7. Spanyolország

8. Izland

9. Magyarország

10. Szlovénia

A franciák legyőzésével az a dán válogatott szerezte meg bronzérmet a németországi kézilabda  világbajnokságon, amelyet a magyar csapat legyőzött a csoportmérkőzések során. A dánok 34-27-re nyerték meg a dobogó harmadik fokáért folyó párharcot.
Már már az utóbb emlegetett bronzcsatára is megtelt a kölni aréna, csaknem húsz ezer néző várta a finálé két részt vevőjét a német és a lengyel válogatottat.  Torsten Jansen parádés góljával kezdődött a meccs, de Bielecki gyorsan egyenlített, majd vezettek is lengyelek 3-2-re. Ettől kezdve azonban a németek roppant kemény védekezést mutattak be, és miután Fritz kapus is bemutatott néhány nagyszerű védést, a lengyelek elveszítették a fonalat. A rohanó, de rendre pontosan célzó hazaiak  előbb 8-3-ra, majd 12-8-ra vezettek. A lengyelek kapaszkodtak, de igazán nem tudtak közel kerülni szárnyaló vetélytársukhoz, akik 17-13-as előnnyel zárták az első félidőt.
A szünet után már 20-14-re vezettek a németetek, ám Fritz kapusnak kifordult a térde, ő a kispadon fejezte be a döntőt. Megtorpantak a házigazdák a lengyelek pedig megmutatták, hogy nem véletlen műve volt, hogy a fináléba jutottak. Remek, csapatjátékkal 22-21-re zárkóztak fel. Sőt, ha Bitter kapus nem védi kétszer is Jurasik ziccerét, egyenlítettek volna (22-21). És, ahogy az lenni szokott a számos lengyel lehetőség kimaradt, megfordult a szerencse. A németek új erőre kaptak sorra érték el találataikat, állva hagyták vetélytársukat
A Brand-csapat a végén már örjöngő közönségének játszott, és a 29-24-es végeredmény azt jelentette, hogy németek nyerték a világbajnoki címet.

3. Dánia

8. Izland

A németek ezzel kvalifikálták magukat a pekingi olimpiára. A további csapatok a jövő januári Eb-n és egyéb kvalifikációs tornákon harcolhatják ki az ötkarikás részvételt -->