2015.05.12. 20:25

Újra döntőben az Olaj

A bajnoki elődöntőben az Olaj sorozatban harmadszorra is legyőzte a Sopron csapatát, így söpréssel jutott a jövő szerdán kezdődő fináléba.

Szolnoki Olaj KK–Soproni Sördögök 86-63 (25-15, 26-15, 18-15, 17-18)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 985 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Tőzsér.
OLAJ KK: GIPSON 10/3 VOJVODA 21/9, MIlosevics , BRKICS 23/21, KELLER 11. Csere: Báder 2, Wittmann4/3,Peringer 6, Rakics 5/3 Sztajkovszki.4/3, Pavlovics. Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
SOPRON: Thomas 4, RUJÁK 14/3, Takács N.6/6, Boriszov 11/3, Tóth G. 3.  Csere: Molnár M. 4, Edwards,5, Bán, Bakk 2, POSCIC 14. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-7 , 8. p.: 25-14, 14. p.: 41-21, 18. p.:43-27 , 24. p.: 62-39, 28. p.: 66-45, 34. p.: 78-51, 38. p.: 83-57
Kipontozódott: Rakics (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0 a Szolnok javára

Gyászszünet előzte meg a kezdést, Balogh Gyulára emlékeztek az egybegyűltek, aki előbb játékosa, majd technikai vezetője volt az Olajnak. A súlyos betegségben, 33 évesen elhunyt sportembertől május 18-án 14.30-kor a Körösi úti temetőben vesznek végső búcsút.
Ismét szerény érdeklődés kísérte az elődöntő szolnoki meccsét. A várnál is kisebb szurkolótábor azonban hamar talpra szökkent, hiszen Vojvoda Dávid és a hosszú idő után újra bizonyítási lehetőséghez jutó Marko Brkics találatival már az első negyedben tíz pontos előnyhöz jutottak a vendéglátók. A menetközben megérkező soproni szurkolók is azt konstatálták, hogy csapatuk percről-percre nagyobb hátrányban van. Alig negyed órát követően 20 pont volt a felek közötti távolság, 41-21. Nem is nagyon volt miről beszélni a folytatásban. Mindkét csapat láthatóan tartalékolt a bajnoki folytatásra,. Ami a soproniak számára a bronzcsatát jelenti, míg az Olaj fennállása során immár kilencedik alkalommal harcolta ki a döntőbe jutást. Ellenfele a Kecskemét-Atomerőmű SE csata győztese lesz, a finálé jövő szerdán kezdődik a Tiszaligetben.

A meccs egyik hőse az Olaj bedobója, Marko Brkics volt, aki 23 pontjával a mezőny legeredményesebb pontdobója volt.
– Azt beszéltük meg a meccs előtt, állítsuk meg a Sopront, ez sikerült jó védekezésből kiindulva, sok könnyű indításgólt is dobtunk és távolról is rendre jól céloztunk. Örülök, hogy én is hozzá járulhattam a csapat újabb sikeréhez – fogalmazott a szerb légiós.
Dragan Alekszics, az Olaj vezetőedzője: – Nagyon örülök, hogy három-nulla arányban megnyertük a párharcot. Ma is sok dobóhelyzetet kidolgoztunk, azokat jó százalékkal értékesítettük. Elismerésen a Sopronnak a bajnoki szerepléshez, sok sikert kívánok nekik a bronzcsatában. Mi pedig várjuk döntőbeli ellenfelünket, amely ellen megvédhetjük bajnoki címünket
Sabáli Balázs, a Soporon vezetőedzője: – Ez a realitás, az Olaj megérdemelten jutott a döntőbe. Annak örülök, hogy fiataljaink jól szálltak be a záró negyedben. Igyekszünk majd megszerezni a bronzérmet.