2014.03.29. 20:03

Nem sikerült a búcsúmeccs

Az Adria Liga záró fordulójában a szlovén Krka Novo Mesto vendégeként lépett pályára az Olaj KK csapata, amely hatpontos vereséget szenvedett.

Tulajdonképpen egyik csapatnak sem volt nagyon fontos a találkozó a helyezések szempontjából, hiszen az Olaj a 12., míg a vendéglátók a 8. helyen végeztek, a záró körtől függetlenül. Természetesen egyik csapat sem lehet ott a final fourban, melyben csak négy együttes lehet érdekelt. A szlovén csapatot talán fűthette a visszavágás vágya, hiszen, ha nem is az Adria Ligában, hanem az EuroChallenge Kupában az Olaj megelőzte őket, és besétált a legjobb négy közé.

Krka Novo Mesto (szlovén)–Szolnoki Olaj KK 73-67 (18-26, 14-22, 20-11, 21-8)

Novo mesto 1200 néző. V.: Vojinovics, Neskovics, Perlics (szerbek)
NOVO MESTO: ROJC 8/3, Kastratil 9/3, HUKIC 17/12, Buljan 5/3, Booker 6. Csere: KLUBUCAR 16/3, Lapornik 10/6, Bolcina 2. Edző: Alekszandar Dzikics.

OLAJ KK: Trotter 1, Rakics 8/6, Holiday 16/9, Ivosev 2, KELLER 15. Csere: MILOSEVICS 12/6, Báder 4, Vojvoda 7/3, Simon B. 2. Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 12-9, 8. p.: 13-24, 14. p.: 22-39, 18. p.: 26-43, 24. p.: 45-48, 28. p.: 50-53, 34. p.: 57-61, 38. p.: 69-65.

A mérkőzés az egykori körmendi Buljan pontjaival indult, az Olaj azonban igyekezett meccsben maradni és ott loholt ellenfele nyakán. Hat perc után meglódultak a piros-feketék, sorra szerezték pontjaikat, különösen Milosevics és Holiday játszott eredményesen és az első negyedben nyolc pontos vezetéshez jutottak. A második negyed elején Keller ponterős játékával tovább növelte előnyét a vendégcsapat, és Milosevics triplájával, valamint a Buljan elleni technikai hibákkal az Olaj már 17 ponttal is vezetett, sőt Rakics triplájával 31-48-ra módosult az állás.

Amilyen remek volt az első félidő, olyan rémálom szerű volt a folytatás az Olaj számára, hiszen öt percig képtelenek voltak pontot szerezni, míg a szlovén együttes egy 15-0-s rohammal csaknem kiegyenlítette hátrányát. A továbbiakban Keller és Ivosev is betalált, így a negyed végén megnyugtatónak tűnő 52-59-es állást mutatott az eredményjelző. A záró játékrészben az Olaj megint beragadt az elején, szerencsére ebben az időszakban a Krka sem tudott betalálni, így a 34. percben még négy pontos előnye volt az Olajnak. A folytatásban aztán a hazaiak egy 7-0-ás rohammal elhúztak, Simon Balázs ugyan kiegyenlített, 63-63, de Hukics és Rojc hármasával 69-63 lett az állás. Milosevics ugyan egy duplával szépített, de Hukics újabb triplát dobott, és ezzel el is dőlt a mérkőzés a szlovén együttes javára.

A folytatásban a szolnoki legénységének már a magyar bajnokságra, illetve a EuroChallenge Kupa négyes döntőjére kell készülnie. A honi pontvadászatban szerdán Sopronban szerepelnek a piros-feketék, majd szombaton 15 órakor a címvédő Alba Fehérvár csapatát fogadják.