Díjátadó

Tegnap, 6:53

Rangos díjakat kaptak vármegyénk diákjai

A Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkársága a Magyarország jó tanulója, jó sportolója és a Magyarország tehetsége pályázat kiválóságait díjazta az elmúlt pénteken a budapesti Duna Arénában, ahol a Szolnok vármegyei fiatalok is átvették elismeréseiket.

Varga Csaba

Immár hagyományos módon, egy díjátadó ünnepség keretében vehették át elismeréseiket azok a diákok, akik az iskolában és a sport területén is kiemelkedő eredményeket értek el 2023-ban. Ezért a fiataloknál a tavalyi iskoláik nevét tüntettük fel.

Jó tanulója jó sportolója, Pető Hanna, kajak
A tiszafüredi kajakos, Pető Hanna remekelt az elmúlt év világversenyein, ezzel kiérdemelte a Magyarország tehetsége díjat
Forrás: mkksz.hu

Közülük azokat a sportolókat is elismerték, akik nemcsak itthon, hanem korosztályos világversenyeken is kiválóan szerepeltek, mint az U20-as Európa-bajnokságon bronzérmes atléta Kocsis Anna Luca, aki kedden római felnőtt Eb-n fut majd vagy a tiszafüredi kajakos Pető Hanna, aki a tavalyi kontinensviadalon és vb-n szerzett érmeket.

A kormany.hu szerint a Magyarország jó tanulója, jó sportolója pályázat nyertesei Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkártól és Wermeser Zsombor Európa-kupa-győztes parakerékpárostól vehették át díjaikat. A Magyarország tehetsége elismeréseket Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár és Koch Máté világbajnok párbajtőrvívó adta át közösen.

Magyarország tehetsége – 2023. Szolnok vármegyei díjazottjai

  • Bíró Julianna Mária (Tiszaparti Általános Iskola és Gimnázium, Szolnok),
  • Buczkó Gréta Mária (Varga Katalin Gimnázium, Szolnok),
  • Dékány Lili (Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred),
  • Kalics Krisztián (Széchenyi István Gimnázium, Szolnok),
  • Kocsis Anna Luca (Vásárhelyi Pál Technikum, Szolnok),
  • Pető Hanna (Kossuth Lajos Gimnázium, Tiszafüred).

Magyarország Jó tanulója, Jó sportolója, 2023. Szolnok vármegyei díjazottjai

  • Békési Csenge (Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Szolnok),
  • Borbás Patrik (Nagyboldogasszony Katolikus Általános  Iskola és Gimnázium, Jászberény),
  • Budai Kevin (Kassai Úti Általános Iskola Szolnok),
  • Debrei Alexandra (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Újszász),
  • Donkó Dóra Lilla (Széchényi Körúti Általános Iskola, Szolnok),
  • Földi Krisztián (Szent István Általános Iskola, Jászberény),
  • Hegyi Nóra Mira (Kassai úti Általános Iskola Szolnok),
  • Huczek Hanna (Széchényi Körúti Általános Iskola, Szolnok),
  • Kalina Eliza (Széchényi Körúti Általános Iskola, Szolnok),
  • Kertész Attila Noel (Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola,Tiszafüred),
  • Királymezei Hajdu Csanád (Szegő Gábor Általnáos Iskola, Szolnok),
  • Konka Zsombor (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Újszász),
  • Lánczi Zaránd János (Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Szolnok),
  • Marinka-Tóth Anna (Szent István Általános Iskola, Jászberény),
  • Nagy Zsombor (Kassai Úti Általános Iskola Szolnok),
  • Oláh Olivér (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Újszász),
  • Szabó Jázmin (Szent István Általános Iskola, Jászberény),
  • Szálka Lehel (Lehel Vezér Gimnázium , Jászberény), 
  • Szebeni-Nagy Szabolcs (Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény),
  • Zipszer Zorka (Veress Zoltán Általános Iskola, Berekfürdő).

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában