2007.02.07. 19:52

Szombaton 4 ponttal kell nyernie az Olajnak

Címkék#Pór Péter

A bajnokság első és második helyezettjének találkozóján igazán jó játékra számítottak a nézők, ebből sajnos szinte semmi sem valósult meg. Az Olaj az utolsó 35 másodpercben több dobást is elrontott, így maradt a 3 pontos paksi előny a szombati visszavágóra.

SZOLJON

Paksi ASE - Szolnoki Olaj KK 59-56 (8-9, 16-15, 13-20, 22-12) V.: Bodnár, Ádám, Frányó Paks, 1200 néző ASE: Walters 14/6, Kiss Zs. 3/3, Grizzard 14/3, Balazic 9, Czigler 1. Csere: Horváth 10, Stewart 8/3, Panta. Edző: Zsoldos András OLAJ: Kelley 9/3, Hollins 24, Cziczás 5/3, Jurkunas, Frana 4. Csere: Sabaliauskas 8/6, Molnár 6.

Mire várnak a rohamosztagosok?

Bár erre semmiféle jel nem mutatott, a rohamosztagos rendőrök valami háborúfélére készülnek. Alig egy órával a mérkőzés előtt megérkeztek a pajzsos rendőrök a csarnokba. Kiindulva például a bajnokság őszi mérkőzéséből, ahol 250 szolnokival még a legkisebb baj sem volt, érthetetlen ez a nagy rendőri jelenlét. Persze meg is nyugodhatunk, hiszen a helyi egyenruhás rendőri állomány és a csarnok biztonsági szolgálata mellett a terrorelhárító kommandó mintegy 15-20 tagja is a teremben tartózkodik már.

A bajnokság első és második helyezettjének találkozóján igazán jó játékra számítottak a nézők, ebből sajnos szinte semmi sem valósult meg. Olyan rossz első félidőt, amit a két csapat produkált, aligha láttak Pakson. Már-már nevetséges helyzeteket idéztek mindkét csapat játékosai. A védekezés nagyon pontos és szigorú volt a palánkok alatt, ennek nyomán összesen 48 pontot dobott a két csapat húsz percnyi játékot követően. A hazaiaknál csak Walters volt dicsérhető ekkoriban, míg a vendégeknél Hollins bizonyult tarthatatlannak. A fordulás után paksi oldalon Horváth harcossága tűnt ki a mezőnyből, ám hiába dobott ő is több kosarat, Hollins egyedül tartott a lelket a Szolnokban.

Miután fölzárkózott hozzá Sabaliauskas, gyorsan elhúzott tíz ponttal az Olaj. A záró tíz percben elegendő volt három percnyi szolnoki rövidzárlat, s máris átvette a vezetést a Paks. Izgalmas, a meccs többi részéhez képest valamivel több látványt és sok izgalmat tartogató utolsó öt percben felváltva vezettek a csapatok. A végén aztán Stewart állította be a végeredményt egy triplával, az Olaj az utolsó 35 másodpercben több dobást is elrontott, így maradt a 3 pontos hazai előny a szombati visszavágóra.

I. félidő

1. negyed 1. perc: Grizzard első dobása kimaradt, az ellentámadásban Frana adta el a labdát. 0-0 2. perc: Nagy a kapkodás mindkét oldalon, előkészített dobás eddig nem is volt. Még mindig nincs pont. 0-0 3. perc: 160 másodpercnyi játék kellett az első kosárhoz, Hollins Czigler szabálytalansága miatt megítélt büntetőket értékesítette. 0-2 4. perc: Továbbra sem esett kosár a paksi oldalon. 0-2 5. perc: Balazic megtörte a hazai kosárcsendet 4 perc után. Egy megszerzett labda után újra a szlovén erőcsatár volt eredményes. 4-2 6. perc: Előbb Frana egyenlített, majd Walters verte meg Kelley-t. A szolnoki játékmester később javított, triplájával a vendégeknél az előny. 6-7 7. perc: Nehéz eldönteni, ki játszik rosszabbul. Az ASE bakijai talán látványosabbak. 6-7 8. perc: Csak rontott dobásokat láthatnak a nézők. 6-7 9. perc: Hollins szerzett labdát és könnyű ziccert. 6-9 10. perc: Döbbenetesen gyenge a két csapat produkciója támadásban. Horváth végül beerőszakol egy duplát. Ezzel ki is alakítja a negyed végeredményét: 8-9 2. negyed 1. perc: Labdát szerzett Walters, majd ziccert dobhatott. Később Kelley adott el ismét egy labdát, Stewart bedobta a ziccert, Kelley pedig már a harmadik faultjánál jár. 13-9 2. perc: Hollins verte meg Grizzardot betörésben. 13-11 3. perc: Talán egyedül Hollins játéka éri el a csapatok helyezéséhez méltó szintet. Újra betalált. 13-13 4. perc: Walters dobott szép kosarat, a túloldalon Hollins csinált bohócot a teljes paksi védelemből. Walterset egyelőre nem tudja tartani az Olaj, újabb kétpontost szerzett. 17-15 5. perc: Egy eladott labdája miatt a hazai nézők Cziczást csúfolták, az Olaj csapatkapitánya triplával "büntetett". Némi szépséghiba, hogy Stewart aztán róla dobott egy kettest. 19-18 6. perc: Molnár büntetőivel újra az Olajnál az előny. Stewartot nem tudja tartani az Olaj, okos gólpasszából Kiss Zsolt dobott triplát. A túloldalon Hollins jelent hasonló gondot, két büntetőjével megint szoros. 22-22 7. perc: Ismét egy pont nélküli perc. Sajnos a sokadik ezen a meccsen. 22-22 8. perc: Az Olaj újabb labdát szerzett, Cziczás ziccerével ismét a vendégeké az előny. 22-24 9. perc: Kiss Zsolt könnyűnek tűnő ziccert hibázott. Az Olaj nem tudott élni a lehetőséggel, Sabaliauskas dobása is célt tévesztett. Balazic törte meg a kosárcsendet, kiegyenlített. 24-24 10. perc: Mily meglepő, ismét nem sikerült egyik csapatnak sem pontot dobnia. Az első és második helyezetthez méltatlan támadójátékot hozó első félidő vége: 24-24

II. félidő

3. negyed 1. perc: Az ASE kezdhette a negyedet, Walters lépése miatt gyorsan az Olajé lett a labda. Jurkunas elrontotta a tripláját, de kiharcolt egy támadóhibát. Pont már-már természetesen ebben a percben sem született. 24-24 2. perc: Hollins ott folytatta, ahol elkezdte. Kosarával az Olajé az előny. Zsoldo Andrásnál gyorsan elszakadt a cérna, Bodnár játékvezető figyelmeztette. 24-26 3. perc: Hollins-t faultgyanúsan szerelték, az ellentámadásból Grizzard első kosarát szerezte. 26-26 4. perc: A debütálók pillanatai ezek, most Czigler dobta első pontját büntetőből. Aztán labdát szerzett az ASE, Balazic szép kontra után volt eredményes. 29-26 5. perc: Hollins varázslatos megmozdulása két pontot ért, az Olaj amerikaija a levegőben repülve mutatott be passzcselt. Czigler támadólepattanót szerzett, majd faultolták. A két büntetőt kihagyta, viszont a labda maradt a Paksnál. A Paks időt kért. 29-28 6. perc: Az ASE gyakorlhat nyugodtan, mert mindig leszedik a támadólepattanót. Túl sokra viszont nem mennek vele ezekben a percekben, mert be nem találnak. Hollins egy gyors ellentámadás után Molnár kimaradt dobását tette vissza, Kelley pedig csak egy büntetőt értékesített. 29-31 7. perc: Kelley kezd magára találni, könnyedén ment Stewart mellett. 29-33. 8. perc: Sabaliauskas betörésből volt eredményes, a bónuszbüntetőt kihagyta. Sűrűsödnek Zsoldos András gondjai, Czigler után Balazic is hamradik faultjánál tart. 30-35 9. perc: Hollinsra már nagyon figyelnek, betörésénél ketten is besegítenek a védőjének. Ő viszont kiadta a labdát, Sabaliauskas pedig betalált kintről. Majd gyorsan labdát szerzett, Molnárnak passzolt, akit Walters faultolt. A fiatal válogatott mindkét büntetőjét bedobta. Jurkunast kénytelen lecserélni Pór Péter, már a negyedik faultjánál tart. Horváth nem hibázik a büntetővonalról. 32-40 10. perc: Horváth harcolt ki két büntetőt, be is dobta azokat. Hollins hasonlóan cselekedett a hazai palánk alatt, csak az egyik büntetőt kihagyta. Molnár visszaszerezte a lepattanót, Sabaliauskas triplát dobott. Ugyanezt tette Walters is. A negyed vége: 37-44 4. negyed 1. perc: Szép szolnoki támadás után Molnár dobása kiperdült a gyűrűből. Walters viszont nem hibázott távolról. 40-44 2. perc: Pillanatok alatt elolvadt a szolnoki előny, Grizzard használta ki az Olaj védekezési hibáját egy triplával. Pór Péter időt is kért. 45-46 3. perc: Hollins belemenése után az ASE nem tudta átvenni a vezetést, Walters adta el a labdát. 45-46 4. perc: Most már nem hibázott a Paks, Horváth dobott szép kosarat Grizzard passzából. Hollins büntetőivel gyorsan visszaveszi az előnyt az Olaj.47-48 5. perc: Jól védekezik mindkét csapat továbbra is. Pont emiatt nincs. 47-48 6. perc: Grizzard kétpontost és büntetőt dobott, vezet megint a Paks. 50-48 7. perc: Kezd az ASE javára billenni a mérleg nyelve. Grizzard értékesítette mindkét büntetőjét, Jurkunas pedig kipontozódott. A szolnokiak a felzárkózásban egyelőre csak Hollinsra számíthatnak, aki újabb büntetőket harcolt ki és dobott be. 52-50 8. perc: Molnár szerzett védőlepattanót, faultolták, mindkét büntetőjét bedobta. Egy újabb szerzett labdából a megiramodó Hollinst állították meg szabálytalanul. Az amerikai bedobó ezúttal csak egyszer talált be. 52-53 9. perc: Szép paksi akcióból Grizzard vette át a vezetést, igaz, Kelley látványos kosarával és bónuszbüntetőjével ismét a vendégeké a fór. Ezt aztán gyorsan egalizálták a házigazdák. 56-56 10. perc: Szolnoki oldalon kimaradt Cziczás ziccere, Stewart a túloldalt hármast dobott. 35 másodperccel a vége előtt 59-56 Ezúttal szerencséje volt az Olajnak, Hollins kezéből kicsúszott a labda, de a játékvezetők visszaadták a vendégeknek. Szolnoki időkérés. Több kosár azután már nem esett, az Olaj 3 pontos hátránnyal várhatja a visszavágót. 59-56