy., Sallai I., Szücs S.

CKE: Herendic 10, Horváth Á. 11/6, Dragasevics 18/12, Csaba Gy. 13/3, Csorvási 12. Csere: Velkey 12/12, Horváth M. 7/3, Olasz Á. 6, Fodor M. 1. Edző: Sértő Ádám.

Óbuda: Lakosa 13/9, Supola 22/9, Boros M. 18/3, Szabó D. 5/3, Armaghani 20/6. Csere: Pollák 5/3, Balázsi 3, Varsányi. Edző: Takács Máté.

A vendégek kezdték jobban a meccset, a Fehérvárról és Sopronból  is ismert Supola Zoltán vezérletével gyártották a pontokat az első negyedben, 21–28. A folytatásban végre összekapta magát a CKE és ritkán látott ötletes és eredményes támadójátékkal 25–1-es rohammal nagyot fordítottak álláson. A második tíz percet végül 28–9-re hozták a hazaiak, így 49–37-es állásnál vonulhattak a nagyszünetre.

A térfélcsere után jóval kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, Csaba Györgyék azonban tartották előnyüket. A záró felvonásban elég volt néhány hazai figyelmetlenség, korán előkészítetlenül eldobott labda, a Kaszások pedig kapcsoltak felzárkóztak és izgalmassá tették a meccsét.  Sőt az utolsó percben 86–85-re zárkóztak fel Lakosa Ákosék. A végjáték idegőrlő büntetőpárbajából a Ceglédi KE jött ki jobban, megnyerte a mérkőzést, és ezzel együtt a legjobb 16-közé jutott a kupában.

A folytatás a bajnokságban hazai pályán, szombaton 17 órától, amikor a Budafok együttesét fogadja a CKE.