2013.01.05. 20:57

Fontos meccset veszített az Olaj

A férfi kosárlabda Adria Liga 16. fordulójában az Olaj hazai pályán alulmaradt bosnyák vetélytársával szemben.

Szoljon.hu

Fotó:

Szolnoki Olaj KK–Siroki Brijeg 69-75
(19-21, 18-13, 10-22, 22-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1644 néző. Vezette: Belosevics, Mrdak, Obrknezevics (szerbek).

OLAJ KK:
Simon B. 2, Horváth Á. 11/9, Sehovics 8/3, Gay 2, Báder 10.
Csere:
KALVE 17/9, Bell 8, Szabó M. 7, Fodor M., Németh I. 4.
Vezetőedző:
Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics, Kmézics Zorán.

SIROKI:
Vragovic 5/3, SUTALO 15/3, Ramljak 8, SAKIC 9/3, Rikic.
Csere:
Bilinovac 3/3, Persic 4/3, FREEMAN 12, Barac 7/3, JONES 12/3.
Vezetőedző:
Damir Vujanovic.

Az eredmény alakulása:
4. p.: 9-5, 8. p.: 11-18, 14. p.: 25-30, 18. p.: 32-30, 24. p.: 39-38, 28. p.: 44-49, 34. p.: 52-63, 38. p.: 61-67.

Brandon Gay két gyors faulttal nyitott, ezért már az 58. másodpercben lecserélte edzője. A helyére a napokban igazolt Rashad Bellt küldte be Ascserics mester.
Az elején még vezetett az Olaj, aztán 11-7 után a vendégek egy 11-0-ás rohamot indítottak, amivel egy nagyon fordítottak az álláson. Az időkérés után összekapta magát az Olaj, főleg védekezésben, és Szabó Miklós pontjaival ellenfele nyomába eredt.

A második negyedbeli folytatásban sem zuhogtak a pontok, látnivaló volt, amint az Olaj a mezőnyből is betalál, fordíthat az álláson. Jött is a fordítás, Ernests Kalve tripláival 37-34-re alakult az állás az első félidő végén.

A fordulást követően öt perc alatt csak két pontot dobott az Olaj, a vendégek pedig az amerikai Freeman találataival visszavették a vezetést. Sőt, a 28. percben már öt ponttal tartottak előrébb mint házigazdáik. A továbbiakban is rosszul állt az Olaj szénája,. hiszen a záró negyed első perceiben 49-59-et mutatott az eredményjelző. A hajrában Simon Balázs némileg felpörgette magát és társait is, a hazaiak négy pontra megközelítették bosnyák vetélytársukat, de bosszantó technikai hibák miatt már nem tudtak közelebb férkőzni hozzájuk.

A bosnyák csapat megérdemelten győzött, az Olajnak pedig csak felvillanásokra futotta erejéből, ez pedig kevés volt a kiesési rangadón.

Nenad Ascserics: – Az egyik legfontosabb meccsünk volt az Adria Ligában, de nem adjuk fel, még tíz forduló van hátra. Ki kell majd javítani hibáinkat. Most gyengén támadtunk és sok könnyű gólt kaptunk. A vendégek lélektanilag mindig a legjobbkor dobták pontjaikat.

Damir Vujanovic: – Taktikánk fő része Báder Márton semlegesítés volt, amit jól oldott meg a csapat. A napokban érkezett két amerikai játékos egész jól illeszkedett be közénk, és nagyon értékes idegenbeli győzelmet arattunk.