2010.11.14. 19:59

Jól tartották magukat a kék-sárgák

Bántóan kevés néző előtt a bajnokesélyes Sopron csapatát fogadták a szolnoki kosarashölgyek.

VCS

Szoros első félidő után nem gyűrődött a papírforma, a vendégek második félidőbeli jó játékukkal 27 pontos győzelmet arattak.
Szolnoki NKK—MKB Euroleasing Sopron 65-92 (22-21, 15-18, 11-23, 17-30)
Szolnok, 100 n. V: Cziffra, Balog Gy.
SZOLNOK:  Ristic 9/9, Pungor 5/3, BOSKOVICS 18/9, Serbán 8, CVETANOVICS 18. Csere: Kmézics, Szondy 4, Gáspár Zs. 3/3, Molnár A. Edző: Mészáros Zoltán

SOPRON: Honti 4, Fűrész D. 8/6, Holt 12, KRIVACSEVICS 22, TAMANE 24. Csere: Anbramzon 2, Varga Zs. 10/6, SZABÓ F. 8, Licskai 2. Edző: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-10, 8. p.: 15-18, 14. p.: 25-31, 18. p.:33-37, 25. p.: 44-53, 28. p.: 46-51, 35. p.:56-78, 38. p.: 63-87.
Jól kezdett a szolnoki csapat, Cvetanovics és Ristic találataival tartották is a lépést a két remek centerrel, Tamanável és Krivacseviccsel felálló soproniakkal szemben. Sőt, az első negyedben még vezettek is a lelkesen és pontosan játszó hazaiak. A folytatásban is jól játszottak a szolnokiak, Ristic tripláival, majd miután Boskovics is elkapta a fonalat, ismét átvették a vezetést. A vendégek azonban Tamane találataival egy picivel előrébb tartottak az első félidő végén. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy a szolnokiak bedobója, Gáspár Zsanett térdsérülést szenvedett, mielőbbi gyógyulást kívánunk a fiatal játékosnak. Úgy tűnik, hogy ebben az évadban balszerencse kíséri a szolnokiakat, hiszen Gáspár mellett Zele, Rubold és Gyuricza is sérüléssel, illetve betegséggel bajlódik. Közülük talán Ruboldra már számíthat Mészáros edző a következő összecsapásokon.

A szünet után tovább szigorította védekezését a Sopron, a mieink játéka pedig elbizonytalanodott. Holt kosaraival elhúztak a zöld-sárgák, és innentől már nem lehetett vitás a győztes kiléte. A szolnoki csapat legközelebbi bajnoki mérkőzése pénteken este hat órakor lesz, amikor a Ferencváros látogat majd a Tiszaligetbe.
Mészáros Zoltán: — Örülök, hogy teljes erőbedobásra késztettük a soproni csapatot. Ennyi különbség azonban van a felek között.
Székely Norbert: — A második félidőben, miután megváltozott a védekezésünk színvonala, visszaesett a jó benyomást keltő hazaiak dobóteljesítménye.