2013.12.01. 09:22

Zágrábban sem tudott nyerni az Olaj legénysége

Az Adria Liga 10. fordulójában az Olaj KK a legjobb négy közé vágyó, a tabella harmadik helyén tanyázó Cedevita vendége volt a horvát fővárosban.

V.Cs.

High angle view of basketball goal and ball

Fotó: Getty Images

Cedevita Zagreb–Szolnoki Olaj KK 98-87 (32-26, 21-21, 23-20, 22-20)

Cedevita: Smith 13/3, BABIC 23/18, RAMLJAK 13/3, Suton 2, Bilan 7.
Csere: Zubcic 6, Delas, Ray 10/6, NURKIC 20, Bazdaric 2, Mazalin 2,
Baltic. Edző: Jazmin Repasa.

Olaj KK: Warren 8/3, HOLIDAY 25/9, Oliver 18/6, Ivosev 12/6, LÓRÁNT 18/3. Csere: Simon B., Vojvoda 3/3, Keller Á. 3, Rakics. Edző: Nedeljko Ascserics.

A zágrábi csapat kezdett jobban Smith tripláját követően 7-2-re vezettek, és úgy tűnt, hogy már az elején lerendezik meccset. Ezután azonban összekapták magukat a szolnokiak, és Ivosev Tomislav tripláját követően az ötödik percben átvették a vezetést, 9-11. A továbbiakban újra a Cedevita tartott előrébb, de az amerikai Justin Holiday hatékony játékának köszönhetően nem szakadt le nagyon az Olaj az első negyed végén, 32-26.

A folytatás azonban kevésbé alakult jól a szolnoki legénység számára. A második negyed elején 17-6-os rohanást produkáltak Babicsék. Szerencsére nem hagyták magukat a piros-feketék, és két amerikai légiósuk Holiday és Willie Warren révén ellenfelük nyomába eredtek, és 53-47-re zárkóztak fel az első félidő végére.

A fordulást követően is jól tartotta magát, a még mindig Báder Márton nélkül játszó Tisza-parti legénység.  Sőt a 24 percben Keller Ákos dupláját követően már 55-56-os állást mutatott a zágrábi csarnok eredményjelzője.  A hazaiak Smith és Ramljak pontjaival azonban azonnal visszavették a vezetést. Innentől újra szaladt az eredmény után a lelkesen kosárlabdázó vendégsereg. A záró negyedben hiába harcolt az Olaj már nem tudta megszorongatni vetélytársát, amely nemcsak az Adria Ligában, hanem az Európa Kupában is remekel, hiszen vezeti csoportját. A hajrában a jól játszó Holiday kosaraival 85-77 módosult az állás. A végjáték azonban nem hozott izgalmakat a Cedevita bebiztosította győzelmét.

Az Olaj legénysége kedden este a bolgár Rilszki otthonában lép pályára a EuroChallenge Kupa negyedik fordulójában.
Az NB I. 11. fordulójának eredményei: Kaposvár–Nyíregyháza 95-71, Alba Fehérvár–Kecskeméti TE 81-57, Atomerőmű-Sopron 84-57, Falco KC–Körmend 80-93 – a mérkőzés után lemondott Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője.