2007.09.20. 19:05

Rossz bemutatkozás: Olaj KK - Sibiu 82-82

Címkék#Pór Péter

Az első negyedet leszámítva jobban játszott a vendég román gárda, így teljesen megérdemelten nyerték meg a hosszabbításban a mérkőzést. Lopatka bemutatkozása viszont egész jól sikerült.

SZOLJON

Szolnoki Olaj KK - C.S.U. Sibiu 82-86 (30-20, 14-15, 16-20, 8-13, 14-18)

Szolnok, 900 néző. V.: Dr. Valovics, Györffy, Gorka.

SZOLNOK: Kelley 17/3, Hollins 16/3, Cziczás 10/6, Molnár 12/6, Harazin 2. Csere: Jurkunas 4/3, Lopatka 16/6, Cseh 5/3, Gaál, Tóth

SIBIU: Hatcher 11, Triplett 29/9, Smith 19, Alexei 6/6, Barbary 17/3. Csere: Clavon 2, Popa 2, Crausin Cristian

Mindössze hat olyan edzést vezényelhetett le Pór Péter, melyen az Olaj teljes kerete ott volt. Ezért a szakvezető előzetesen sem várt gördülékeny játékost és eredményességet a hazai rendezésű tornától. Ennek ellenére a közvélemény inkább hazai győzelmet jósolt a román Sibiu ellen, s az első negyed is ezt támasztotta alá. Kiválóan kezdtek ugyanis Cziczásék, különösen kintről dobta nagyszerűen. Hat triplát süllyesztettek el a román csapat hálójába, ami több volt, mint biztató. A folytatásban aztán szigorított védekezésén a nagyszebeni alakulat, így üres dobóhelyzetből is lényegesen kevesebb akadt. A felállt védelem elleni játék pedig a kevés közös gyakorlás miatt igencsak akadozott, s az látszott, hogy néhány szolnoki játékos még messze nincs csúcsformában. Jurkunas erőnlétben kezdi utolérni magát, dobóformája viszont még elmarad a várttól. Lopatka viszont a dobásokkal nem áll hadilábon, annál inkább az erőnléttel. Hollins sem igazán találta a gyűrűt, de ő legalább kicsattan az erőtől.

A Sibiu ellenben szemmel láthatóan kiválóan igazolt, a négy amerikai kezdőember, Barbary, Hatcher, Smith és Triplett személyében atlétikusan és technikailag is jól felkészített kosarasokat ismerhetett meg a közönség, akik ráadásul kőkeményen is védekeztek, ha kell. Kelley például nem igazán szokott hozzá a hazai mezőnyben olyan védőhöz, mint Hatcher, néhányszor is is adta a labdát. A fordulás után is jobban játszott a C.S.U. Sibiu, ennek ellenére csak a rendes játékidő utolsó percében vették át először a vezetést. Kelley még kiegyenlített ugyan, de a hosszabbításban a csapatépítésben előrébb járó, s pontosabban dobó vendégek teljesen megérdemelten verték meg a bajnoki címvédő Olaj KK-t. A mérkőzés is igazolta Pór Péter előzetes várakozását: szükség van a bajnokságig hátralévő két hétre ahhoz, hogy erőnlétben, védekezésben és támadásban a kívánt szintre jusson a szolnoki csapat.

1. negyed

1. perc: Egy-egy kimaradt tripla mindkét oldalon, majd Hatcher révén a Sibiu szerzi az első kosarat. 0-2

2. perc: Molnár hármassal válaszolt, Kelley egy labdaszerzés után növelte az előnyt. 5-2

3. perc: Alexei triplája is behullik, éppen úgy, mint Jurkunasé. Egy büntetőt dobtak be a romáok, Molnár hármasa  már a harmadik volt szolnoki oldalon. 11-6

4. perc: Barbary ketttesére Cziczás dudaszós hármasa a válasz. 14-8

5. perc: Molnár kényszerű dobása gyűrűt sem ért.  Hollins a pályán. 14-8

6. perc: Újra labdát szerez az Olaj, az indításból Molnár már a nyolcadik pontját dobja. Hatcher hármasa sikeres. 16-11

7. perc: Továbbra is jó az Olaj védekezése, Jurkunas szedte le a védőlepattanót, az indításból Kelley dobott könnyű ziccert. Román időkérés. Harazin helyett Lopatka a pályán. 18-11

8. perc: Barbary hatalmas zsákolása után Kelley hármasa már az ötödik szolnoki tripla a negyedben. Hollins két büntetője tökéletes, már 10 pont az előny. 23-13

9. perc: Barbary Lopatka fölött dobott kettest, Kelley pedig Barbary fölött. Egy szolnoki labdaszerzés, s újabb könnyű Kelley-kosár. 27-15

10. perc: Alexei hármasával és Smith kettesével zárkózik a Sibiu. Lppatka dobása kiszédül, Hollinsé a támadó. Mindenki Hollins betörésére számított az utolsó másodpercekben, az amerikai be is ment a védők sűrűjébe, de kiadta Lopatkának, aki megszerezte első kosarát az Olaj színeiben, mégpedig egy triplát. 30-20

2. negyed

1. perc: Jurkunas helyett Cseh a pályán. Első dobása rögtön kimarad. Kelley sem célzott pontosabban, de szerencsére a Sibiu amerikaiai is hibáznak. 30-20

2. perc: Lopatka eladta a labdát, Cseh állította meg szabálytalanul a meginduló Popát.  30-20

3. perc: Hollins nyúlt bele egy átadásba, majd szerzett szép kosarat. 32-20

4. perc: Eddig nem éppen közönségszórakoztató ez a negyed, összesen két pont esett. A nagy csendet Lopatka nagy zsákolása zárta le, Gaál kimarad dobását tette vissza. 34-20

5. perc: Popa tempója sikeres. Cseh az Olaj sokadik hármasát dobta. Barbary kettesével 37-24

6. perc: Lopatka faultolt, Barbary kosara ráadásul jó, csakúgy, mint a büntetője. 37-27

7. perc: Cseh triplája ezúttal kijön, Barbary viszont eredményes. 37-29

8. perc: Négány elhibázott dobás után Cziczás triplája talált utat a gyűrűbe. 40-29

9. perc: Gaál két hibájából négy pontot szerzett a Sibiu. Lopatka egy csellel becsapta az ellenfél irnyítóját, majd triplát dobott. 43-33

10. perc: Meglehetősen szigorú védekezésre váltott a Sibiu, nem is igazán ízlik az Olajnak. Molnár adott el egy labdát, amiből Triplett szerzett könnyű kosarat. Molnár csak az egyik büntetőjét dobta be. Ez is maradt a félidő eredménye. 44-35

3. negyed

1. perc: Barbary a Sibiu legjobbja. duplája faulttal együtt tökéletes. Rögtön ezután labdát szerzett a letámadó román együttes, s máris szoros az állás. 44-40

2. perc: Cziczás szép betörése és duplája után Hatcher dobott hármast. 46-43

3. perc: Nagyon nem ízlik a szolnokiaknak a kőkemény, végig fault határán lévő védekezés, Pór Péter időt is kért. Jurkunas passzába Smith nyúlt bele. Cziczás javított, megszerzett labdájából Kelley dobott ziccert. A túloldalon Smith kettese volt pontos. 48-45

4. perc:  Jurkunas ellen szabálytalankodtak, az egyik büntető volt csak siekres. A hazai palánknál Smith büntetőzhet, egyik sem jó. 49-45

5. perc: Nagyon megakadt az Olaj játéka, Hatcher használta ki Jurkunas hibáját. Sőt, később ki is egyenlített. 49-49

6. perc: Harazin kettesére Triplett válaszolt.  51-51

7. perc: Molnárt dobás közben megütötték, kosár jó, a büntető is. Harazin helyett Lopatka a pályán. Hollins álompasszából dobott is gyorsan egy kettest. 56-51

8. perc: Végre egy kivédekezett nagyszebeni támadás, de Kelley kapkodása miatt kimarad a ziccer a túloldalon. Így Smith dobhatott egy duplát. 56-53

9. perc: Hollinsnak ütöttek oda, de a bíró nem látott szabálytalanságot. Triplett két büntetőjével csak egy pont az Olaj előnye. Lopatka javít az Olaj-mérlegen, kiharcolt két büntetőt, be is dobta. 58-55

10. perc: Hollins forgatta be a védőjét, két pont a jutalma. Lopatka volt figyelmetlen, így Smith-től kapott egy méretes blokkot az utolsó másodpercben. 60-55

4. negyed

1. perc: Hollins dobókedve a régi, csak egyelőre a pontossága nem éppen tökéletes: ezúttal egy triplát hibázott. Jurkunas a túloldalon beütötte a negyedik faultját. Hatcher kihagyta a büntetőket. 60-55

2. perc: Egy Sibiu-kosárra Cseh látványos betörése volt a válasz. Barbary is négy személyi hibánál jár. 62-57

3. perc: Lopatka passzaiban nyúltak bele jól  egymás után háromszor is. Hollins ellen próbálta eljátszani Clavon a támadót, nem ették meg. 64-57

4. perc: Kelley tempója kimarad, Triplett bebirkózta a ziccert. Kelley eladta a labdát. 64-59

5. perc: Clavon nagy igyekezetében ellépte, Lopatka mesterien fűzte be Barbary-t. 66-59

6. perc: Barbary új oldaláról mutatkozott be: triplát dobott. Majd gyorsan ki is pontozódott. Román időkérést követően Jurkunas adta el a labdát, de a túloldalon is hibáztak, Triplett dobása volt pontatlan. 66-62

7. perc: Jurkunas triplája nagyon rövid. 66-52

8. perc: Nagyon idény eleji a forma az Olajnál is, Hollins sokadik technikai hibáját követi el. 66-62

9. perc: Kelley csent el egy labdát, Cziczás hármasa maradt ki. Hatcher kettese jó, Molnár faultja miatt dobhat még egy büntetőt. 66-65

10. perc: Először vezet a Sibiu, Molnár nagyon rövid hármasa után Triplett dobott könnyű ziccert. Pór Péter időt kért. Ki más, mint Kelley szerzett szép kettest. Jurkunas ötödik személyije után Smith dobhat két büntetőt. 16 másodperc van hátra, Pór Péter kikérte második idejét az utolsó negyedben. Smith egyet hibázott, Lopatka triplája a végén kimaradt, jöhet a hosszabbítás. 68-68

Hosszabbítás

1. perc: Smith kettese tökéletes. Éppen úgy, mint Lopatkáé. 70-70

2. perc: Cziczás hármasa kiszédül, Cseh faultol a túloldalon, ő is kipontozódott. Smith büntetői most jók. 70-72

3. perc: Hollins triplájára Triplett válaszolt egy hasonló értékű kosárral. Hollins Kelley labdaszerzése után egyenlít. Megint Smith dobhat büntetőt, s ezúttal egyszer sem hibáz. 75-77

4. perc: Hollins ziccere jó, újra egyenlő. Jó a védekezés, de hiába, mert Kelley-t szereli Hatcher, s szerez kettest. 77-79

5. perc: Úgy tűnik, Smith nyerőember lesz a végén, újabb kosarával nagy lépést tett a Sibiu a győzelem felé. Kelley gyorsan kosarat dobott, majd kényszerből faultolta Triplettet. Egyik büntető kimaradt. Cziczás büntetőzhet, 23 másodperc van hátra. Triplett most jól büntetőzik. Hollins hármasa szolíd homály, ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs. Smith egyik büntetője jó. Hollins a maratonira nyúlt hosszabbításban egyik szabaddobását dobja csak be, csakúgy, mint Smith. A végeredmény: 82-86