Az Adria Liga 16. fordulójában az Olaj egy ponttal kapott ki a nagy múltú horvát Cibonától.

Szolnoki Olaj KK–Cibona Zagreb 63-64 (15-18, 17-15, 16-17, 15-14)
Szolnok, 1540 néző. Vezette: Saso, Majkic, Krejic (szlovének)
SZOLNOK: Simon B. 2, Vojvoda 5, Oliver 6, Milosevics 6/6, BÁDER 5. Csere: Warren 18/12, LÓRÁNT 10/6, Holiday 11/9, Ivosev. Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
CIBONA: BLASSINGAME 3/3, Siriscevic 6, ROZIC 7/3, SARIC 29/12, Planinic 8. Csere: Jagodic Kuridza 4, Mavra 3/3, Junakovic 4. Edző: Slaven Rimac.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-11, 8. p.: 13-14 , 14. p.: 22-25, 18. p.: 29-33, 24. p.: 37-37, 29. p.: 46-46 , 34. p.: 57-55, 38. p.: 63-58
Lassú, körülményes játékkal nyitott az Olaj, a vendégcsapat pedig kapcsolt és négy perc alatt 11-3-ra vezetett. Alekszics edző időkéréssel és cserékkel próbálta frissíteni csapatát. Sikerrel tette, mert Milosevics és Warren is betalált kintről. az utóbbi bentről is, és máris visszajött a meccsbe a hazai együttes. A vendégek azonban mindig rátettek egy lapáttal, és néhány ponttal rendre a házigazdák előtt jártak. A folytatásban a Szkopjéban kosárínségben szenvedő Holiday triplát dobot, majd egy tetszetős háromszögelés után Oliver is betalált. A végén több horvát támadást is kivédekezett az Olaj, élményszáma ment Báder blokkja, amit Jagodicnak adott. A félidő végéig azonban egy pontot megőrzött előnyéből a Cibona.

A fordulás után előbb Lóránt, majd Warren triplája melengette a hazai szíveket. Az addig a palánkok alatt jól játszó Saric gyors egymás utánban két hármast is értékesített. A fej-fej melletti csatában a negyed utolsó másodperceiben, akárcsak a nagyszünet előtt most is labdája volt a fordításhoz az Olajnak, de nem jött össze, így 48-50-es állással zárult a  játékrész. A záró negyedben Holiday végre bedobta a triplákat. Majd egy fergeteges öt percet produkálva 63-55-re vezettek a szolnokiak, meg is jött a közönség hangja. A végjátékban azonban a vendégeknek minden, míg az Olajnak semmi sem jött be, így újabb bosszantó vereséget szenvedtek.

Dragan Alekszics: – Tudtuk hogy nehéz meccs lesz, s valóban így is lett. A végjátékban Saric extra dobásai és az döntött, hogy nem sikerültek az akcióink, de olyan is volt, hogy rossz döntéseket hoztunk.
Slaven Rimac: – Az elmúlt hetek nehéz sorozata után most is mindent megtettünk egy jó eredmény érdekében. A meccs végén vesztett helyzetből is fordítani tudtunk, igaz, ehhez a szerencse is kellett, most ez nekünk adatott meg.