2008.12.09. 18:03

Kiszenvedett siker, ami még sokat érhet a folytatásban

A magyar az ukrán hölgycsapat ellen folytatta szereplését a macedóniai kézilabda Eb középdöntőjében. A felek egyaránt egy-egy pontot hoztak magukkal a csoportkörből. Az elmúlt évekhez képes átalakult csapatok csatáztak Ohrid városában.

Varga Cs.

Álmosan sok hibával játszottak mindkét együttes, eladott labdák, rossz lövések váltogatták egymást. Így, nem csoda, hogy egymás nyomában loholt a két rivális szinte végig a mérkőzésen. Az első félidőben egy gólos vezetést szerzett válogatottunk, 10-9. A folytatásban azonban feljöttek keleti szomszédaink és átvették a vezetést. Az utolsó negyedórára több poszton cserélt. Imre Vilmos szövetségi kapitány, majd Görbicz vezérletével gyorsan 20-18 lett, a feljavuló védekezésnek köszönhetően sikerült tartani a két gólos különbséget egészen a lefújásig, 26-24. Ezen meccsen csak a győzelemnek örülhettünk.

A mieink ma este negyed hétkor az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő norvégokkal találkoznak.