vb-selejtezők

2021.10.14. 09:47

Mexikó és Kanada is veretlen a selejtezők során

A mexikói és a kanadai válogatott is veretlen maradt az észak- és közép-amerikai, illetve karibi régió (CONCACAF) labdarúgó világbajnoki selejtezőinek szerdai játéknapja után.

A mexikóiak Salvador vendégeként nyertek 2–0-ra, míg Kanada hazai pályán 4–1-re győzte le Panama csapatát.

Hat forduló után így az első mexikóiaknak 14 pontjuk van, ezzel hárommal megelőzik az ezúttal Costa Ricával szemben győztes Egyesült Államokat. A kanadaiak a harmadik helyen állnak 10 ponttal.

A regionális selejtezőből a legjobb három automatikusan kijut a jövő évi katari világbajnokságra, míg a negyedik interkontinentális pótselejtezőn próbálhatja meg kivívni a szereplést.

Eredménye, 6. forduló:

Salvador–Mexikó 0–2 (0–1)

Kanada–Panama 4–1 (1–1)

Egyesült Államok–Costa Rica 2–1 (1–1)

Honduras–Jamaica 0–2 (0–1)

Az állás: 1. Mexikó 14 pont, 2. Egyesült Államok 11, 3. Kanada 10, 4. Panama 8, 5. Costa Rica 6, 6. Jamaica 5 (4–8), 7. Salvador 5 (2–7), 8. Honduras 3