2009.02.28. 21:22

Tisztes hazai helytállás

Még az utolsó percben is nyílt volt a mérkőzés sorsa. Kihagyott ziccerekkel nyitott a harmadik helyre törő szegedi csapat. Az egy héten belül harmadik meccsét játszó szolnokiak lelkesen és szervezetten játszva igyekeztek megnehezíteni vendégeik dolgát. Hegedűsék küzdöttek, harcoltak, és ott loholtak a kék-fehérek nyakán.

SZOLJON

Szolnoki NKK—Szeviép-Szeged 69-76 (15-17, 15-24, 18-13, 21-22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Hegedűs, Pozsonyi.

SZOLNOK: Darida 9, DJELMIS 28/12, Boskovics 3/3, HEGEDŰS 12, Serbán 10. Csere: Rubold 3/3, SONYÁK 4, Halmai. Edző: Mészáros Zoltán.

SZEGED: Dubrovina 2, NÉMETH B. 17/9, Fürész E. 11/3, Szakács 8/3, MASLOWSKI 14. Csere: ZSERZSERUNOVA 10, Laczi 8/3, Vincze V. 6,
Russai. Edző: Donkó Orsolya

Az eredmény alakulása. 4. perc:4-3, 8. p.:13-13, 15. p.:21-31, 18. p.: 25-36, 24. p.: 35-48, 28. p.:48-50, 34 p.:57-62, 38. p.: 66-68.

Kipontozódott:Zserzserunova (40.).

A második negyedben kidomborodott a felek közötti súly és magassági különbség, mindezt jól érvényesítve tíz ponttal elhúztak Némethék. Ekkor úgy tűnt, hogy nagyon leszakad ellenfeléről a szolnoki együttes, ám Djelmis találataival sikerült meggátolni, hogy nagyon meglógjanak a vendégek.

A fordulást követően valamelyest csökkentették hátrányukat a szolnokiak, Donkó Orsolya időkérése után Maslowskiék azonban újra tíz pontosra növelték a különbséget. A mieink újra ellenfelük nyomába eredtek, és a harmadik negyed végén kis híján befogták vetélytársukat, 48-50. A záró felvonásban újfent tíz pontos vezetés, a hazaiak azonban továbbra sem hagyták magukat és a szenzációsan dobó Djelmis, valamint a nagyon agilis Sonyák vezérletével ismét öt pontosra csökkentették hátrányukat. Közben a két kispad és a közönség is felháborodva fogadott minden egyes bírói ítéletet. Tegyük hozzá, a két sípmester tényleg nem állt feladat magaslatán. A hajrá nagy izgalmakat és további reklamálásokat hozott mindkét oldalon, Djelmis negyedik trojkájával a 38. percben 66-68-ra alakult az állás. Ám az utolsó előtti percben Németh triplája is célba ért, és innentől már nem volt vitás a vendégek győzelme, ám nagyon megszenvedtek érte.

Mészáros Zoltán: — Volt öt és fél olyan játékosom, aki fegyelmezetten és jól küzdött.

Donkó Orsolya: — Értékes győzelmet arattunk egy jól felkészített szolnoki csapat ellen.