2008.02.09. 10:46

Fél lábbal a négyes döntőben

Pénteken este Szekszárdon Magyar Kupa negyeddöntő mérkőzésen lépett pályára a Szolnoki Női Kosárlabda Klub csapata.

Atomerőmű-Szekszárd—Szolnoki NKK 66-67 (22-14, 16-18, 14-14, 14-21)

Szekszárd, 300 n. V.: Kapitány, Gelencsér.

Atomerőmű legjobb dobók: Varda 18/3, Makszimovics 17, Tamás R. 16/12.

Szolnok: Fürtös, DJELMIS 18/12, KOZDRON 18/6, Hegedűs 5/3, Keller 4. Csere: VESCAN 11, SZAVERCSENKO 6/6, Sonyák 2, Boskovics 3/3. Edző: Kmézics Zorán.

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-2, , 15. p. 26-20, 25. p.: 45-40, 35. p.: 59-59.

Viharosan kezdett a az esélytelenebb ítélt hazai együttes a felek első mérkőzésén. A szolnokiak Djelmis találatával tartották valamelyest a lépést ellenfelükkel. A második negyed már közel egyenlő erők küzdelmét hozta, és ezt a tíz percet már a vendégek nyerték. A szünet után tartotta hat pontos előnyét a Szekszárd. A döntés tehát az zárófelvonásra maradt. A Tisza-partiak most nagyon összekapták magukat és utolérték fáradni látszó házigazdáikat. A végjátékban Szavercsenko jól irányzott tripláival a maga javára fordította a mérkőzést Kmézics Zorán együttese. Bár a legjobb négy közé jutás még nem dőlt el, ám ezzel a minimális győzelemmel a szolnokiaknak nagy esélyük van a legjobb négy közé jutásra. A visszavágót jövő pénteken este hat órakor rendezik a Tiszaligeti Sportcsarnokban.