Az Adria Liga 12. fordulójában az edzőváltáson átesett Olaj KK kosárcsapata hat ponttal kikapott a szerb Mega Vizura otthonában.

SZOLJON

Mega Vizura–Szolnoki Olaj 95-89  (26-21, 24-27, 16-19, 29-22)

Szmederevo, 1500 néző. V: Radovic (horvát), Zurapovic (bosnyák), Jovovic (horvát) MEGA VIZURA: Reljics, Micsics 8/6, Dangubics 11, Radovics 13/6, Varda 18/6. Csere: Avramovics 6/3, Lukovics 3, Miljenovics 16/9, Jokics 20. Edző: Dejan Milojevics

SZOLNOKI OLAJ: Simon B. 2, Rakics 2, Holiday 21/9, Lóránt 8, Keller Á. 12. Csere: Vojvoda 6, Warren 11/3, Báder 2, Ivosev 8/3, Oliver 17. Vezetőededző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-6. 9. p.: 22-15. 14. p.: 30-31. 20. p.: 50-48. 24. p.: 56-52. 30. p.: 60-64. 34. p.: 75-73. 40. p.: 91-89 Az elején a hazai csapat irányított, azonban hiába vezetett 22-15-re az első negyed hajrájában, a második játékrészben visszajöttek a meccsbe szolnokiak, Ivosev triplája után 28-28-ra módosult az állás.

Fej fej mellett folytatták a csapatok, kis különbséggel általában a Mega Vizura vezetett. A harmadik negyed a vendégeké volt, akik Holiday triplájával (64-58) már hat ponttal is vezettek. A záró felvonásban 73-72-es Olaj-vezetés után a hazaiak egy 7-0-ás rohammal fordítottak az álláson, és innentől már nem adták ki a kezükből a vezetést, és a végén győzelmet is megszerezték. Az Olaj kedden este hat órakor a Minszk csapatát fogadja EuroChallenge mérkőzésen.