2013.12.03. 19:25

A huszonkettő is lehet nyerő

Bulgáriában nyert, így szinte biztos továbbjutó az Olaj az EuroChallenge-ben.

Gutai István

A Rilski Sportist nem könnyedén kiejthető név. Viszont éppen ezért is könnyen megjegyezhető. No meg azért, mert a november elején Szolnokon lejátszott EuroChallenge-mérkőzést a vártnál nehezebben hozta a bolgár gárda ellen az Olaj. A piros-feketék Szamokovban sem készülhettek arra, hogy az öt amerikaival felálló hazaiak olcsón adják a bőrüket.

Kiváltképp úgy, hogy a továbbra is harcképtelen Báder Márton mellett kérdéses volt Keller és Vojvoda játéka is, ám végül mindkét, kisebb sérüléssel bajlódó kosaras vállalta a játékot. Az első negyedben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a tíz perc végét jelző duda éppen akkor szólalt meg, amikor Lóránt Péter duplájával a Szolnok állt jobban (18-19).

A későbbiek folyamán az Olaj negyvennégyese nagyon sokat tett azért, hogy az est hőse legyen. Még akkor is, ha félidőben már a bolgárok álltak jobban. A kétszer tíz perc alatt szerzett 36 szolnoki pont egészen biztató folytatást sejtetett, a negyven kapott viszont nem kecsegtetett jóval. Hogy a négy pont nem előny, az nagyon hamar kiderült a harmadik negyedben, hiszen annak ellenére, hogy a hazaiak jobbak voltak lepattanózásban, a vendégek kevesebb lehetőségükből hatékonyabban dolgoztak.

Tizenegy pontot vert ellenfelére a harmadik negyedben az Olaj, ám a mérkőzés háromnegyedénél a hét majdnem annyi, mint felénél a négy. Azaz pillanatok alatt kámforrá válhat a különbség. A negyedik negyed felénél sem tartottunk, amikor újra egyenlő volt az állás. 63-63, majd 65- 65-nél együtt volt a két csapat, ám a Szolnok meg tudott lépni. Igaz, a kettő és négy pont között ingadozó különbség bőven tartogatott még körömágyszaggató izgalmakat. A bolgárok amerikai kontingense hozta a tőle várhatót, ám a hazaiak x-faktora Ivanov lett kedd este, hiszen az irányítótól senki sem várt húsz pontot. Ám mégsem ő vitte el a pálmát, még úgy sem, hogy két percnyi pontatlanság és ponttalanság után éppen ő egyenlített egy triplával.

Csakhogy Lóránt Péter nem hitt a hosszabbításban, ezért történhetett, hogy tizennégy másodperccel a vége előtt megszerezte huszonkettedik pontját, ezzel el is döntötte a meccset. Simon ezúttal is egy jól képzett pincér könnyedségével szolgálta ki társait, a haloványan kezdő Holiday a harmadik negyedben volt tarthatatlan, míg Oliver apránkét dolgozott össze 16 pontot. Warren viszont korábbi önmagához képest visszafogottabban teljesített.
Győzelmével szinte biztosan ott van a második csoportkörben a Szolnoki Olaj, melyre nyilván jótékonyan hat az utóbbi hetek vereségsorozatát lezáró idegenbeli győzelem. Ám a folytatás sem lesz könnyebb:

vasárnap a Partizan Belgrád érkezik a Tiszaligetbe Adria Liga-mérkőzésre...

Rilski Sportist Szamakov-Szolnoki Olaj KK 76-78 (18-19, 22-17, 12-23, 24-19)

Rilski Sportist:
Ivanov 20/15, Calhoun 13/3, Georgiev 2,Taylor 18, Ravenel 6/3. Csere: Barnette 13/3, Bozov, Vaklinov 1, Walker 3/3. Vezetőedző: Rosen Barchovski

Szolnoki Olaj: Warren 3/3, Holiday 17/6, Vojvoda 3/3, Oliver 16/3, Lóránt 22/3. Csere: Simon 4, Keller 2, Rakics 7/3, Ivosev 4. Vezetőedző: Nedeljko Ascserics

Idegenben jobban megy a Jászberénynek, amely újra kikapott a Tofas Bursától

Fortress-Jászberény – Tofas SC Bursa 54–76 (7–23, 17–16, 17–26, 13–11)

JKSE: Raivio 14, Soós 5/3, Markovics 9, Dukics 7/3, Dramicsanin 6/3. Csere: Mladenovics 1, Horti 3, Kelemen -, Lázár -, Szögi 9/3. Vezet?edz?: Földi Sándor

Bursa: Denmon 7/3, Stipcevic 12/6, Dokuyan 7/3, Geyik 8, Elonu 10. Csere: Aydin -, Tekin 9, Cetin 7/6, Demirel 1, Balazic 13/3, Senli 2. Vezet?edz?: Ahmet Caki

A salgótarjáni „hazai” pályán fogadta a török Tofas Bursát a Jászberény az EuroChallenge csoportkörének negyedik fordulójában. Eddigi két idegenbeli meccsén jól tartotta magát a JKSE, ugyanakkor a félig- meddig otthoni körülmények között enerváltan mozgott a szlovén Krka Novo- Mesto ellen. A törökök ellen sem tudta azt játszani a csapat, amire vélhet?en képes, hiszen nagyon hamar komoly hátrányba került. Mivel a vendégek tíz perc után elintézettnek tekintették kedd esti programjukat, nem szaggatták az istrángot.

Csak arra ügyeltek, hogy ne kerüljön l?távolon belülre a Jászberény. Gyors támadást alig tudott végigvinni a Berény, a lepattanókat is a törökök szerezték meg jobbára. Mindezt tetézte a pontatlan dobások tucatja. Alig érte el a harminc százalékot mez?nyb?l a csapat. Raivio ezúttal is küzdött, még ha ez néha küszködésnek is hatott. Szögi Ádám próbálta felvenni a hazai bajnokiknál jóval intenzívebb ritmust- váltakozó sikerrel. Azt el?zetesen is lehetett tudni, hogy a Tofas tüzérsége igen komoly t?zer?vel dolgozik, ehhez mérten a hét hárompontos egyáltalán nem sok. A dobott négy viszont édeskevés. De a bels? posztokon is jóval jobb teljesítményt nyújtottak a vendégek. A JKSE négy forduló után négy vereséggel áll csoportjában. -->