2008.03.17. 14:46

Ismét kitett magáért a MÁV SE legénysége

A soros bajnoki fordulóban Ózdra látogattak a Szolnoki MÁV SE Szuperligában szereplő férfi tekézői.

A mávosok egyik legjobb játékosa Bóta Ervin sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Az első körben a volt szolnoki játékos Klakk János ellen mérkőzött Tihanyi Csaba, aki szintén sérülten vállalta a fellépést, de becsületesen helytállt. A páros második játékosa Bíró Norbert volt, aki higgadt, nyugodt játékkal szerezte meg a csapat számára az egy szett pontot. A második körben Bialaszek György ezúttal nem tudta bizonyítani klasszisát. Ellenben Molnár László kimagasló játékkal szerezte meg a győzelmet és gyarapította a plussz fák számát. A befejező vendégpáros a tőle megszokott módon lehengerelte az ózdiak két legjobbját, ugyanis Bíró Ervin és Fehér Béla is 600 feletti eredménnyel rukkolt ki. A dobogó harmadik fokán tanyázó szolnokiak április 5-én, szombaton 10 órakor a soproni gárdát fogadják a Körösi úti tekecsarnokban.
Ózd— Szolnoki MÁV SE 2:6 (3400:3504)
ÓZD: Klakk János 584 fa, Kovács Csaba 547, Simkó Zoltán 564, Stréer Tamás 526, Juhász Tibor 565, Orosz István        614. SZOLNOK: Tihanyi Csaba 536 fa, Bíró Norbert 553, Bialaszek György 554, Molnár László 602, Bíró Ervin 612, Fehér Béla 647.
A bajnokság állása:1. Zalaegerszeg 25 pont, 2. Szeged 25, 3. Szolnoki MÁV SE 20, 4. KÖSZOLG SC 20, 5. BKV Előre 19, 6. Sopron 14, 7. Pápa 9, 8. Ózd 7, 9. Gravitáció 7, 10. Bp. Erőmű 6.
Ifjúságiak: Ózd—Szolnoki MÁV 0:4 (924:1005), Szolnok: Rozsnyai László 501 fa, Hűvös Zsolt 504. Mivel mindkét szolnoki játékos 500 fa feletti teljesítményt hozott, ezzel egyértelmű vendégsiker született.