Hírek

2005.03.14. 06:44

Győri siker az Üllői úton

Az idei első vasárnapi bajnokin az utóbbi években az Üllői úton gyengélkedő Győri ETO Jäkl hajrában lőtt góljával szerencsés győzelmet aratott a címvédő ellen.

Lázár Lajos

[caption id="" align="alignleft" width="206"] Lipcsei Péter (balra) és Regedei Csaba csatája a labdáért az FTC–Győr mérkőzésen
[/caption]Már az első percben felmutatta a sárga lapot a játékvezető, mert Lendvai csak szabálytalanság árán tudta megállítani Lipcseit. Ezt követően Huszti lövését ütötte szögletre a győri kapus. A vendégcsapat a kezdeti zavartság után ügyesen lassította a játékot, és alábbhagyott a Ferencváros lendülete. A 19. percben Bajevszki talált be a győri kapuba, de Szarka játékvezető lest látott. Maradt a hazai mezőnyfölény, de ez gólhelyzetekben nem mutatkozott meg. Az első említésre méltó győri helyzetre a 37. percig kellett várni, ekkor Priskin lövését hárította Szűcs. A félidő végén Penksa talált be a vendégek kapujába, de a játékvezető ezúttal is lest ítélt.
A második félidőt ferencvárosi rohamok vezették be, és ezek a támadások kapura is veszélyesek voltak. Az 55. percben Rósa lőtt gólhelyzetből, 12 méterről kapu fölé. Az 59. percben tizenegyeshez jutott a Ferencváros, mert Pusztai buktatta Vagnert a győri ötösnél. A büntetőt Rósa erőtlenül rúgta, és Sztevanovics vetődve elcsípte a labdát. Szorongatott a bajnoki cím védője, de a zöld-fehérek elkapkodták a lehetőségeket. A Győr ellentámadásokkal veszélyeztetett, és a 77. percben, ha Priskin pontosabban céloz, a vezetést is megszerezhette volna az ETO. A 86. percben viszont gólt eredményezett egy győri ellentámadás. Pomper átadását Jäkl kapta, aki kilépett a ferencvárosi védők között, átemelte a labdát a kifutó Szűcs felett, majd nyolc méterről az üres kapuba továbbított (0-1). A hajrában hiába igyekezett a Ferencváros, nem sikerült egyenlítenie. A Győr így ötéves szünet után ismét nyert az Üllői úton. A Ferencváros többet kezdeményezett, de sok hibával játszott – egy tizenegyest is kihagyott –, míg a Győr végig fegyelmezetten küzdött.

Így látták az edzők

Reszeli Soós István (ETO):

Labdarúgó NB I., 16. forduló - Eredmények:

Vasas–Kaposvár 2-1 (1-0)

Gólok: 1-0 Gyánó (1. p.), 2-0 Waltner (70. p.), 2-1 Zahorecz (87. p., 11-esből)

Sárga lap: Gaál L. (25.), Szanyó (30.), Waltner (35.), Kovrig (53.), ill. Balajcza (16.), Andruskó (42.), Finta (52.). Kiállítva: Andruskó (54. p.)

Pápa–Diósgyőr 1-2 (0-1)

Gólok: 0-1 Müller (10. p.), 0-2 Tisza (70. p.), 1-2 Szabó T. (81. p., 11-esből)

Sárga lap: Miclea (11.), Szabó Z. (75.), illetve Katona (4.), Tisza (11.), Urai (61.), Halgas (62.), Máté (81.)

DVSC–Honvéd 2-0 (0-0)

Gólok: 1-0 Éger (84. p., 11-esből), 2-0 Virág (86. p.)

Sárga lap: Kerekes (71. p.), illetve Szili (58. p.), Budovinszky (69. p.), Genito (84. p.)

PMFC–ZTE 1-0 (0-0)

Gól: Montvai (63. p.)

Sárga lap: Montvai (64. p.), illetve Kocsárdi (80. p.)

Ferencváros–Győr 0-1 (0-0)

Gól: 0-1 Jäkl (86. p.)

Sárga lap: Kapic (83. p.), illetve Lendvai (1.), Priskin (32.), Zsók (32.), Jäkl (57.)

9 gólos: Kerekes Zsombor (Debrecen).

8 gólos: Ferenczi István (Vasas), Oláh Lóránt (Kaposvár), Rajczi Péter (Újpest), Waltner Róbert (Zalaegerszeg 7, Vasas 1).

7 gólos: Bárányos Zsolt (Sopron), Igor Bogdanovic (DVSC), Tomas Medved (Pápa).

6 gólos: Alekszandar Bajevszki (FTC), Tisza Tibor (Diósgyőr), Robert Vagner (FTC), Vincze Ottó (Győr).

5 gólos: Bükszegi Zoltán (Újpest), Germán Ferenc (Pápa), Illés Béla (MTK), Montvai Tibor (PMFC), Marian Nikolic (Nyíregyháza), Sowunmi Thomas (FTC), Tóth Balázs (Fehérvár).

4 gólos: Balaskó Iván (Sopron), Egressy Gábor (Diósgyőr), Halmosi Péter (Debrecen), Horváth Péter (Vasas), Józsi György (Zalaegerszeg), Kanta József (MTK),

Pest Krisztián (PMFC), Rósa Dénes (Ferencváros), Welton Silva (MTK),

Tóth Mihály (Sopron), Vámosi Csaba (Budapest Honvéd).

16. Nyíregyháza 15/12

Az MTK-tól 1, a Fehérvártól 3 pont levonva.

A Sopron–MTK és a Békéscsaba–Nyíregyháza mérkőzés a pályák használhatatlansága miatt elmaradt.

aratott a címvédő ellen. Lázár Lajos Így látták az edzők László Csaba (FTC): – Nem érdemeltünk vereséget. Fölényben játszottunk, szerintem lőttünk két szabályos gólt, és kihagytunk egy tizenegyest.

– Kihajtották magukat a fiúk, nagyon jól védekeztünk. Ez a győzelmünk az akarat diadala volt. Fordulatos mérkőzésen, megérdemelten szereztük meg a három bajnoki pontot. Labdarúgó NB I., 16. forduló - Eredmények: Vasas–Kaposvár 2-1 (1-0)

Gólok: 1-0 Rajczi (1. p.), 2-0 Rajczi (26. p.), 3-0 Kuttor (89. p., öngól). Sárga lap: Polonkai (50. p.), Németh (80. p.), Erős (87. p.), Kovács (91. p.), illetve Magasföldi (65. p.) Következik: MTK–Újpest-rangadó a Hidegkúti-stadionban

17. forduló

MTK–Újpest

Zalaegerszeg–Békéscsaba Góllövőlista 9 gólos: Kerekes Zsombor (Debrecen).

Tóth Mihály (Sopron), Vámosi Csaba (Budapest Honvéd). Az NB I. állása 1. Ferencváros 16 mérkőzés/35pont

A Sopron–MTK és a Békéscsaba–Nyíregyháza mérkőzés a pályák használhatatlansága miatt elmaradt. Lipcsei Péter (balra) és Regedei Csaba csatája a labdáért az FTC–Győr mérkőzésen -->