2013.01.23. 21:32

Bravúros Olaj-siker Holonban

A EuroChallenge Kupa J-jelű négyesének szerdai meccsén az Olaj KK öt ponttal nyert a Holon tel-avivi otthonában.

Hapoel Holon–Szolnoki Olaj KK  72-77 (26-17, 16-19, 13-18, 17-23)

HOLON: Waters 4, ROSEN 11/6, DYSON 27/6, Hill 4, Hassel 14. Csere: Csermuskovics, HARUSH 12/6, Vezetőedző: Dan Shamir.

OLAJ KK: Simon B. 2, HORVÁTH Á. 20/18, Sehovics 7/3, Bell 5/3, BÁDER 14. Csere: Fodor M., KALVE 13/6, Szabó M. 6, FLORENCE 10, Németh I. Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-4, 8. p.: 20-11, 14. p.: 33-26, 18. p.:  42-31, 24. p.: 51-47, 28. p.:  51-50, 34. p.: , 38. p.: .

A négyes kedd esti összecsapásán a Gravelines 82-77-re nyerte a Paris Levallois elleni francia házi rangadót. Jól kezdett a kezdőben öt amerikai kosarassal felálló Holon. Mire Sehovicsék elkezdték dobálni a pontokat 7-8 gól volt a hátrányuk, magyarán futhattak az eredmény után. Báder Márton és Horváth Ákos kapta össze magát leginkább. Az előbbi palánk alól, míg az utóbbi hátvéd távolról vette be a hazaiak kosarát. A második negyed felénél úgy tűnt megszökik a izraeli gárda,  42-29. Szerencsére a hajrá az Olajé volt, 7-0-s rohammal kozmetikáztak a nagyszünetig. A fordulást követően tapadt ellenfelére a szolnoki csapat, amely különösen védekezésben jeleskedett.

Minderre bizonyságul az izraeliek a második utolsó hat percében mindössze négy pontra volt képes. A záró felvonás 55-54-es állásnál kezdődött.  Az addig gól nélkül álló Bell előbb triplát, majd duplát szórt. Mivel Florence és Szabó is betalált 55-63-ra alakult az állás.  Dyson vezérletével azonban visszajött a meccse a Hapoel.  A 37 percben 61-63-nál Horváth Ákos újabb hármast szórt. A végjáték az idegek harcát hozta Florence duplájára Dyson triplával válaszolt. Sőt 11 mp-el a vége előtt még betalált kintről,  de hátralévő időben az Olaj már nem  engedte ki a kezéből a nagyon értékes győzelmet. Ezzel már csak a szolnoki veretlen a J-csoportban. Az Olaj jövő kedden Paris Levallois otthonában lép pályára a EuroChallenge Kupa harmadik fordulójában.