2007.09.15. 11:50

Marso-Vagép NYKK-Szolnoki Olaj KK online közvetítés

Minden bizonnyal a nyíregyházi Grand Trans Kupa legnagyobb érdeklődésre számot tartó mérkőzése lesz a házigazdák és a tavalyi bajnok szolnokiak összecsapása. A meccs online közvetítését 17 órától ezen cikk alatt olvashatja mindenki!

SZOLJON

Marso-Vagép NyKK - Szolnoki Olaj KK 91-89 (27-28, 10-25, 14-8, 31-21)

Nyíregyháza, 300 néző

V. Földházi, Hegedűs, Pozsonyi

NYÍREGYHÁZA: Savic 20, László 12, Mouton 25/12, Oukid Tariq 17/3, Sitku 13/3. Csere: Nagy, Trepák 3, Krasznai 1.

SZOLNOK: Kelley 26/3, Cziczás 27/12, Molnár, Harazin 2, Jurkunas 12/6. Csere: Cseh 7, Gaál 13/12, Tóth, Kovács 2

Bár a Szolnok állt fel tartalékosan a Nyíregyháza elleni meccsen, de ez furcsa módon inkább hazaiakat zavarta meg jobban. Ehhez persze kellett az Olaj ügyes játéka, mely annak ellenére is tartósnak bizonyult, hogy Molnár csak pár percet tudott a pályán tölteni sérülése miatt. A nagyszünetre egyre jobban belelendültek az Olaj fiataljai és, s nagy meglepetésre 16 pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. A fordulás után sem tűnt úgy, hogy a Nyíregyháza megfordíthatja a mérkőzést, hiszen nem tudtak mit kezdeni Kelley-vel és Cziczással, valamint a feljavuló Jurkunassal. A záró negyedben némileg lanyhult az Olaj-játékosok figyelme, így néhány vitatható bírói ítélet meg is zavarta a fejeket. A végjátékban hosszabbításra mentette a meccset Oukid, így jöhetett a ráadás. Ebben már a hazaiaknak volt több szerencséjük, a kulcsemberek hiányát ekkor már megérző szolnokiak kihagyták az utolsó dobást, így a hazaiak nyerték a Grand Trans Kupát. Az Olaj harmadik lett, a pontkirályi címet viszont Kelley kapta meg.

1. negyed

1. perc: A Nyíregyházáé az első támadás, Savic egy méretes homállyal nyitott. Cziczás pedig triplával. 0-3

2. perc: Mouten duplájára Jurkunas hármassal válaszolt. Harazin faultolta Oukid-et, aki bedobta a büntetőket. 4-6

3. perc: Mouten nagyon elkapta a fonalat, kintről is betalált. Az amerikai fej fölötti passza már nem jött be. 7-6

4. perc: Sokat hibázik az Olaj támadásban, még nem igazán melegedtek be a fiúk. Cziczás annál inkább, dobása két pontot ért. 7-8

5. perc: Sitku tempóját követően Mouten újabb ügyes megoldással harcol a nyíregyházi szerződésért. Egy elrontott szolnoki támadás és Savic sikeres tempója után Pór Péter megunja a szenvedést és időt kér. 13-8

6. perc: Molnár helyett Tóth a pályán. Kelley dobása kimaradt, Lászlóé nem. Kezd elhúzni a házigazda. Kelley büntetőkből faragott a hátrányon. 8-15

7. perc: Mouten egyelőre foghatatlan ma, jó a kosár, s plusz büntető is. Jurkunas hármasával zárkózik az Olaj. Sőt, Kelley hasonló távolságból volt eredményes. László kettesével: 20-15

8. perc: Cziczás hármasa pontos, csakúgy, mint a most beállt Cseh György kettese. Mouten két büntetőjével újra a hazaiaknál az előny. 22-20

9. perc: László faultolta Cziczást, aki bedobta a büntetőket. Savic gyorsan eladta a labdát egy alapvonali bedobásnál, Cseh szépen bedobta Oukid fölött a tempót. 22-24

10. perc: Cziczás ezúttal lemaradt Lászlóról, aki kosarat dobott. Cseh egyelőre bolondítja Oukid-et, már 6 pontos. Sitku beforgatta Jurkunast. Moodennel szemben a harmadik faultját szedte össze Tóth Viktor. Az amerikai bedobó egyik büntetője kimaradt. Nem úgy Cziczás utolsó másodperces duplája. 27-28

2. negyed

1. perc: Tóth helyett Gaál a pályán. Éppen az ő eladott labdájából indulhat a Nyíregyháza, de Oukid nem tudta beforgatni Cseh Györgyöt. A túloldalon Cseh támadólepattanója után Kelley szerzett egy kettest. 27-30

2. perc: Cziczás triplája újfent siekres. 27-33

3. perc: Sitku a palánk alatt jobb, mint Oukid, be is dobja a helyzetet. Kelley egy lecsorgó labdát tesz vissza. 29-35

4. perc: Mooden helyett Nagy a pályán. Cseh ziccferdobás közben blokkolta Sitkut. Jurkunas helyett Harazin a pályán. Az Olaj egyelőre azért nem vezet jobban, mert nem tud élni a megszerzett labdákkal. 29-35

5. perc: Harazin csapott oda a betörő Savicnak, ő is a harmadik faultjánál jár. Helyette Kovács Dávid állt be. Oukid is kapott pihenőt, Trepák a helyettese. Savic mindkét büntetőjét bedobta. Cziczás két embert ugrasztott meg egy dobócsellel, majd bedobta a középtávolit. Valamivel összeszedettebb az Olaj védekezése, mint a nyíregyházi zóna, egy labdaszerzés után Kovács dobott ziccert. 31-39

6. perc: Két kihagyott szolnoki támadás után Trepák dobhat büntetőt. A Nyíregyházi játékosok még nem faultoltak ebben a negyedben, de a meccsen is összesen csak kettőt. Trepák élt a szabaddobással. Gaál triplájával meglépett az Olaj. 32-42

7. perc: Bőszen büntetőzhetnek a házigazdák, most Sitku állhatott a vonal mög, s dobott két pontot. Időközben Oukid visszatért a pályára. Kisebb szenzáció: 7 perc után megkapta első faultját a házigazda a negyedben. 34-42

8. perc: Gaál triplájával és Cziczás ziccerével az eddigi legnagyobb különbség alakult ki a két fél között. Hazai időkérés után László dobott ziccert. Gaál fölöslegesen ütött oda, így jöhet a büntető, ami kimaradt. 36-47

9. perc: A hazaiak mestere ragaszkodik a zónához makacsul, ennek a vendégek örülhetnek. Kelley büntetőjével ismét 13 pont a különbség. Szolnoki labdaszerzés után Kelley kígyózott át a nem éppen acélos védőfalon, s szerzett két pontot. Gaál újabb fölösleges faultja után Krasznai dobhat három büntetőt. Csak egy jó. 37-51

10. perc: Szenved a Nyíregyháza, Oukidnak továbbra is megoldhatatlan feladatot jelent a  25 kilóval könnyebb Cseh György beforgatása. Kelley kettesével zárult a félidő: 37-53

3. negyed

1. perc: Kelley, Cziczás, Szabó, Cseh, Jurkunas ötössel kezd az Olaj. Savic pedig egy eladott labdával. Kelley dobáda kiperdül a gyűrűből. Oukid triplával kisérletezett.... 37-53

2. perc: Egyelőre sok a hiba mindkét oldalon a játékban. Jurkunast szabálytalanul szerelték, de néma amradt a síp, Oukid zsákolhatott ziccerben. Kelley támadója sem éppen a legtisztábbak közül való, újra a Nyíregyháza jöhet. 39-53

3. perc: Kelley méltó módon válaszolt: labdát szerzett és ziccert dobott. Mouden pedig triplát. 42-55

4. perc: Szabó hagyta el a labdát, az Olaj szerencséjére ugyanezt tette az ellenfél is. Cseh Györgyöt egyszerűen kilökték ziccer közben, de nem fújtak a sípmesterek.42-55

5. perc: A Nyíregyháza nem tud élni a megkapott esélyekkel, az Olajt egyelőre leblokkolta az elmúlt percek bírói felfogása. 42-55

6. perc: Jurkunas dobócselére Oukid nagyon elszállt. a ziccer pedig jó. 42-57

7. perc: Oukid Harazint beforgatta. Cziczás eladta a labdát, majd Sitkut dobás közben faultolta. Sitku bedobta a büntetőket. Az Olaj újra elrontotta a támadást, Pór Péer időt kért. Jurkunast időközben sérülés miatt (az ujjára kapott egy ütést) le kellett cserélni. 46-57

8. perc: László Róbert mindkét büntetője kimaradt, ahogyan Cziczás hármasa is. Cseh György már a negyedik faultjánál tart. A Nyíregyháza a hatodiknál... Jurkunas hozta kihagyhatatlan helyzetbe Harazint. 46-59

9. perc: Jurkunas Cziczás labdaszerzése után zsákolt egy jóízűt. Sitku triplájával zárkózika  Nyíregyháza. Cziczás kapott pihenőt, Tóth Viktor állt be a helyére. 49-61

10. perc: Nyíregyházi labdaszerzés után Savic ziccer. Két kimaradt Kelley-dobás után 51-61.

4. negyed

1. perc: Jurkunas blokkolta Trepákot, a túloldalon Kelley hibázott. Trepák belemenését nem fújták le, ellenben Harazin szerelését igen. Trepák büntetőből szerzett két pontot. 53-61

2. perc: Jurkunas belemenését már észrevették, tovább zárküzhat a Nyíregyháza. Harazin közben mezhúzásért kipontozódott. (faultarány 6-20!!) László kettesével 55-61

3. perc: Gaál triplája és Jurkunas zsákolása ismét tíz fölé vitte a különbséget. Mouden triplája pedig alá. 58-66

4. perc: Oukid visszaállt, megint nem siekrült Cseh-vel szemben kosarat szereznie. Kelleykét büntetője közül csak az egyik jó. Savic ziccere beesik, a bónuszbüntető úgyszintén. A Nyíregyháza már minden fault után dobhat, mint ahogyan most Savic is Kelley szabálytalansága után. Ismételten pontosan célzott. 63-67

5. perc: Szemmel láthatóan vérszemet kaptak a hazai játékosok, hogy sikerült visszajönniük a meccsbe. Az oldalvonal mellett hőzöngő hazai nézők közül Földházi játékvezető kiküldött egyet. Savic pedig bőszen büntetőzhet, már csak két pont. Savic faultja után Cziczás dobhat, csak az egyik jó. 65-68

6. perc: Savic nagyon belejött, már csak egy pont a különbség. Kelley dobhat két büntetőt. Mindkettő beesik. Cseh György szerzett támadólepattanót, majd dobhatott két büntetőt. Az egyik bement. 67-71

7. perc: Mouden triplája tökéletes. Cziczás állhat újra a büntetővonal mögé, s megint csak az egyik jó. Oukid kihagyta a ziccert, de marad a hazaiaknál a labda. Cziczás faultja után Oukid dobhat büntetőt. 70-72

8. perc: Az algériai kiegyenlített, sőt, labdát szerzett és vezetést! 7Most már minden bejön, Mouden faulttal együtt bedobja a duplát. Cseh György is kipontozódott. Pór Péter időt kért. 76-72

9. perc: Jó a büntető is, mint ahogyan Jurkunas triplája is. Cziczás kiegyenlített, de Savic faulttal együtt kosarat szerzett, a büntetője kimarad. 77-75

10. perc: Gaál Róber hármasával már az Olajnál az előny. Cziczás harcolt ki egy faultot, a büntetők közül ismét csak egy jó. 7 másodperccel a vége előtt jöhet az Olaj, a hazaiak időt kértek.  Villámgyorsan faultoltak a hazaiak, hogy ne telljen az idő, Gaál Róbert dobhat büntetőt.. Az első kimaradt, a második nem. Újabb hazai időkérés 6 másodperccel a vége előtt. Oukid első értékelhető megmozdulásával triplát dobott kifacsart testhelyzetből. Jöhet a hosszabbítás. 82-82

Hosszabbítás

1. perc: Cziczástól látványosan szabálytalanul vették el a labdát, de nincs ítélet. A hazaiak triplát hibáztak. 82-82

2. perc: Kelley triplája kimarad, László duplája nem. 84-82

3. perc: László ezúttal Oukiden hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Kovácsot lebirkózták, újfent néma síp mellett. 86-82

4. perc: Cziczás lendített az Olaj kátyúba ragadt szekerén: hármast dobott. Oukid pedig kettest. 85-88

5. perc: Eldőlni látszik a meccs, bár Kelley ziccerével egy pontra zárkózik az Olaj, de Tóth faultja után Savic dobhat kettőt. Csak az egyik jó. A lepattanóval megindult Kelley-t László húzta vissza (ki is pontozódott), de nincs sportszerűtlen fault.  Kelley büntetői jók, újra egyenlő. 8 másodperccel a vége előtt a hazaiak kértek időt. Savic egy visszapattanó labdát tett vissza, így 2 másodperccel a vége előtt a Nyíregyházánál az előny. Pór Péter kért időt. Kelley triplája rövid, így nyertek a házigazdák. 91-89