premier league

2017.12.08. 15:40

Manchesterben már nagyon várják a hétvégét

Amennyiben a listavezető Manchester City győz városi riválisa, a második United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi rangadóján, 11 pontra nő az előnye a tabellán.

A 175. manchesteri derbinek mindkét csapat jó előjelekkel vág neki: José Mourinho Unitedja 40 tétmérkőzés óta veretlen hazai környezetben, Josep Guardiola együttese pedig az idei bajnoki szezonban nem talált még legyőzőre.

Az örökmérleg United fölényt mutat, a Vörös Ördögök 72 sikerével szemben a City 50-szer győzött, emellett volt 52 döntetlen. Az előző idényben az Old Traffordon a vendégek örülhettek (1-2), a City otthonában áprilisban 0-0-s döntetlen született.

A hazaiak helyzetét nehezíti, hogy Paul Pogba nem játszhat: a United történetének legdrágább játékosát az Arsenal elleni, múlt vasárnapi győzelem (3-1) alkalmával kiállította a játékvezető, és a francia három mérkőzéses eltiltást kapott az angol szövetségtől. Guardiolának elsősorban a védelem összeállításával lehetnek gondjai, ugyanis John Stones és Benjamin Mendy is sérült.

Az angol sajtó szerint nagy kérdés, Mourinho milyen taktikát választ a minden meccsen kiemelkedő labdabirtoklást hozó városi rivális ellen: ismét „lemond” a labdáról, és csapata gyors kontráiban bízik, vagy – ahogy az Arsenal elleni mérkőzés első negyedórájában – megpróbálja gyors letámadásokkal zavarba hozni a City védőit és középpályásait, s bízik abban, játékosai ahhoz a meccshez hasonlóan ezúttal is hamar vezetést szereznek.

A City – amely eddig a legtöbb gólt rúgta a bajnokságban – győzelmével megerősítheti első helyét a tabellán, a legjobb védelemmel rendelkező United sikere esetén viszont ismét nyílttá válna a bajnoki címért zajló versenyfutás.

A manchesteri mellett még egy városi rangadót rendeznek a hétvégén a szigetországban: a negyedik Liverpool az elmúlt két bajnoki meccsén győztes, tizedik Evertont fogadja.

A többi élcsapat közül a címvédő, jelenleg harmadik Chelsea a forduló nyitómeccsén a West Ham United ellen zárkózhat közelebb manchesteri riválisaihoz, míg az észak-londoni gárdák közül az ötödik Arsenal a 11. Southamptonnál vendégeskedik, a legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen, emiatt már csak hatodik Tottenham pedig a Stoke Cityt fogadja.