2007.09.06. 18:43

Az extra periódus az Olajé volt

Az Olaj fiatal magja szép játékkal kerekedett felül hódmezővásárhelyi ellenfelén. A blokkpartit rendező Harazin és a hosszabbításban megtáltosodó Gaál, valamint a remeklő Kovács mellett Cica és Molnár vitte a prímet. Holnap a teljes létszámmal felálló Kecskemét lesz az Olaj ellenfele. Hamarosan fenn lesz honlapunkon a mai meccsen készült képgaléria, míg pénteken délelőtt már láthatjátok a Pór Péterrel készült videófelvételt.

SZOLJON

Szolnoki Olaj KK - Hódmezővásárhely 96-89 (20-23, 24-19, 12-17, 25-22, 15-10)

Kecskemét. V.: Ádám, Király, Bogárdi

SZOLNOK: Gaál 9/3, Cziczás 29/12, Molnár 15/3, Cseh 9/3, Harazin 16. Csere: Szabó 2, Tóth V.  5/3, Mondzinger, Kovács Dávid 9, Kenyeres 2. Edző: Pór Péter

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Drahos 11, Brooks 6, Freeman 22/9, Kukla 7, Gémes 28. Csere: Böszörményi 11/6, Kováts 4.  Edző: Czuprák László.

Mivel az Olaj négy légiósa nem lépett pályára Kecskeméten, így vérmes reményei aligha lehettek előzetesen a piros-feketéknek. Ráadásul az első ellenfél, a Hódmezővásárhely teljes keretével érkezett. Ami azt jelenti, hogy az előző szezonban húzóembernek számító Freeman és Brooks is ott volt a parketten. A Cseh-Harazin centerkettőssel fölálló szolnokiak viszont ennek ellenére sem keltették ijedt kezdők benyomását, sőt, kifejezetten harcosan, sokat futva és ütközve játszottak Gaál Róberték. A Vásárhely csak nehezen talált magára, végül aztán az első tíz perc végére érvényesíteni tudta palánk alatti súly- és magassági fölényét. A folytatásban azonban nem az történt a pályán, amire számítani lehetett. Az Olaj fiataljai Cziczás és Molnár vezetésével kiválóan védekeztek, s Kovács Dávid nagyszerű teljesítményével megfordították félidőig az állást.

A vásárhelyi játékosok a folytatásban sem igazán tudtak mit kezdeni a lelkes, de legfőképpen szervezett szolnokiakkal. Fegyelmezetten védekező, a rossz dobások után nem elkedvetlenedő ellenféllel találták magukat szembe. Hiába léptek meg többször is öt-hat ponttal, a hibázni alig tudó Cziczás, a hat blokkot kiosztó Harazin, valamint a gyors indításokban élen járó Molnár vezetésével leszakíthatatlan volt az Olaj. A negyedik negyed utolsó pillanataiban döntetlen állásnál az Olaj támadhatott, de kimaradt a dobás, így jöhetett a hosszabbítás.

Amiben elsősorban erőben múlták fölül a Vásárhelyt Pór Péter és Tasnádi Zoltán tanítványai. Sokkal frissebbek voltak, s Gaál hét pontjával, valamint Cziczás rutinos, dudaszó közeli dupláival állva hagyták ellenfelüket. A jövőt illetően mindenképpen biztató teljesítményt nyújtott a szolnoki csikócsapat, különösen úgy, hogy a felkészülés során még két palánkra sem igazán játszottak. Holnap már jóval nehezebb feladat vár Cziczásékra, ugyanis a házigazda Kecskemét ellen a mainál is több kell a szoros eredményhez.

1. negyed

1. perc: Cseh György hatalmas blokkjával kezdődött a mérkőzés, a szenvedő fél Kukla volt. 0-0

2. perc: Brooks hibázott, majd Harazin duplájával vezet az Olaj. 2-0

3. perc: Továbbra sem talál be a Vásárhely, jól védekeznek a szolnoki fiatalok. A túloldalon Molnárral szemben szabálytalankodnak, aki mindkét büntetőjét bedobta. Újabb kivédekezett támadás, Cseh kosarával növeli előnyét az Olaj 6-0

4. perc: Megvan az első vásárhelyi kosár, Kukla volt eredményes. Cseh triplakísérlete a gyűrűből perdül ki, a túloldalt Drahos nem hibázik. 6-4

5. perc: Cserélt az Olaj, Gaál helyett Szabó a pályán. Gólpasszából Cziczás dobott triplát. Gémes kettesével zárkózik a Vásárhely. 9-6

6. perc: Kukla helyett Freeman állt be. Molnár szép betörése seikeres. Az már most látszik, hogy a palánk alatt erősebb a vásárhelyi gárda. Gémes duplája jó. 11-8

7. perc: Cseh Helyett Mondzinger Márk állt be. Szabó faultja után Drahos mindhárom büntetője jó. Labdát lopott Gémes, Freeman duplájával már a Vásárhely vezet. 11-13

8. perc: Szabó törte meg a szolnoki kosárcsendet. Drahos-Cziczás triplaváltás után 16-16

9. perc: Kezdi magát belőni a Vásárhely, Freeman volt eredményes kintről, majd egyszer a büntetővonal mödül. 16-20

10. perc: Harazin másodpercei: előbb dobott egy ziccert, majd kiosztott gyorsan egy blokkot Gémesnek és Freeman-nek is. Freeman két büntetőjére Cziczás szép kosarával válaszolt az Olaj. Freeman ismét büntetőzhet, csak az egyik jó. Tóth Viktor dobását blokkolják, így a negyed vége: 20-23

2. negyed

1. perc: Mondzinger helyett Kovács Dávid a pályán. Cziczás jól játszik, újabb triplájával egyenlő. Vezethetett volna az Olaj, de Szabó belement a védőjébe. 23-23

2. perc: Kovács Dévid gyönyörűen bújt ki Gémes és Freeman mellett, s dobott duplát. Újabb támadó az Olaj ellen, ezúttal Cziczás volt szabálytalan. 25-23

3. perc: Cziczás és Szabó kapott pihenőtt, Molnár és Gaál a pályán. Molnár triplával köszönt be első labdaérintéséből. Böszörményi kihagyta a büntetőit, majd Gaál blokkolt egy nagyot, az ellentámadásból Harazin zsákolt. 30-23

4. perc: Kovács duplája pontos, majd Brooks talált be közelről. Kovács Dávid centerposztól már második kosarát szerezte.  Egy lecsorgó labdát a vásárhelyiek Kovácsa tett vissza. 32-29

5. perc: Megtorpant az Olaj játéka, amit a Vásárhelyi ki is használt, Brooks két indításgóljával újra náluk az előny. Pór Péter időt kért. 32-33

6. perc: Kovács Dávid jól szedi a lepattanókat, ezúttal a támadó palánk alatt kaparintotta vissza a labdát. 32-33

7. perc: Kovács Dávid kifejezetten jól játszik, két védőt is megvert, sajnos a dobása kimaradt. De a lepattanót Cseh György megszerezte, közben faultolták is. Csehbüntetői siekresek. 34-33

8. perc: Cseh György emberről is bedobta a hármast. Védekezésben Kovács Dávid hibázott, Drahos csak az egyik büntetőjét dobta be. Szabó eéladott labdája után Gémes szerzett két pontot. 37-36

9. Perc: Kenyeres és Cziczás a pályán. Utóbbi passzából Cseh szerzett látványos kosarat, majd blokkolta Freeman-t. Kovács Góljával növelte előnyét az Olaj. 41-36

10. perc: Freeman triplája után Kovács Dávid egy testcsellel aztán csúnyáb becsapta az amerikait. Egyik büntetőjét dobta csak be. Gémes a duplájához kapott ajándékba egy büntetőt is. Kenyeres büntetőivel zárult le a félidő, a fiatal játékos nem hibázott. 44-42

3. negyed

1. perc: Molnár betörésével nem tudtak mit kezdeni a vásárhelyiek. Cseh Györgyöt látták szabálytalannak, Drahos nem hibázott a büntetővonalról. 46-44

2. perc: Gaál Róbert rontott el egy támadást, de jó védekezéssel visszaszerezte az Olaj a labdát. Harazin Gémes hóna alatt szerzett kosarat. Drahos gyakorolhatja a büntetőt, két újabb pont került a neve mell. 48-46

3. perc: Cziczás triplája kimaradt, viszont az Olaj kivédekezett egy támadást. 48-46

4. perc: Továbbra is nagyszerűen védekezik az Olaj, de a támadásokban nagyon sok a pontatlanság. Egy sokadik jó védekezést követően Cziczás iramodott meg, akit Gémes húzott vissza. Kosár jó, jöhet a büntető, ami szintén hibátlan.. 51-47

5. perc: Gémeskét duplájával kiegyenlített a Vásárhely. 51-51

6. perc: Molnár kettese után Harazin negyedik blokkját osztotta ki. Majd gyorsan az ötödiket és a hatodikat is. 53-51

7. perc: Hiába a jó védekezés, a támadásokat sokszor elrontják a szolnoki fiatalok. Gémes ki is egyenlít. 53-53

8. perc: Böszörményi már a vezetést is megszerezte csapatának egy könnyű kosárral. 53-55

9. perc: Ismét egy holtpont a szolnok játékában, Böszörményi triplával büntetett. Visszaállt Molnár 53-58

10. perc: Tóth Viktor triplájával csökkenti a különbséget az Olaj.  Kovács Dávid ugrasztotta meg Kuklát, a megítélt büntetők viszont kimaradtak. A záró negyed előtt: 56-59

4. negyed

1. perc: Harazin először kihagyta a dobását, majd leszedte saját támadólepattanóját, s abbl dobott ziccert.  Utána Gémest verte meg centerben. 60-59

2. perc: Gémes két büntetője pontos. Tóth Viktor és Szabó Péter triplája viszont nem. 60-61

3. perc: Gémes használta ki Cseh védekezési hibáját. Molnár dobhatott büntetőt, mindkettő siekres. 62-63

4. perc: Tóth Viktor középtávolijával visszavette a vezetést az Olaj. Freeman rögtön eltüntette az előnyt 2+1-es kombinációjával, majd Böszörményi dobott be két büntetőt.  64-68

5. perc: Gaál szép labdaszerzéséből Molnár dobott Gémes fölött egy ziccert. Újabb kivédekezett támadás után Harazin dobócselére Freeman a lelátóig szaladt el. 68-68

6. perc: Három vásárhelyi pont egy figyelmetlenség miatt. Cziczás negyedik hármasára Gémes kettessel válaszolt. 71-73

7. perc: Cziczás szedett le egy támadót, s szerzett duplát. 73-73

8. perc: Nagyot küzdenek a szolnoki fiatalok, szinte hihetetlen, mennyi lepattanót leszednek Gémes és Freeman mellett. Kovács Dávid egy ilyen szituáció után dobhat büntetőt, s máris kettővel vezet az Olaj. Böszörményi jól célzott kintről, így pünkösdi királyság volt a vezetés. 76-78

9. perc: Cziczás kettese hozta vissza a szolnoki reményeket. 77-78

10. perc: Kukla egy büntetője talált csak célt, Harazin kettesével, Gaál középtávolijával az Olaj vezetett, de Kováts két pontosával jöhet a hosszabbítás. 81-81

HOSSZABBÍTÁS

1. perc: Gaál szerzett labdát, majd Gémes mellett ziccert. 83-81

2. perc: Cziczás nagyszerű formában játszik, emberről dobott egy tempót. Ismét jó szolnoki védekezés, Cziczás két büntetője jó. Csakúgy, mint Kukla kettese a túloldalon. 87-83

3. perc: Labdát szerzett Harazin, Cziczást Böszörményi faultolta. Az Olaj csapatkapitánya most sem hibázott. 89-83

4. perc: Kukla kettesére Gaál válaszolt. Gaál RÓbert pillanatai: triplát dobott egy kijátszott akció végén. 94-85

5.perc: Kováts faragott a hátrányon. Cziczás szenzációs, duplával zárta a szolnoki pontok sorát. Freeman még dobott ugyan egy kettest, de így is az Olaj nyert. 96-89