2017.04.12. 18:45

A Jászberény mínusz 22-ről nyert Pakson

Az Atomerőmű SE hazai pályán kikapott a Jászberénytől a férfi kosárlabda NB I alsóházában, a középszakasz szerdai játéknapján.

nso.hu

A végső dudaszó előtt hat perccel még mindössze egy pont volt a vendégek előnye – miután felálltak 22 pontos hátrányból –, ám a hajrában növelték a különbséget, s végül 11-gyel nyertek, írja az nemzeti sport online.

FÉRFI KOSÁR NB I, ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ:

Atomerőmű SE–JP Auto-JKSE 64–75 (28–16, 18–13, 5–28, 13–18)

Paks, 500 néző. V: Szabó G., Tőzsér D., Praksch P.
ATOMERŐMŰ: BATTLE 13/3, Samenas 12/9, Gilbert 9/9, Tiby 7/3, Watkins 3. Csere: Will 10/6, Medve 7/3, Kovács Á. 3, Illés M. Edző: Teo Cizmic
JÁSZBERÉNY: Saddler 18/9, ARRINGTON 11, WILLIAMS 16/3, SZTAMENKOVICS 18/12, Cseh Gy. 7. Csere: Mándoki 3/3, Czirbus 2, Bazsó. Edző: Ménkű Tibor

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–5. 6. perc: 15–7. 9. perc: 25–16. 12. perc: 30–16. 15. perc: 32–20. 18. perc: 41–22. 24. perc: 46–36. 27. perc: 48–49. 32. perc: 58–59. 37. perc: 62–67.
Kipontozódott: Samenas (34. p.)

MESTERMÉRLEG:

Teo Cizmic: – A leggyengébb mérkőzést játszottuk, amióta itt vagyok. Különösen igaz ez a második félidőre. Egy az egyben próbáltuk megoldani a dolgokat, de ez nem vezet eredményre. A negyedik negyedben elvesztettük Laurynas Samenast, Kovács Ákos pedig nem tudta felvenni a ritmust. Ilyen felfogásban nem lehet mérkőzést nyerni.

Ménkű Tibor: – A szombati találkozó után elhittük, hogy ez a mérkőzés könnyebb lesz. Mire felfogtuk, hogy nem, addig lement az első félidő. Készültünk a Paks tripláira, de mégsem sikerült levédekezni ezeket. A félidőben rendet tettem a fejekben a másodikra sikerült feljavulnunk, kijavítottuk az addigi hibáinkat. Ebben nagy szerepet játszott, hogy Sztamenkovics játéka feljavult.

MAFC–Vasas Budapest 84–82 (21–26, 19–19, 25–19, 19–18)