2013.01.08. 21:15

Csökkentett üzemmódban játszott az Olaj

A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Olaj 14 pontos előnyt szerzett a szerda esti szegedi visszavágóra.

Szoljon.hu

Szolnoki Olaj KK–Naturtex-Szedeák 81-67  (25-20, 24-13, 16-21, 16-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 838 néző. Vezette.: Cziffra, Győrffy, Pozsonyi L.

OLAJ KK: Simon B. 9/3, Németh I. 8, SEHOVICS 10, BELL 19, Báder 12. Csere: Fodor M. 10/6, Szabó M. 6, Horváth Á. 5/3, Trepák 2, Grebenár. Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics, Kmézics Zorán.

SZEGED: Fekete S. 3, Jones 10/3, KISS Zs. 11/9, Tanács 8, Dukics 11/3. Csere: CSORVÁSI L. 18/6, Vida M. 4, Jakab 2, Varga D. Edző: Bonifert Domonkos.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-7, 8. p.: 17-17, 14. p.: 29-25, 18. p.: 41-27, 24. p.: 58-44, 28. p.: 62-51, 34. p.: 74-56, 38. p.: 79-61.

A vendégek megszokott csapatából Csorvási Milán és Anthony Gurley, míg a hazaiaktól Brandon Gay és Ernests Kalve hiányzott különböző okok miatt. Bátor támadójátékkal nyitottak a szegediek, Kiss és Jones is betalált kívülről és máris 6-13-at mutatott az eredményjelző. Lassan éledt az Olaj, Szead Sehovics rendre jól bontotta meg a szegedi védelmet, Báder és Bell pedig jól mozgott a vendéggyűrű alatt. Mindezeknek köszönhetően a negyed végére már a piros-feketék vezettek 25-20-ra. A folytatásban tovább szigorította védekezését az Olaj, Simon Balázs és Németh István sorra szerezték a labdákat, ami után könnyű gólokat dobtak. Egyre nőtt az Olaj előnye, a félidő végére már 16 pont lett a különbség.

A nagyszünet után sokan arra számítottak, hogy a szolnoki gárda állva hagyja ellenfelét, ehelyett Kiss Zsolték faragtak hátrányukból. A szolnokiak szétszórtan és pontatlanul játszottak a harmadik negyedben. A záró felvonás 65-54-es állásról indult. Úgy tűnt, hogy növeli előnyét a hazai együttes, hiszen Horváth Ákos triplát dobott, majd Bell is duplázott, de elmaradt a várt jó folytatás. A szegediek továbbra is szívósan védekeztek, igyekeztek lecsapdázni a hazai centereket, a szolnokiak külső dobásai pedig nem sikerültek, huszonhatból mindössze négyet dobtak be az egész mérkőzésen. Fütyörészett is a közönség a hajrában, mert nem tetszett a kedvencek játéka. A lényeg azonban az, hogy az Olaj 14 pontos győzelmet aratott, és bizakodva várhatja a szerda esti szegedi visszavágót..

Nenad Ascserics: – Nem vagyok megelégedve a csapat játékával. Az az igazság, hogy kevés energiát fektettünk ebbe a mérkőzésbe, ennél jóval többet kell mutatnunk a folytatásban.