2006.10.31. 14:59

Az újonc Hódmezővásárhely az ellenfél

Három győzelem után az első olyan meccsén lép pályára szerdán este az Olaj, ahol egyértelműen Cziczásék az esélyesek. Kötelező győzelem, vagy meglepetés? Kövesse élő szöveges közvetítésünket.

Pókász Endre

Szolnoki Olaj KK - Bodrogi Bau-Vásárhely 86-53 (29-12, 15-12, 30-13, 12-16)

Szolnok, 2200 néző

V.: Kóthay, Ádám Pozsonyi

SZOLNOK: Kelley 30/6, Hollins 24/3, Cziczás 8/3, Jurkunas 8/6, Frana 4. Sabaliauskas 3/3, Kenyeres 5/3, Tóth 1, Rezák 3, Kovács. Edző: Pór Péter

VÁSÁRHELY: Drahos 10/3, Utasi , Freeman 12/3, Nyilas 6, Gémes 14. Csere: Kováts 4, Jarosevits 1, Böszörményi 6.

Alig maradt üres szék a tiszaligeti sportcsarnokban, így több mint 2000 néző előtt kezdődhetett az összecsapás. Némi meglepetésre a Hódmezővásárhely kezdett jobban, Drahos és Freeman tripláival gyorsan vezettek 6-0-ra. Erre 19-0-ás sorozattal válaszolt a házigazda. Látványos kosarak, zsákolások, blokkok, passzok, egyszóval a játék minden elemében jobb volt eddig az Olaj. A Vásárhely nem tudott mit kezdeni a szigorú védekezéssel, s mivel Hollins és Kelley mellé Cziczás is beszállt a pontgyártásba, így tetemes lett a különbség a félidőre. Fordulást követően gyorsan eldőlt minden lényegi kérdés, az világosan kiderült, a vásárhelyieknek komoly gondjai lesznek a bentmaradással. Az utolsó 15 percben már nagyon sokat cserélt Pór Péter. A megspórolt erőre szükség is lesz Zalaegerszegen, ahol erős ellenfél vár az Olajra. Egy biztos, a mai teljesítménynél lényegesen többet kell mutatnia a fiataloknak, mert ezúttal bizony jobbára csak a hibák maradnak meg velük kapcsolatban.

Első félidő

1. negyed

1. perc: Drahos és Freeman triplájával vezet a Vásárhely. 0-6

2. perc: Hollins szépített, majd Frana faragott tovább a hátrányból. 4-6

3. perc: Megérkezett a vásárhelyi szurkolók szkinhed-csoportja. Közben Cziczás hármasával és Hollins duplájával már a hazaiaknál az előny. 11-6

4. perc: Freeman mindkét büntetőjét kihagyta. Kelley viszont távolról köszönt be. 13-6

5. perc: A vásárhelyi szurkolók megtöltötték a vendégszektort, a két tábor évekre visszanyúló ellenségeskedése miatt igencsak parázs a hangulat a lelátón is. A A Vásárhelyt jobban zavarja a hangorkán. 15-6

6. perc: A vásárhelyi játékosok elvétve jutnak dobóhelyzethez, míg az Olaj tetszés szerint szerzi kosarait. Hollins már 12 pontos!

7. perc: Freeman csak egyik büntetőjét dobta be négyből. Helyette Jarosevits állt be. Megtört kicsit a szolnoki lendület. 21-7

8. perc: Két-két faultja miatt leült Cziczás és Jurkunas, helyettük Sabaliauskas és Tóth Viktor állt be. Kelley kétszer eredményes a büntetővonalról. 25-10

9. perc: Újra Kelley talált be. 27-10

10. perc: Az Olaj amerikai irányítója állította be nyolcadik pontjával a negyed végeredményét. 29-12

2. negyed

1. perc: Egyelőre csak egy vásárhelyi kosár esett a negyedben. 29-14

2. perc: Kisebb szolnoki megtorpanás, csak a vendégek dobtak pontot. 29-16

3. perc: Kelley törte meg a ponttalanságot. 31-18

4. perc: Sok szolnoki kisérlet után Sabaliauskas eredményes a triplavonal mögül. 34-18

6. perc: Freeman kettesével közelebb férkőzik a Vásárhely, ám Kelley ismét végigkígyózik az ellenfél védelmén. 36-20

7. perc: A negyedet a kispadon kezdő Hollins állt be Kelley helyére. Ha már bejött, leszedett egy támadólepattanót és kosarat dobott. 38-22

8. perc: Cziczás büntetői közül csak az egyik jó. 39-22

9. perc: Sabaliauskas szép passzát Frana dobta be. 42-22

10. perc: Hollins triplája zárta le a félidőt. 44-24

Második félidő

3. negyed

1. perc: Hollins és Kelley szerzett könnyű kosarakat a megszerzett labdákból. 45-24

2. perc: Hollins megállíthatatlan, már 22 pontos zsákolását követően. 53-24

3. perc: Még a labda felhozatala is a vendégek számára. 57-26

4. perc: A harminc pontos előnynek köszönhetően Hollins helyett Kenyeres a pályán. Gémes két büntetőjét bedobja, csakúgy, mint Kelley a 22. pontját. 61-28

5. perc: Drahos három büntetője pontos, kicsit közelebb jött a vendéggárda. A vásárhelyi szurkolók legkevésbé a csapatukkal törődnek, jobbára mocskolódásból és politikai üzengetésből áll a repertoárjuk. Cziczás negyedik faultja után Hollins állt vissza. 64-31

6. perc: Két kihagyott büntető vásárhelyi oldalon, maradt az eredmény 64-31

7. perc: Kelley-nek nagyon sül a keze, második triplájával már 28 pontos. 67-31

8. perc: Kelley kap jogos pihenőt, 30 pontot szerzett eddig. Helyére Tóth Viktor állt be. Kenyeres triplája behullott. 72-33

9. perc: Hollins negyedik faultja miatt leült, helyettese Rezák Tamás. 72-35

10. perc: A két litván mellett három fiatal alkotja most a szolnoki csapatot a pályán. Kenyeres büntetői jók, már öt pontos. Freeman a dudaszó pillanatában betalált. 74-37

4. negyed

1. perc: Vásárhelyi oldalon egy Böszörményi-dupla, szolnoki oldalon két fault, ez az első perc mérlege. 74-39

2. perc: Freeman érdekes figora, keveset kosarazik, annál többet szövegel. Hol a bíróknak, hol a csapattársainak. Ezúttal is a hibákban jeleskedik inkább, tíz másodperc alatt két faultot gyűjtött össze, majd ziccerhelyzetben ellépte. Még nincs szolnoki pont. 74-39

3. perc: Nagyon megtorpant az Olaj játéka. 74-41

4. perc: Jurkunas megtörte a a csendet. 76-41

5. perc: Pór Péter sokat pihenteti kulcsjátékosait a szombati egerszegi fellépésre való tekintettel. Így viszont kevés nagyon a pont szolnoki oldalon, újra 30 pont közelébe került a Vásárhely. 76-63

7. perc: Jurkunas sok kihagyott triplakísérletet követően egymás után kétszer is betalált a vonalon túlról. 82-43

8. perc: Kenyeres, Kovács, Tóth, Rezák és Jurkunas a pályán szolnoki oldalon. Utasi közben kipontozódott, Tóth Viktort ütötte el. Gémes állt vissza, s dobott is be egy középtávolit. Tóth Viktor egyik büntetője talált be. 83-47

9. perc: Túl sok játék már nincs ezekben a percekben, a fiatalok elsősorban a labda felhozásával foglalkozak, dobásra alig jut idejük. 83-48

10. perc: Szépen lassan elmúlt az utolsó perc is, a két csapat nincs egy súlycsoportban. A fiatalok játékba állítását követően nagyon megtört az Olaj lendülete, ez is megmutatja: ha sokat kell cserélni, akkor elég rövid a kispad. A végeredmény: 86-53

2. negyed

10. perc: Hollins triplája zárta le a félidőt. 44-24 Második félidő 3. negyed