2005.04.20. 06:54

Pat Cortina legnagyobb sikere

Pat Cortina szerint Szuper Levente még annál is jobb teljesítményre képes, mint amilyet nyújtott eddig a divízió I-es jégkorong világbajnokságon.

Szabó Tamás

Szuper a debreceni divízió I-es vb talán legjobb magyar játékosa. A norvégok elleni vasárnapi mérkőzésen neki volt köszönhető, hogy a csapat pontott mentett (2-2), hétfőn pedig a japánok voltak képtelenek betalálni a kapujába (3-0). A szövetségi kapitány, Pat Cortina szerint Szuper még ennél is többet tud.

– Szuper megint remekelt, lehetőséget adott a csapatnak a győzelemhez – vélekedett Cortina a japánok elleni bravúros győzelmet követően. – Pazar formában van, pedig a magyar bajnokság igazából nem hozta ki belőle a maximumot. Az első harmadban tartást adott a csapatnak, s azt követően sem hibázott.

A japánok valóban az első menetben tették próbára leginkább a kapust. Tizenhat lövést zúdítottak a kapujára, mégis egy perccel a vége előtt – Szélig emberelőnyből lőtt góljával – a magyar csapat szerzett vezetést. – A gól önbizalmat adott, azt követően az előre eltervezett taktikát játszhattuk – folytatta Cortina. – A védelem szintén kitűnően vizsgázott, a támadások pedig veszélyesek voltak.

Valóban, a második és a harmadik harmadban a magyar támadók őrületbe kergették a vendégvédelmet. Különösen Ladányi Balázs villogott, ő szerezte a gárda második találatát. Cortina bevallotta, eddigi legnagyobb sikerét élte meg a magyar hokiválogatott kispadján. – Úgy győztük le Japánt, hogy nem kaptunk gólt, ez önmagáért beszél. Kapitányságom alatt most játszott a legjobban a válogatott. A legjobbkor.