Az Adria Liga 14. fordulójában az Olaj óriási izgalmak és egyszeri hosszabbítás után öt ponttal legyőzte a horvát KK Zadar együttesét.

Szolnoki Olaj KK–KK Zadar 80-75 (23-16, 12-16, 21-17, 14-21, 10-5)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1900 néző, vezette: Jovcsics, Maricsics, Jasmina (szerbek).

OLAJ KK: Warren 11, Rakics 4, VOJVODA 16/9, OLIVER 11/3, KELLER 14. Csere: Simon B. 3/3, Báder 2, Holiday 7/3, MILOSEVICS 12. Edző: Dragan Alekszics.

ZADAR: PROSTRAN 14/9, Ramljak 5/3, SUTALO 20/9, DIJAN 13/6, Sobin 4. Csere: Batur 12/3, Djugum 7, Kraljevic. Edző: Hrvoje Vlasic.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-4, 8. p.: 20-9, 14. p.: 28-16, 18. p.: 35-26, 24. p.: 42-40, 28. p.: 51-47, 34. p.: 58-54, 38. p.: 66-67, 43. p.: 75-73.

A sérült Lóránt Péter és Ivosev Tomislav nélkül, de egy új játékossal, a szerb Strahinja Miloseviccsel a soraiban állt fel az Olaj az esztendő utolsó mérkőzésére. A szerb játékosról azt kell tudni, hogy 3-4-es poszton használható, jól lepattanózik és több szerb élcsapatban, köztük a Partizanban is megfordult, mellyel hazai bajnoki címeket, és nem utolsósorban Adria Ligát is nyert. A tavalyi évadban a montenegrói Buducsnoszt Podgorica színeiben szerepelt, és mindkét Szolnok elleni mérkőzésen kifejezetten jó teljesítményt nyújtott. A szezont a mecadón Karposz Sokoli csapatában kezdte, melyben öt mérkőzésen 21,8 pont, valamint kilenc lepattanó volt az átlaga.

Kifejezetten jó ritmusban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, Warren jól bontotta meg a vendégek védekezését, és az amerikai irányító által leosztott labdákból Keller és Vojvoda szerzett értékes pontokat. Negyed órán keresztül úgy tűnt, hogy az Olaj könnyedén veri fáradtnak tűnő ellenfelét, a vendégek azonban 35-21-es hazai vezetés után triplákkal visszajöttek a mérkőzésbe, és a félidő végére 35-32-re zárkóztak fel.
A nagyszünetet követően Oliver és Rakics találataival próbált meglépni vetélytársától a hazai legénység, de Sutalo és Dijan pontjaival a zadariak tartották a lépést. A záró játékrészben is folytatódott az üldözéses verseny, sőt a 37. percben Batur triplájával átvették a vezetést a horvátok. A végjáték óriási izgalmakat hozott, mindkét csapat nyerhetett volna, de a rendes játékidő 70-70-es döntetlennel zárult. A ráadásban talán  hosszabb cserepad és a jobb koncentráció döntött a piros-feketék javára, akik ráadásul öt ponttal tudtak nyerni, ami egyben azt is jelenti, hogy ez a végelszámolásnál még sokat számíthat, hiszen Horvátországban 67-71 volt a végeredmény.

– Egy edzés után léptem pályára szolnoki színekben – kezdte a mérkőzés egyik hőse, Strahinja Milosevics, aki dupla-duplával, tizenkét ponttal és tíz lepattanóval tette le névjegyét a Tiszaligetben. – Az elején görcsösen játszottam, de aztán felszabadultam, úgy érzem, tudtam segíteni a csapatnak, így együtt örülhettünk a győzelemnek. Én azt gondolom, hogy én is, és az együttes is tud még ennél sokkal jobban is játszani.

Dragan Alekszics: – Jó kezdés után apró hibákat vétettünk, és elbizonytalanodott a játékunk, nem figyeltünk oda védekezésben, és támadásban is pontatlanná váltunk. Szerencsére a hosszabbításban jól koncentrálva megnyertük a mérkőzést.

Hrvoje Vlasic: – Tartalékosan jöttünk, igyekeztem sokat rotálni a csapatot. Az elején enerváltak voltunk, de 14 pontos hátrányból is visszajöttünk a meccsbe. A végén mindkét csapat nyerhetett volna, ami ezúttal a szolnokiaknak sikerült.